Mesitaru

Kasutaja Kristo19 pilt

Selline küsimus et mis ilmakaarde peab olema mesitaru suudmega või sellel pole tähtsust? Kas keegi oskab öelda kust saaks mesilastaru sisu joonise?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

suund

Raamatutes soovitatakse hommiku või lõuna poole. Alati pole mõtet seda järgida, suund võiks olla korjeala poole ja enda heaolu tuleks ka arvestada. Kui vastu naabri aeda paned saad vaenlase, kui jälle oma kodakondseid segab on ka paha.
KK

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

suund

Tarusid võib ükskõik mis suunas panna. Minul on nad ida-kagu vahel kuid tean, et Antu Rohtlal on loodesse. Küsisin temal ka selle põhjust. Kevadel liiga varase puhastuslennu ära hoidmine, suvel keskpäevase päikese eest kaitsimine. Kõige parem on panna nii, et ennast ei segaks ja mesilased saaks ka ilusti tarru. Hea on kaitsta lennuava suvel otsese päikese eest.  Asukoht võiks olla mõne puu all.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mesitaru

Paljudes mesindus raamatutes on lamavtaru joonised 1 neist on  H. Taltsi tegelik mesindus.  Korpus tarude kohta on natuke vähem kirjandust. Need on uuemates kirjantustes. Veneajal milegi pärast eriti ei soositud korpus tarusid. Kuid suures mesilas on tunduvalt lihtsam korpus tarudega toimetada. Vöid ise kaa taru välja möelda Köige tähtsam mööt on 7mm  .See on mööt kust mesilased mahuvad läbi. Kui on vähem  kitivad kinni taru vaikuga. Kui aga üle 9mm läheb hakkavad kärge ehitama. See vahe peab olema raami külje ja taru seina vahel mölemal pool raami. see mööt peab olema kaa kahe raami vahel mis asetsevad körvuti ja see mööt peab jääma kaa kahe korpuse, võimagasiini vahel. köigi muude asjadega vöib inspireerida. edu nuputamisel.