Mis haigus ja kuidas seda ravida?

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Tere. 8 haudmeraami sellised. Kas keegi oskab ütelda millega tegu ja kuidas seda ravida?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Otsin juba teist päeva

Otsin juba teist päeva sellele küsimusele vastust ja käinud interneti viimaselgi leheküljel ära, ei ole kusagil ühtki sarnast pilti.

Paluks hetkeks kõigi siin kirjutajate ja lugejate tähelepanu, et selgitada millega siis lõpuks tegu on!?

Näete ju, et inimene vajab abi !!!

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mis haigus ja ....

 Peakorje ajal pole midagi ravida.Tee 10 päeva pärast samast kärjest võrdlev

 pilt.Siis haue koorunud ja kärjes mesi või haudmeväli.Ema on vilets või

 kasutad väikest taru.Mesilasperega kes ei arene jaaniks üle 2 korpuse (22

 eesti raami) kuulub likvideerimisele.Kui pilt ei parane aitab labor.

            Mikroe... Mart

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Elujõuetu haue

Kunagi olen näinud samasugust pilti. Elujõuetu haue peaks see olema. Tuleneb sellest, et ema on paarunud sama ema leskedega. Ainus ravi võimalus on uus ema. Haue mis pildil on lünklik,  ema võis muneda kõik kannud täis kuid mesilased sõid osad vaglad juba nooremas eas. Selline pere jääb kiratsema. Sellise asja vältimiseks võiks iga paari aasta tagant mesilasse uus ema muretseda.

Haudmehaigus?

Selle pildi järgi tundub ,et ema on paarumata ja munenud tööliskannudesse viljastamata mune. Minul tänavu kogemus olemas. Ühe taru läbivaatusel ühest otsast algas nn. küürakhaue, juba mõtlesin , et ongi pere emata. Poole taru juures hakkas juba töölishaue ja natuke edasi ema munemisel. Nüüd võiks juba ka teie pere ema paarunud olla. Hullem kui ema pole ja on küürakhaue. Pildi järgi võiks arvata, et haue on ka kohati jahtunud ja  lubihaudmega kahjustunud.

Parimat

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

küürakhaudmega pole

küürakhaudmega pole kindlasti tegemist pildil. Küürakhaudme puhul on ema või väärema munenud lesed töölise kannu ja see on kõrge kumera kaanetusega. Pildil on näha, et tegemist on töölishaudmega mitte lese haudmega.

Elujõuetu haue:  allikas Mesilaste haigused ja kahjurid. Koostaja Ilme Nõmmisto.

Elujõuetu haue esineb kõigis haudmejärkudes. Põhjusi on mitu: amm-mesilaste vähesus, väikesed mee- ja suiravarud, nende halb kvaliteet, lähisugulus paaritus. Haigustunnused: Muna kuivab ja vajub kokku, vagel on pehme ja ei arene edasi, hiljem kattub hallika kirmega ja kuivab pruuniks. Lõhn kas puudub või on hapukas. Alaarenenud nukkudel on väljaarenemata tagakeha. Kui elujõuetust haudmest mesilased kooruvadki on need väikesed, välja arenemata tiibadega( lennuvõimetud). Elujõuetu haue paikeneb harilikult terve haudme vahel. Diagnoos pannakse haiguse kliiniliste tunnuste ja haudme mikroskoopilise uuringu põhjal, mis selgitab välja kas on tegemist nakkushaigusega või mitte. Profülaktikaks on vaja parandada mesilaste toitumistingimusi, andes mesilastele pudersööta (kandit) õietolmuga. Vajalik on vahetada sagedasti mesilasema.

 

Salvestasin pildi arvutisse ja vaatasin suuremalt. Tegelikult on pilt halvasti tehtud. Kannu sisse ei näe. Vägagi võimalik, et tegu on haudmemädanikuga. Siin aitab ainult Statoili stardipakett. Sry, loodame et pole mädanik.

lubihaue

lubihaue

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Aitäh

Aitäh vastanutele.

Kevadel poolitasin selle pere, andsin valmis kupu heast perest. Kupp näriti korra välja aga jäi terveks. Ilmselt sai vagel viga sest sealt ei koorunud ema. Nädal hiljem vaadates oli haue sees. Ema ei leidnud. Ahjaa. Mõlemad pered olid suures eesti tarus, topeltseina taga. Tõstsin ümber sest teine pere ei mahtunud enam ära. Uus taru jäi kohe vana kõrvale. Ümber tõstes oli 1 raam hauet selline, kõrvaldasin selle tarust. Nädal hiljem oli kogu haue selline. Võtsin kõik sellised raamid ja põletasin ära, ühe jätsin keldrisse proovide jaoks. Ema ei leidnud ikkagi. Mesilasi oli jäänud kole väheks, ilmselt lendasid vanasse tarusse tagasi. Olen teisi peresid ka nii paljundanud, mõni aeg on nad peres vait aga tagasi ei lenda. Istuvad raamidel ja toimetavad. Hiljem hakkab lend. Mõtlen et ehk tegu haudme jahtumisega, sest alles on paari raami jagu mumme. Aga miks niimoodi munetud? Ehk on mitu jama kokku sattunud? Lähisuguluses vilets/viljastamata ema ja haudme jahtumine?

Üks võimalus veel- panin sinna kevadel kibedas kärjepuuduses Viljandimaalt ostetud taru kärge, ehk oli seal midagi sees. Bakterid on ju aastaid eluvõimelised. Tarud ise olid korras ja kärjed puhtad. Vetlaborist antakse vastus 7 päevaga. Viimasest läbivaatusest on 2 päeva, kui homme viiks oleks miinus 10 päeva. Müko- ja bakterioloogiline test ca 500.- veel öeldi "viige parem mõnele teisele mesinikule näha ehk see teab". Mida kindel palk inimesega teeb.

Jätsin sisse 3 rikkumata magasiniraami meega ja 1 kunstkärje. Kui soojemaks läheb vaatan mis saanud on. Tuleval aastal enam kuppe ei kasuta, puuristan ja panen peresse kooruma. Aega läheb kaduma kui kupust midagi ei saa ja lisapere jääb nõrgaks, võib ka hukkuda.

ps. Pilt ise on suur, ilmselt vähendab veebitarkvara pildi mõõtu.

poolik tõde

All nurgas osa elementaarset lubihauet, muus osas nii kindel olla ei saa, vaglad haigestuvad lubihaudmesse enamjaolt siiski kaanetatud staadiumis. Kuigi on võimalus, et ohjeldamatu nakatumise korral algab seeneniidistiku kasv juba varem.
Kui haigustekitaja segaselt tuvastatav, siis ravi selline: peresse suitsu, mesilased raputada sülemikasti, hoida 2 ööpäeva jahedas, seejärel samale kohale puhtasse tarusse 100% kärjepõhjale. Lahja korje korral sööta 200ml siirupit 1/1 igal õhtul. Vanad haudmega raamid hävitada, mesi vurritada eraldi.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Tõdemus

On kahetsusväärne, et Mesinike liidu hallataval lehel ei leidu ühtki spetsialisti, kes jälgiks foorumit ja annaks operatiivselt  asjakohast nõu :(     Eriti nilbena tundus vetlabori soovitus, otsida üks tuttav kogenud mesinik, kes oma pilgu peale heidaks , et ehk see annab paremat nõu  .... Kutsun seetõttu veel kord üles aktiivselt nõu ja jõuga teineteist toetama, sest siin riigis on päästmine uppuja enda asi.

 

 

 

 

 

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

mesindus.ee haldajaHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Tere Pokumees, Selgitaksin

Tere Pokumees,

Selgitaksin veidi mesindus.ee tausta. mesindus.ee-d ei halda EML, vaid Beehouse OÜ. EML avaldab mesindus.ee kaudu Liidu ja Eesti mesindusprogrammi  materjale.

Foorum on avatud kõigile, kes on mesindusest huvitatud, foorumi sisu tekitavad mesindus.ee kasutajad ise. Spetsialistile küsimuse esitamise võimaluse loomine on hea mõte, aga eeldab kokkuleppeid spetsialistidega, mida hetkel sõlmitud ei ole.

Tervitades,
Tormi Tabor
Beehouse OÜ esindaja 

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Vabandust

Vabanduan oma rumaluse pärast, kuid tõesti mind ärritab EML leige  suhtumine foorumisse ja seda põhjusel. et teatakse vägagi hästi , et valdav enamus mesinikke siin tähtsate mesindust puudutavate teemade üle arutlemas käib.

Miks ei võiks siin kaasa lüüa EML enda algatusel ja rahastamisel spetsialistid, miks peab Beehouse muret tundma, kuidas nendega lepinguid sõlmida . Oleks ju elementaarne , et eesti mesinduse käekäigu pärast muretseks eelkõige liidu juhid ja funktsionäärid, mitte isehakanud aktivistid, kes nagu mulle tundub palju rohkem mesinduse käekäigust hoolivad ja lõpukks ka eesti mesinduse päästavad- ah, ma olen lihtsalt halvas tujus täna-ilm ka naa külm- sellegi poolest on ,mõtted selged.

Kui oleks selline võimalus Tehnilise abi alamrubriigiks , ehk õnnestuks mõne mesiduse "Dr. Noormanni" ka seda kirjutama leida?

Vastata võiks nüüd Tormi asemel mõni EML palgatud-palutud, määratud- või kes iganes asjalik vastaja, ma väga loodan, et nii juhtub.

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Austet Pokumees

Palju on vaja veel merre voolata, et EML enda algatusel ja rahastamisel selliselt tööle hakkaks, nagu ülaltoodud idees välja käisid - oi oi oi, kui palju kulub selleks aega ja inimnärve (mis teadupärast pole taastuvad), et üldse midagi asist nõuannetena tulema hakkaks ...
On ju ka asjalikke küsimusi-vastused, kuid - kui soovime, et foorum säilitaks asjaliku mesindusalase temaatika, tuleb meil kõigil lõpetada suupruukimine klaviatuuri kaudu ja hakata asjalikeks (see foorum siin pole vast ikka selline delfilik s**aga pildumise ja suupruukimise koht ja tuleb enne üheksa korda mõelda, kui midagi kirja panna Smile ...)
Metsamesinik on näiteks täitsa tubli ja võimalusel võiks tema poole pöörduda - aga vanemad tegijad - vaevalt, et keegi ...
Tormi on super, et seda lehte haldab sellisena, nagu ta on - muidugi vajaks mõningat muutust ka see leht siin (näiteks bänni saaks ebaviisakas suupruukijaja muidu klaviatuuri kaudu laiaja ), kuid loodame ju ja hoiame pöialt, et Tormi muude tegemiste kõrvalt seda teha jöuab - edu talle ja kõikidele teistele mesindajatele

Pokule

Poku võiks seada järgmine kord enda kanditatuuri EML juhatuse liikme kohale. Paistab, et suvisel ajal on ainult temal aega siin kirjutada. Teised mesinikud teevad mesilas tööd k.a. EML juhatuse liikmed. Tundub, et sa mingil põhjusel ei saa väljas viibida, et on niiiiiiii palju aega suvisel ajal arvuti taga istumiseks.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Äi ole mitte nõus olema

Äi ole mitte nõus olema ainult asine ja tõsine- sellise joone vedamine ja kellegi bännimine vale sõnakasutuse eest on nõmeduse tipp , millel on vaid üks väljund- see foorum sureb välja. Foorum on isereguleeruv maailm ja kõik loksub ise paika- inimesed ise määravad kellega suhelda ja kellega mitte. Sama reegel kehtib ka igasugu sisuga postituse kohta- kui ei meeldi siis ei loe ja kui sul vähegi aru peas on , siis sa tõesti ei loe.

Nagu ei ole tarvis naistekaid lugeda, et neid pärast kitruda- maailm oleks palju kenam paik, kui sellest reeglist kinni peetaks.

Et midagi siin ilmas muuta  ei ole tarvis oodata, millal jõed merre ära voolavad vaid on vaja tegutseda ja teemasid tõstatada ja arutleda, ka neil teemadel mis vahel mesindust ei puuduta, sest kuidas me saame teiset inimesest muidu pilti, kui ei kuula ära mida tal öelda on? Selliste teemade koht -ok olen nõus võiks olla vaba teema rubriigis, ehk üldises arutelus. Rohkem "Molekuli" seadusi ei tohiks siin küll rakendada- a la Leim või midaiganes - kasvaks ise parem suureks ja hoiduks teemades isiklikud asjad eraldi üldistest.

PS.

Nimetute hulk on vahel postitustes nii suur, et ei saagi aru, kas on nimetul kirjutajal nii palju erinevaid arusaamu ühest asjast ja tegemist kahestunud isiksusega või on lihtsalt kamp argpükse, kes kõik millegi pärast sama nime tahavad endile võtta- (justkui hüüdnimede puudus oleks).

Kes külalisena end tunneb, ei peaks siin reegleid tulema dikteerima.

Lugupidamisega

Pokumees

 

 

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Suvi või asi, niiiiiii

Suvi või asi, niiiiiii palju ma saan aru küll, et sa ise kah just tööd ei raba või oled arvutiga mesipuu juures nagu mina hetkel.

Mis sulle minu püstitatud küsimuses ei meeldinud, lugupeetav külaline, sa oled mõne juhause liikme naine vä?

 

 

 

 

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

No kurat...

Teil teema algsest päris korralikult vasakule ära vajunud. Aga selle haiguse kohta. Mu enda kogemus selline, et oli ka üks pere paar aastat tagasi selline, et oleks nagu lubihaue ja pooleldi nagu küürakhaue, mis ei ole tegelikult küürakhaue. Igaljuhul raam nägi enamvähem-täpselt sarnane välja. Ilmselt on ikkagi tegu vana ja nõrga emaga lihtsalt. Igaljuhul aitas pere hädast välja emavahetus ja suurem tähelepanu taru korrale ning puhtusele.

Edu! Mart

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Kokkuvõtteks

Käisin just Endla Mai pool kraini ema toomas ja näitasin talle kärge. Ta ütles kohe- see on küürakhaue. Pere ilma emata ja töömesilane on munema hakanud.

Kõik klapib siis. Kupust ei tulnud ema ja siis hakkas töömesilane munema. Seepärast ma ka ema ei leidnud.

Kokkuvõtteks ja õpetuseks. Paljundasin kevadel peresid kuppudega. Aga viiest vaid 2 läksid käima. Kahele andsin paarunud buckfastid ja viimasele annan kraini. Tegin vea et ei vaadanud hauet piisavalt hästi, tõstsin teise tarusse. Mesilased ei jäänud pidama, lendasid tagasi. Lamavtarus oli 2 peret, peale ümbertõstmist jäi teine lennuauk ka esimese pere kasutada. Teine pere kukkus kokku. Siis avastasin mis toimunud on, 8 kärge oli niimoodi täis tulistatud. Põletasin kärjed, mesilased mahuvad 4 poolraamile. Ilmselt lõid nad muneja mättasse, enam ei mune keegi ja leidsin 2 päeva vahega 2 aseema kuppu. Nüüd seisab ees viimase pere turgutamine, annan sinna kooruvat hauet ja uue paarunud kraini ema.

Tuleval aastal enam kuppudega ei paljunda. Kui midagi ebaõnnestub siis jääb pere virelema ja ebaõnne protsent oli ikka kole suur. Kupud olid kõik ühest heast perest. St tugev ja korjab hästi. Võiks kupud puuristada ja peresse kooruma panna aga sellega annan edasi sülemlemistungi. Hakkan kasutama vaid buckfasti ja kraini tõuemasid, itaallased aretan välja. Need affid korraldasid eile ühte uude peresse tõelise rüüsteretke ja poleks enne jätnud kui taru söödavast tühi ja pere maha tapetud. Arvan et jälle oma viga- panin uude peresse siirupit vahelaua taha turgutuseks ja tilgutasin ühele kärjele söödaks mett. Panin lennuava kinni, eile hommikul avasin uuesti. Töölt tulles avastasin totaalse ründe- lendasid sisse- välja nagu peremehed. Kaitsjad olid taandunud kärgedele. Uuesti auk kinni, mõne aja pärast lasin katuse peale kogunenud affid välja. Sain Endla käest õpetuse, kui kõik tehtud annan teada koos piltidega kuidas lõpetada rüüste. Pokumehel on õigus et õpitakse oma vigadest. Keegi pole targaks sündinud.

Buckfasti ema otsingul...

Mõte ka viimasel ajal paljuräägitud buckfast  ära proovida. Äkki Sa rebaseonu avaldad, kust endale buckfasti emad hankisid....või kes iganes oskab usaldusväärset müüjat soovitada. Eelmisel aastal soetasin kolm väidetavalt tõupuhast paarunud itaallast omale...kaks neist hakkas aga tumedaid krantse munema:) Ei taha kellelegi varju heita siinkohal, aga emad sai hangitud  eestis teada-tuntud mesinduspersoonilt.... ei tahaks samasse "ämbrisse" taaskord astuda.

Ette tänades,

Robi

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Aga palun

Aimar Lauge, tel. 56656533, asub Muhus. Tal paarumine laiu peal, sinna iga krants ei lenda. Edu.

Avastasin täna töölt tulles et itaallased on vaheliistu lennulaua est ÄRA KANGUTANUD. Mul sai mõõt täis, vahetan mõlemal perel veel sel suvel mammad ära. Mul mõõt täis neist.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

mis mõttes ära kangutanud?

mis mõttes ära kangutanud? Mesilased pole eriti tugevad. Äkki selgitad?

Tänud info eest!

Tänud info eest rebaseonu!

Robi

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Kangutamine...

Seda ei saa küll kangutamiseks nimetada, aga kui lennuava kitsendada vaheliistuga ja see väga tihedalt ei sobi avasse, siis küll mesilased lükkavad selle eest ära. Jääb lihtsalt lennulaua peale vedelema, nii et mesilased ise mööda mahuvad.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Röövimisest

Röövimine ei lõppenudki. Tegin igasuguseid trikke, 2 klaasi, 10 mm vahe liistude vahel lennuavasse. Üles leidsid tee. Siis tegin "lehtri" 2 klaasi vahele suunaga õue. Ära tabasid. Väljatulevad affid andsid info edasi, vaatasin nimme. Jäid pidama väljapääsul ja ootasid kuni keegi ligineb. Rääkisin naaberküla mesinikuga, ta ütles et aga korja röövmesilased tarru, pane kinni ja nad võetakse omaks. Paistis hea nõu, sättisin "lehtri" teistpidi ja lisasin paar astet. Hommikul enne väljalendu läksin taru juurde et mis toimub. Vaikus. Plaan oli tegelikult valmis, lihtsalt ootasin. Esimesena jõudsid pärale kollased affid. Selge siis. Auk kinni, leeklambiga varukorpus seest soojaks, suure taru katus maha ja tõstsin kärjed korpusesse. Lasin enne põhja korpuse külge kinni. Ja hommikul ei olnud tarus ühtki kollast affmesilast. Ehk on mesilaste iq tõusnud aga ei toiminud see tarkus. Siis võtsin samast tarust kes röövimas käis dividende röövitute kasuks- korraliku meekärje ja kinnist hauet ühe kärje. Pakkisin kõik autole ja viisin taru metsa raiesmikule. 3 km oli vahe, oleks kaugemale sõitnud aga mesilased murdsid end mingil moel tarust välja. Mu 10- aastane poeg vaatas taha ja luges mesilasi nagu "Viimses Reliikvias" hobusepikkuseid, ainult kasvavas järjekorras. Kui number jõudis 12- ni ei pidanud närv vastu. Peitsin taru teest 50 meetri kaugusele kuuskede taha. Jätan nad sinna augusti keskpaigani kuni uued mummud koorunud ja pere jaksab end kaitsta. Õnneks oli emaga kõik korras.

Ahjaa, läbivaatusel nägin et itaallaste tarus oli 2 kaanetatud kuppu. Nad on terve suvi üritanud. Et vana ema oleks nagunii maha löödud- tal olid juba ostes tiivad lõigatud, siis püüdsin ta kinni, panin puuri ja panin teise tarusse kus ka küürakhaue. Töömesilane munenud, uusi mune ei ole. Maha löödud ilmselt. Panin siis vana ema tanki. Trall oli vägev ta ümber, tahtsid sööta üksteise võidu ja tõrjusid teisi eemale. Vaatan nädala pärast uuesti. Igatahes ema äravõtmine mõjus kohe- terve lennulaud mesilasi täis, nagu otsiksid midagi. Pole midagi, neil varsti uus mamma. Kui ma varsti mammad ära vahetan, jääb üle 3 itaalia ema, kaks selle aasta, üks eelmisest. Võtan homme röövitud taru lennulaua lahti, kui sülem peaks veel tulema sealt perest, siis neil tee tuttav.

Sel suvel olen rohkem õppinud kui eelmisel ja seda just selle pärast et hakkasin peresid ise paljundama. Kupuga paljundamine ei toimi, samuti ematajätmine ja siis lahtise haudme andmine perest mida paljundada tahan. Vahepeal hakkab väärema munema. Ja suvi on kadunud selle pere jaoks. Nüüd peaks peredes kõik korras olema. Ilmal aga jälle omad plaanid- laussadu.. Suvel on +8 ja vihma sajab, talvel +8 ja sajab. Igatahes kevadine sülem on 3 korpuse peal, pealmises haue, all veidi mett ja keskmises ehitati ainult kärjed üles. Nõutuks teeb. Kui paar nädalat vihmast ilma teeb, siis on selle aasta korjega kõik.

Järgmisel aastal annan peredele peale puhastuslendu pudersööda, nii saavad pered kiirelt tugevaks. Juuni lõpus teen lisapered, annan uued paarunud tõuemad. Ja ei mingit nõidumist ja nuputamist. Kooruvad uued mesilased ja ema hakkab kohe munele ja elu läheb edasi.

Kokkuvõtlikult ongi see praeguse suve tarkus. Oskamatu mesinik on mesilaste nuhtlus.

Ahjaa, sellest kangutamisest. Surusin liistu lennuavasse. Õhtul oli nagu pöörduks keskelt, üks pool sees ja teine väljas. Ehk on asi selles et kuivades tõmbus liist kokku. Mul on ühe taru all kivi peal liistutükid varuks- vahelaua alla, ema puuri panekul on liist 2 tükis.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Aga kuidas kollastel saak on

Aga kuidas kollastel saak on muidu võrreldes krainidega?

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Saak

Andsin esimese kraini ema möödunud nädalavahetusel, enne pole olnud. Eelmisel aastal oli 3 pere, 2 olid krantsid. Aga teine neist, Tartust toodud andis samapalju kui kollased ja teine krantsipere kokku. Itaallased küll korjavad aga kärge ehitavad loiult. Mööbeldasin kevadel kõvasti, täisjõus korjeperet ei olnudki. v.a. üks sülem tundmatu sugupuuga perest. See on 3 korpuses.