Kuklased hävitasid mesila

Võtsin täna ette reisi mesilasse. Ilm oli ilus ja üsna tuulevaikne. Juba 20 meetrit enne tarusi tundus, et käimas on väga tugev puhastuslend, sest korralik puhastulennuilm oli meil põhja eestis alles täna. Kui tarudeni jõudsin, avanes kohutav vaatepilt. Terve mesilagrupp oli kuklaste poolt vallutatud. Kõik mesilased, kes vähegi suutsid, põgenesid tarust. Õhk oli mesilastest must, keegi tagasi tarru ei pääsenud. Maa ja tarud mustasid kuklastest. Kes maha kukkus või tarru üritas tagasi tulla, see naha pandi. Siis oli kell 12. Päästa ei suutnud enam midagi. Tagasi tulles kella 2 aeg, oli mesilas vaikus. Keegi enam õhus ei lennanud, peale kuklaste tarust enam kedagi välja ei tulnud. Hukkusid kõik mesilagrupi 8 peret.

Ka eelmine kevad oli seal kuklastega probleeme, aga tunduvalt hiljem, siis käis juba paju korje ja ainult mõned üksikud tungisid tarru. Siis määrisin vana mootoriõliga tarujalad kokku ja probleem kadus. Kuid nüüd ei osanud nii vara veel halba aimata. Kolm päeva tagasi panin peredele kandi peale, siis ei olnud näha ühtegi kuklast. Arvatavasti kandi magus lõhn nad kohele meelitaski. Isegi karu ei võta öösel korraga kaheksat peret, ka nugis mitte, aga kuklased suudavad poole päevaga pered hävitada. Tahan teid hoiatada! Kel vähegi kahtlust, kus kuklased tarude kallale võivad pääseda, minge kohe kohale ja viige kasvõi minema, enne kui on hilja. Elasid karmi talve üle ja nüüd milline lõpp, kahju on väga suur Sad

Seda kannet ei ole veel hinnatud

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Lihtsalt väga uskumatu

Lihtsalt väga uskumatu lugu!
Tunnen kaasa ja loodan, et leiad motivatsiooni!

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Väga kahju.


Olen ise ka sarnast üle elanud. Õige hoiatus teistele. Sipelgad ründavadki kohe peale lume sulamist ja kogu oma jõuga. Ma ise kasutan sipelga pulbri raputamist ümber ohustatud tarude. Sipelgad leiavad omale uued rajad ja mesilasi ei kiusa hiljem.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

kuklased ...

Olen ka pidevalt pidanud tõrjuma kuklaste rünnakut kevadel enne puude lehteminekut.Nii suurt kahju pole üle elanud.Kui on tahtmist peaksid informeerima keskonna ametit ja põllumajandus ministeeriumi .Kahju kui looduskaitse all olevad liigid istuvad inimesele pähe. Olen seisukohal,et sipelgapesal pole õigust olla mesitarul lähemal kui 300 meetrit.Kuklaste kaitsjatel on õigused ja mesinik peaks need saama.Pole sipelgat pole probleemi,milline oleks arsenal.


Kui veel päästa on midagi siis tuleb tegutseda resoluutselt.Lähedalasuv sipelgapesa nõrgestada ja viia eemale mõne teise sipelgapesa naabrusse,mesitarust ajada välja sipelgad ,panna sipelgapesa ja mesitaru vahele paar sulatusse minevat meega kärge ja mida veel...


   Mikroe... Mart


Uut algust sipelgata

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Jahmatavad pildid

Tean juhust, kus suured mustad sipelgad, mitte mullamurelased aga mõnevõtta suremad, vallutasid 3 mesilasperet augustis kanarbikukorje ajal, aga sellist vaadet nagu siin pole isegi õudusunenägudes osanud ette kujutada.
Aitäh hoiatamast ja edu mesila taastamisel!

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Kurrat

Eile õhtul avastasin et pere mille ma eelmisel sügisel raiesmiku serva viisin on nüüd surnud. Ehmatus oli suur sest talve elas üle ja elu hakkas juba uuesti pihta.
Kärjed olid nagu liivapritsiga üle käidud, mesilased põrandal surnud, segi vahapuruga. Arvatavasti ka kuklaste töö. 50 meetri raadiuses on neil mitu suurt pesa. Teised tarud ei ole sealt kaugel. Ilmselt seisab ees uus mesiniku prioriteetide selgitamine.
Kaitse all või mitte, Rebaseonul ajab turjakarvad turri see et tavainimene PEAB oma tegevuses taluma ametkondade diktaati, ntx pealt vaatama kuidas kaitsealused sipelgad talvitunud pered hävitavad, või karu sama teeb, lasta sa teda ei tohi. Hülgele ei tohi isegi "Siga!" ütelda kui see võrgud lõhub, tehakse trahvi. Samas riik parseldab terve karstiala koos sealsete kuklastega erafirmadele kaevanduseks kes neist kopaga lihtsalt üle sõidab. Samamoodi peab igasugu muid tõhkusid pilpa peal hoidma, igasugu pedesid jm kabajantsikuid peab tolereerima ja kõike kurat mõistma.
No ei pea ikka küll.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Tõesti julm pilt

soovin  ka edu mesila taastamisel!

Pronksmedal (100p.)

(No subject)


mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Ei poolda kuklaste hävitamist

Kurb sündmus, tunnen kaasa ja loodan, et saad peagi mesila taastatud.


Samas ei poolda ma kindlasti mitte kuklaste hävitamist (minu vanaisa oli metsapatoloog, kelle eriliseks kireks olid just kuklased). Pigem tuleks ühendust võtta Maaülikooli teaduri Ants-Johannes Martiniga ja küsida nõu, kuidas kuklased ümber asustada.

Käisin täna hommikul veel

Käisin täna hommikul veel peresid vaatamas, et ehk on mõni veel ellu kuidagi jäänud. Kuid pidin kurvastama, sest mitte üheski ei olnud elavat hinge sees. Ainult  kuklased, neid oli siiski öö jooksul vähemaks jäänud. Nüüd pean vist mingit pulbrit tarru panema, et neist lahti saada.
Küsimus, millist sipelgapulbrit kasutate? Kui seda ümber taru raputada, siis kui palju ja kas see mesilastele ohtu ei valmista?

pulber-ei

pulber kõlbab ainult mullamurelastele !suurematele ainult leeklamp .tarus ära muid aineid kasuta need jäta natuke kaugemal asuva ja suurema kogumi tarbeks !

Pronksmedal (100p.)

Rohelised...

tõusevad koos looduskaitsjatega tagajalgadele  kuid otsi profid üles kes tegelevad kõiksugu kahjurputukatega ja leiad abi.Kõiksugu golfi ja muud suurte sakste väljakud käiakse aeg-ajalt profide poolt vastavate vahenditega üle Ei saa ju lubada kui tähtsaks löögiks kontsentreeruval härral ronib sipelgas mööda sääretoru ülespoole ja....

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Mul

küll aitab, isegi karusipelgad põrkuvad tagasi. Sul, ottomar,mingi uus hirmus liik sugenenud lähedusse.

Pronksmedal (100p.)

Pulber toimib

Näiteks http://www.hansaplant.ee/?op=body&id=361&cid=1608&cgid=
Sipelgad tulid majja. Kui vundamendi äärde puistasin  pulbrit, kadus ära majast 20 meetrit eemal olev pesa.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Kasutan


sama vahendit.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

kuklase pesa hävitamiseks


kuklase pesa hävitamiseks kallata pulbrist valmistatud vesilahus lahtikaevatud kuklasepessa-üks kastekannutäis kaotab sipelgad igaveseks...

Pronksmedal (100p.)

Pulbri kasutamine

Ei pea vaeva nägema vesilahustega. Jagavad pulbrit ise omavahel

Pronksmedal (100p.)

Kile

"Praktilises mesinduses" soovitatakse taru põhja ja jalgade vahele kile panna nii, et ca 5 cm üle ääre ripub. Sipelgas ei pidavat üle kile ääre tulema. Korpustaruga vist auk ka vaja keskele teha.

Pronksmedal (100p.)

Minul...

kile värk ei töötanud.-alul proovisin paksemaga ;sellel pöörasid ennast ümber serva. Keskmise paksuse juures närisid augud sisse ja õhuke toidukile vajus vastu jalgu nii et polnud probleemi tarusse saamisega.

Sipelgaprobleem on lahendatav

Tere,
Olen nõus kaasa aitama sipelgaprobleemi lahendamisele, palun helistage 52 40909 või kirjutage Ants.Martin@emu.ee.
Imestan, et te pole lugenud "Maakodu", 2010,3,märts ja 5,mai numbrid, Mesinik, 6, 2010.
Edusoovidega sipelgatõrjes,
A.-J. Martin

Kulla Kurrat

Tere,

Olen nõus kaasa aitama sipelgaprobleemi lahendamisele, palun helistage
52 40909 või kirjutage Ants.Martin@emu.ee.

Imestan, et te pole lugenud "Maakodu", 2010,3,märts ja 5,mai numbrid,
Mesinik, 6, detsember, 2010.
Mis kasu on artiklite kirjutamisest kui te neid ei loe. Hea on oma tarkust näidata valitsuse, looduse ja loomade meile sobimatu käitumise pärast sõimata. Olen kogu teadliku elu pidanud mesilasi ja praegugi elavad laanekuklased, ca 50 pesa, ümber minu mesila, oleme probleemid lahendanud koostöös sipelgatega. See sipelgate poolt ärahävitatud mesila tarude all on just sellised jalad nagu minu tarudel. Miks te ei pane taru alla jalgade kohale tagurpidi pööratud, silikoon või läbitöötanud  õliga võõbatud topse. Seda peab tegema väga vara kevadel kui sipelgad pole veel tarudeni jõudnud. Miks te viisite oma tarud raiesmikule, kus elasid sipelgad? See oli nende territoorium. Ka seal sipelgatõrje topside asetamine taru jalgadele, oleks sipelgad eemal hoidnud. Mõistate ju, et ka teistel olenditel peaks jätma eluruumi.

Edusoovidega sipelgatõrjes,

A.-J. Martin

Tere,kurb lugu, mille oleme

Tere,
kurb lugu, mille oleme ise põhjustanud
Olen nõus kaasa aitama sipelgaprobleemi lahendamisele, palun helistage

52 40909 või kirjutage Ants.Martin@emu.ee.


Palun lugege "Maakodu", 2010,3,märts ja 5,mai numbrid,

Mesinik, 6, detsember, 2010.
Mis kasu on artiklite kirjutamisest kui
te neid ei loe. Olen kogu teadliku elu pidanud
mesilasi ja praegugi elavad laanekuklased, ca 50 pesa, ümber minu
mesila, oleme probleemid lahendanud koostöös sipelgatega. See sipelgate
poolt ärahävitatud mesila tarude all on just sellised jalad nagu minu
tarudel. Miks te ei pane taru alla jalgade kohale tagurpidi pööratud,
silikoon või läbitöötanud  õliga võõbatud topse. Kui taru all on raam, siis pöörake raam alla, so pinnasele, et saaksita raami jalgadele asetada õliga võõbatud topsid. Seda peab tegema väga
vara kevadel kui sipelgad pole veel tarudeni jõudnud. Te olete viinud oma mesila vist kuklaseasurkonda, sest sihukest invasiooni kohtaks ainult seal. See pole sipelgate süü, sest nad võtsid mesilasi kui nendele toodud toiduobjekti, sest te viisite
oma tarud kuklaste territooriumile. See oli nende territoorium.
Ka seal sipelgatõrje topside asetamine taru jalgadele, oleks sipelgad
eemal hoidnud.


Edusoovidega sipelgatõrjes,


A.-J. Martin

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Mul endal on mesitaru 5m

Mul endal on mesitaru 5m kuklasepesast, kasutan edukalt õlitopse tarujalgade all.

Õlitopsid

Taru jalgade alla asetades täituvad õlitopsid tolmu, rohuga muruniitmisel ja seal hukub palju mesilasi ning teisi putukaid. Jalgade kohale asetades ei ole need soppased ja püsivad puhastena sügiseni. Olen ise katsetanud kõiki meetodeid. Esmatähtis on panna õlitopsid taru jalgadele varakevadel enne sipelgate aktiveerumist so umbes puhastuslennu ajal kui taru pole hõivatud sipelgate poolt. Kui olete lasknud sipelgail taru hõivata, siis tuleb enne neist lahti saada. Seda saab Cayenne pipra ja tubaka tolmuga, lugege Maakodu 2010, nr 3 ja 5 ning ajaleht Mesinik 2010, nr 6.
A.-J. Martin

probleem sipelgatega ( kuklastega )


Tere,


Oskate ehk nõu anda, mida ettevõtta - olen aastaid pidanud oma mesilasi põllu servas kuusikus ja nüüd sel aastal tekkisid kuklased. Õnneks olukord nii karm ei ole, et mesitarudesse tikuksid, kuid luuravad ümber tarude , ja nii kui mõni mesilane jalga puhkab, ründavad. Proovinud olen kaneelipuruga ringi ümber taru, ehk see aitab, kuid tundub üsna ajutise vahendina.


Plaan on kuklasepesa ümber kolida, kui suur peaks olema kaugus, et nad tagasi ei tükiks ? Sipelgapesa ära hävitada plaan pole, kasulikud nemadki.


Parimat,


Andres


 


 

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Lauri pilt

Sipelgate kevadise rünnaku ennetamiseks.

On aeg hakata mõtlema. Antud piltidel olevad tarude jalad on ülalt ilmselt kokku keevitatud ja tagurpidi õliga võõbatud topside asetamiseks on vaja lisada mingisugused vaherõngad/kõrgendused. Olen kasutanud toalille poti plastmassist aluseid. Naad saab panna tagurpidi taru alla (tekitada sellised õlised seened, millele taru toetada) ja aeg ajalt altpoolt aerosooliga õlipudelist kergelt õlikorraga üle pihustada. Hoiab mesilastarust eemal sipelgad, kõrvahargid jt. mittelendavad putukad.
Putukaid, s.h. suuremate sipelgate liike, aitab teatud määral mesilastarust eemal hoida (vt. täpsustust sulgudes), taru alla asetatud valguskindel kile, mille servad pikemalt jalgade vastu puutumata poolviltu alla langevad (küll mitte täiesti, sest et väiksemad putukad ronivad ümber kile serva, suuremad mitte, v.a. ämblikud). Ka kile alt ääred võib (parema lõhna huvides toidu-)õliga üle tõmmata.
Ja ühest pikemaks kasvanud heinakõrrest taru vastas piisab, et sipelgatele sild tekiks.

Säästkem mesilaste kõrval ka sipelgaid! Smile

Papa Lauri - mesinik Vooremaal.