minu esimene korpustaru

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

tegin siis kah prooviks paar korpustaru, kumbki nelja korpusega esialgu. lubasin küll teha raamid nii nagu Aimar Laugel. aga kuna pered võtan olemasolevatest lamavatest ,siis otsustasin minna lihtsama vastupanu teed ja lõin raamile tüüblid sisse.

Keskmine: 5 (5 häält)

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja einokaiko pilt

Päris asjalik taru

Mina ehitasin omale peaaegu sarnased , ainult et korpuste vahel on väljaspool ülemisel korpusel liimitud 4 cm liist ümmber korpuse . 2 cm ulatuses katab mõlemat korpust ja see selleks , et vihmavesi ei poeks korpuste vahele . Nii pikendan korpuste iga , sest YouTube-st uurides hakkavad korpustarud just ühendus kohtadest kõigepealt lagunema. 


Üks küsimus Sulle mis materjali väljaspoolt katteks kasutasid ja mis värviga värvisid.  Minul veel värvimatta , kavatsen aprillis välisõhu käes värvida.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

taru

pealt on kaetud veekindla filmivineeriga. see on plastik, mida pole vaja värvida. aga mul on tavalisest niiskuskindlast vineerist paat ja see on värvitud õlivärviga. kolm suve on järves loksunud ja täitsa OK. ilmselt värvin ka plastita pinnad üle. aga kraed ei taha panna, sest siis ei saa korpusi omavahel suvaliselt vahetada.

Pronksmedal (100p.)

tüüblid

Need tüüblid hakkavad kärgi lõhkuma, raamide tõstmisel. Abistasin kunagi ühte vanemat mesinikku kellel olid ka tüüblitega raamid ja raamivahe-pulkade asemel lauad peal.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja einokaiko pilt

Saab ikka vahetada kui ...

Saab ikka vahetada kui nad valmistada nii , et välimised mõõdud on identsed ja ega see krae ei pea nii tuugalt peale minema .  Väike loks peab juba puidu paisumise jaoks olema.  Aga eks need head ja vead tulevad kõik siis välja , kui mesilased juba sees ja korpused kõik töösse lähevad. Katsetame ja õpime , nii see käib !