Mure murtud

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Meehaldjas pilt

Algas puhkus, nüüd olen oma mummide  päralt. Piilusin eile lamavtarudesse siis lõpuks. Oh seda rõõmu- kõigis kaanetatud haue, kaanetamata haue ja ports mune tagatipuks! Ema mul otseloomulikult näha ei õnnetunud, aga ega ma otseselt ei otsinud ka. Kõige tähtsam, et ta olemas on. Mett on päris ilusti toonud, arvestades seda vahepealset kriisi pealekasvu suhtes ja ajuvaba sülmelemist. Nüüd ma armastan neid jälle.

Tegelikult tahtin näha, kas on juba midagi vurris keerutada. NOoooh, patuga pooleks. Mett on, aga kaanetamata, mõnel raamil ühelt poolt veidi kaanetatud. Ma ootan veel. Ühel perel oli mul magasin ka peal ja sealt siis virutasin kaks kärge maitsmiseks. Oma mesi kaalub ikka üles kogu selle jama, mida nad ostkavad mulle korraldada! Vurri polnud mõtet selle pärast määrida, kärjemesi ka elamus omaette. Arvan, et nädala pärast võiks juba vurritamist ka mõelda, kui nüüd ilma on. Kui tibab, siis nii ruttu polegi. Las pigem panevad kärje korralikult täis.

Mul neile üks ilus suur peenratäis monardat istutatud eelmisel aastal, see hakkab ka kohe kohe õitsema, siis jälle vaheldus . Üldse ma ei tea, kus nad hetkel käivad, vaarikat ju pole enam ja valgel ristikul pole ma kedagi näinud. Rapsi ka lähedal pole. Täitsa mõistatus. Peaks mõnele niidi jala külge siduma:)

Ühel päeval sai kahele tarule katus hingedel pandud, nüüd pole enam vaja maha tõsta, jälle kergem! Imelikul kombel neid see taru ees kopsimine ja puurimine närvi ei ajanudki, ju olid muud tegemised:)

 

Seda kannet ei ole veel hinnatud

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Tore kui kõik hästi läheb

Tore kui kõik hästi läheb , mina juba vurritasin. Terve korpus oli kaanetatud ja nüüd ema on läinud veel paar korpust allapoole. Lahtine mesi 2's korpuses . Ma ei tea kuidas teil seal põhjas kuid meil siin lõunas kaal viimastel päevadel on vähenenud. +20 C ja tuul siis korjet pole. Kui veel vihma tuleb, pole lootagi. Parim on ikka +25- +30 C las teised vinguvad, et palav, mummid rõõmustavad see eest. Vaatasin temperatuurid ja kaalu võrdlust. Parim saak mesilastel oli siis kui öösel oli +16C ja päeval +26. Eelmine päev oli ka hästi palav. Järgmine päev oli veel soojem kuid siis tuli kella 17 ajal torm ja kaal jäi +4 kg peale. Edu mesinadamisel ja loodame hästi sooje ilmasid lähiajal.