Lubihaue

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja summ-summ pilt

Miks tekib lubihaue ja kuidas seda ravida? Kevadel on iseasi, aga suvel???

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

lubihaue

Lubihaue kuulub ravimatute haudmehaigusete hulka. Kõikides peredes on mingil määral seene eoseid mis põhjustavad lubihauet. Lubihaudme vastu aitab, pere hoida heades pidamistingimustes. Nt. korralik toiduvaru, mesi-suir. Kuivas kohas, soisel alal esineb lubihauet rohkem.Kui peres on lubihaue tekkinud aitab emavahetus. Hea on tekitada haudme vaheaeg peres, anda noor koorunud emamesilane. Siis tekib 13  päevane haudmevahe. Sel aastal esineb lubihauet väga vähestes mesilates.  Mõned aastad tagasi vihmasel suvel oli seda rohkesti igalpool. Minu polnud lubihauet juba 2 aastat tagasi kuid siis hakkas varroatoos tugevnema.

 

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja summ-summ pilt

Sain lahti

Sain sellest lubihaudmest enam- vähem lahti. Ei raatsinud ema vahetada, sest praegune väga tubli. Tõstsin summid hoopis uude tarusse, millel kõrgem katusealune ja ka ruumi õhu liikumiseks rohkem. Kusjuures see vana pesa oli seestpoolt tehtud vineerist, mis olla väegade hea. Küll ei soovita. Tõesti, kui katuse üles tõstsid, tundus õhk sees umbne olevat.

Nüüd avastasin Võru mesinduspoest lubihaudme jaoks ravimi. Ka ribad vist. Pole pakki veel lahti teinud. Kas keegi on kasutanud ja kuidas mõjub? Tea, kas lestatõrjega koos tohib teha, või on see summidele liig?