Vimeo mesindus

Syndicate content
Videos tagged “mesindus” on Vimeo.
Uuendatud: 5 aastat 39 nädalat tagasi

Raamide valmistamine

23. jaanuar 2015 - 9:45

Talvel oli aega veidi mõelda ja teha koos isaga valmis mõned abi-töövahendid raamide valmistamiseks. Alati on ka siin kindlasti ruumi selliste vahendite parendadamiseks ja häälestamiseks. Vähemasti on siin näha Meie/üks esimestest variantidest selle töö lihtsustamiseks. Tagasiside on teretulnud.

Cast: Saaremaa Loodusretked

Tags: Mesindus and raamid

Vaha sulatamine

30. oktoober 2012 - 11:30

Uus vahasulatus ahi.

Cast: Buckfast Bee

Tags: Mesindus, mesi, vaga, sulatamine, vahasulatus and sulatusahi

Vaha sulatamine

30. oktoober 2012 - 10:03

Uus vahasulatus ahi.

Cast: Saaremaa Loodusretked

Tags: Mesindus, mesi, vaga, sulatamine, vahasulatus and sulatusahi

Rändmesindus - Tagasi Kesselaiult

23. august 2012 - 19:36

Rändmesinduse võlud

Cast: Buckfast Bee

Tags: Mesindus, iMovie, trailer and Blockbuster

Eve osa / part 4

20. märts 2011 - 8:55

Eesti keeles:
Ema juubelifilmi 4, viimane osa! Fideelia ja Elo sünd ja originaalkaadrid lapsepõlvest metsas. Kolimine, mesindus ja elu metsas. Eesti ärkamisaeg, huumoriminutid ema ja isaga, isa lahkumine ja palju muud!

In English:
Film's last part.
Fideelia and Elo are born. Original film footage about childhood in the forest. Moving to the other place, Estonian Singing Revolution, funny discussions about nudism and many more...

1 osa: vimeo.com/20430808
2. osa: vimeo.com/20702990
3. osa: vimeo.com/20973150

Cast: Fideelia-Signe Roots

Tags: mother, biography, forest, bee keeping, childhood, old footage, Estonia, nudism, naturism, nature, loodus, looduslähedus, laulev revolutsioon, lapsepõlv, Fideelia, Alatskivi, esoteerika, Rein Weber, mesindus and vares

Eve osa/part 3

13. märts 2011 - 9:10

Ema juubelifilmi 3 osa! Ema kaks abielu. Radikaalne otsus kolida metsa.

1 osa: vimeo.com/20430808
2. osa: vimeo.com/20702990

Mum's jubilee film, part 2. Part 1 is here: vimeo.com/20430808 and par 2 here: vimeo.com/20702990

Cast: Fideelia-Signe Roots

Tags: mother, Estonia, Estonians, war, biography, ema, elulugu, Eesti, eestlased, ajalugu, abielu, marriage, life, mesinik, mesindus, maaelu, mets, forest and bee-keeping

Eve (osa/part 1)

27. veebruar 2011 - 15:27

Eesti keeles:
Filmi autor Fideelia-Signe Roots, valmimise aeg oktoober 2010, pikkus 01:17:49
Tegin selle filmi oma ema Eve 70. juubeliks. Tehnilistel põhjustel pidin filmi üles laadima neljas osas. Püüdsin läheneda teemale nii, et kaetud saaksid kõik ema eluetapid ja vaataja näeks sõja ajal sündinud eestlase eluloofilmi. Selles on puudutatud nii suuri ajaloosündmusi kui ka väikeseid pere- ja sõpradekeskseid naljakaid juhtumusi. Muusikavalikus lähtusin kõigepealt ema maitsest, kuid „Tuulest viidud“ soundtrack oli täiesti minu enda idee. Kuna ema elu keerleb pidevalt erinevate maakodude ümber, kust ta on pidanud lahkuma, et mujal uut elu alustada, hakkas „Tuulest viidud“ muusika iseenesest mu kõrvus kumisema.
Filmi tegemise käigus intervjueerisin kuut ema elus olulist rolli mängivat inimest ja sain teada selliseid asju, millest varem vaid poolhääli räägitud. Samavõrra sain teada kui head sõbrad emal tegelikult on, kui tähtsaks nad peavad oma sõprust Evega ja kui palju see neile elus juurde on andnud.
Filminud olen ka oma pahaaimamatut ema, kellele palusin rääkida huvitavatest seikadest seoses lapsepõlvemaaga. Nende intervjuude ajal polnud emal õrna aimugi, et talle juubeliks filmi teen. Ta arvas, et niisama filmin. Kui ema juubel kätte jõudis, viibisin Soomes, aga õde ning sugulased aitasid filmiõhtut läbi viia. Nad panid elutuppa videoprojektori üles ning segadusse aetud juubilaril kästi biidermeierdiivanil koht sisse võtta. Tuba tehti pimedaks ja siis…
Ema ütles mulle pärast filmi vaatamist telefonis, et ta õieti ei näinudki filmi, sest prillid olid nutmisest udused. Nalja oli ka saanud. Loodan, et see film on põnev ka teile, kallid vaatajad, kuigi vaevalt te nutma puhkete.

In English:
I made this film for my mum’s 70. Jubilee. Film is actually 01:17:49 long, but in tehcnical reasons I had to break it into four parts.
I show all the important life stages of my mum, who was born during WW II, 1940. Her dad was in Leningrad blockade at that time. You can see historical events and smaller, funnier family events in that movie. My mum has been forced to move for several times during her lifetime. 1st time was because of Soviet Union: the family had to escape from their country house in order to get away from deportation to Siberia. I use „Gone With the Wind“ soundtrack because of the similar situation with land and war. This is the only music, which is my own idea, other sounds are all mum’s favorites.
The film was complete surprise for my mum. Although you can see her talking to my camera, she never knew it was because of this film. She thought I was simply filming for family archive. Mum just loved this film and I hope, you will, too.

Cast: Fideelia-Signe Roots

Tags: mum, mother, war, Soviet Union, Soviet history, Estonia, Estonians, biography, elulugu, eluloofilm, sõda, ema, nõukogude võim, blokaad, kool and mesindus