vahasulataja

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

aegajalt on kerkinud küsimus vahasulatajate teemal, mis sobiks hobimesinikele kümne taru ringis. mina olen kasutanud sellist kolm ühes lahendust. ära märkimata ei saa jätta toetuse suurt osa selles. nimelt naine toetas hea sõnaga ja valmis tootele andis ka omapoolse tunnustuse.

esimesel pildil juhin tähelepanu sellele ,et kraan ei ole hea. kipub tilkuma. ilmselt vahetan lähemal ajal tavalise kuulkraani vastu välja. tihendit kastil pole, auru kadu sealt on minimaalne. ma ei kasuta manomeetrit, termomeetrit, spidomeetrit ega ampermeetrit. kaks pange gaasil kuumutatud vett vanni ,kärjed kasti ,sulataja puupliidile ja vaha tuleb.

teisel pildil seesama vann kaanetusalusena. siin tegin vea sellega, et jätsin ootekärgede jaoks liiga palju ruumi. raam peaks lõppema alusresti servas. mina ei jõua kunagi automaatvurrile nelja kärge ette kaanetada ja polegi mõtet neid sinna tilkuma sättida.

kolmandal pildil seesama vann mahlapressina. no siin võiks rääkida hüdrotungist, aga minul on praegu nii ja olen rahul.

Vahasulataja
Kaanetusalus
Mahlapress
Keskmine: 5 (7 häält)

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Kust sulavaha välja voolab?

SPUNK kirjutas:
kaks pange gaasil kuumutatud vett vanni ,kärjed kasti ,sulataja puupliidile ja vaha tuleb

kust sulavaha välja voolab, kraan on eeldatavasti kinni?

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

vaha väljavool

sulatuskasti alaosasse on liistude peale kinnitatud kaldu ja renniks painutatud alumiiniumtahvel, mis ulatub kasti ja vanni vahelt välja. kasti tagaseina ja tahvli vahel on 5cm vahe. suletud kraaniga vannist tõuseb aur tagaseina juures olevast vahest üles. sulavad kärjed kukuvad roostevabast restile, läbi selle sulab vaha kaldu olevale alumiiniumpõhjale. kasti esiserva ja alumiiniumpõhja vahel on kastile lõigatud piisav ava kust vaha välja voolab. alumine vann on vee aurustamiseks, sinna vaha ei satugi. pildil on väljavoolu kohas näha hangunud vaha.

Super idee!

Tänan idee eest!! Ehitan endale midagi sarnast!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Super idee

hakkan neid tegema, palju olete nõus m aksma,,siis otsustan kas tasub või ei

Super Idee!

Tere! Tänan Pakkumise eest! Ise saan realiseerida igal juhul odavam Smile. Proekt on juba 30% valmis. Panen ka pidid hiljem. Idee on küll hea.