vabariiklik mesinduspäev ülenurmel

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

kahjuks ei saa ise tulla kuna üks väike mesinik kohe kohe tulemas siia ilma...et äkki oleks saada võimalik ülevaadet toimunust,et kes sinna läheb...võimalikult palju asjalikku materiali üles võtta nii sõnas kui pildis...hiljem saab ju kuidagi toimetada omavahel...kuradi kahju,et ma ise tulla ei saa,mis teha till ega tikud ei ole mänguasjad...

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

mesinduspäev

Tiheda päevakavaga päev oli. Loenguid oli päris huvitavaid. Tutvustati mesilas rasse ja tõuge kes sobivad eestisse ja kes mitte.  Tumemesilast peaaegu eestis ei esine, nii et temast pole midagi enam rääkida. Kraini mesilane sai ainult kiita, mitte ühtegi puudust tal ei esine. Itaalia mesilasel ongi ainult puudused, mitte ühtegi plussi ei loetletud. Mida siiski A. Rohtla hiljem natuke silus kuna ta ise peab ka kollaseid kodu juures. Ma ise ei hakkakski neid mesilasi võrdlema. Eestis on võetud suund kraini mesilase igakülgsele propageerimisele. Natuke sai kiita ka buckfasti kuna lektori jutu järgi esineb tal nii puuduseid kui plusse. Olles ära katsetanud kõik eestis olevad tõud ja rassid, eelistan siiski kollast mesilast. Tema plussid teiste mesilaste ees kaaluvad üles tema miinused. Välja vahetama ma neid kindlasti ei hakka. Mul on mesilas paar kraini pere, itaalia mesilased pole neid kunagi paljaks varastanud. Kuigi lektorite jutu järgi just nii peaks minema.

  Hästi jutustab alati Antu Rohtla, tema loengusid tasub kuulama minna. Suu peale kukkunud pole. Nii teoreetik kui praktik.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

huvitav jah,kas e.liidus

huvitav jah,kas e.liidus mõni juut jälle pakub raha kraini mesilase propa eest või...kui see itaalia nii pask oleks,miks siis kõige kõvemad mesinikud ainult itaaliat peavad.krainil peab olema katkematu korje kevadel-kui ilmastik jurkima hakkab,siis on kõka,lihtsalt ei jõua sülemlemist kontrolli alla saada...kui see sülemlemistung peres käärib,jäävad ju mesilased tulemata,kes siis korjab...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

nujah

Eile oli ilus korjepäev, vaatasin tarusid üle. Kontrollisin kas ühes uues peres ema on munema hakanud. Kannupõhjad olid tihedalt pisikesi mune täis. Selle 3 minutiga avastasid kollased oma võrratu haistmismeelega lahtivõetud taru. Ajasin need 2 eemale ja taru kohe kinni. Sellest ei piisanud enam, juba tulid uued. Õhtul peale lendu keerasin taru 90 kraadi paremale, lennuava kitsaks ja 2 klaasi lennulaud ette. Päris lennulaua keerasin küljest ja panin endisele kohale libalauaks, ehk petab ära.

Ehk peab ülejäänud mesilat öösel taskulambiga kontrollima hakkama.

update

Kollased ei kimbuta enam, paistab et läks õnneks.

Ehk on kollastel seepärast rohkem mett et pätsavad teistelt. Peredest mis nõrgemad ikka nänni saab. Ma aretan tuleval aastal kollased välja. Alfa, ehk tahad siis 2 paarunud ema? Mina ei oska neist lugu pidada. Selle aasta omad.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Oled sa kindel et just

Oled sa kindel et just itaalased käivad vargil? Ka buckfastil esineb peres kollaseid mesilasi. Kuna sul sellised röövlid on siis ei soovi ma neid enda mesilasse. Ma tegelen meevõtuga ja vargad on kohal. Neid on igasuguseid, kollaseid, musti ja halle. Kõige osavamad on mustad, neil pole isegi karvu enam. Pesa ei tohi pikalt lahti hoida.

 Muidu pean sinu kirjutist liialduseks. Mis mesilased sul on kes enda pesa üldse ei kaitse? Mesilased kes lasevad vargad pessa, neil võib vabalt ka kärjekoi pesitseda ja igasugused muud satikad. Kui sa ka kollastest lahti saad siis ega vargus lõpe. Tulevad teised su mesilased. Vargus esineb alati. Olgu mis tahes tõug sul seal.

Kollased on paremad korjajad kui on mida korjata. Suvel nad ei varasta, küll aga augustis ja septembris.

 

varastest ja mesila suurusest

Ehk peab ülejäänud mesilat öösel taskulambiga kontrollima hakkama.

update

Kollased ei kimbuta enam, paistab et läks õnneks.

Ehk on kollastel seepärast rohkem mett et pätsavad teistelt. Peredest mis nõrgemad ikka nänni saab. Ma aretan tuleval aastal kollased välja. Alfa, ehk tahad siis 2 paarunud ema? Mina ei oska neist lugu pidada. Selle aasta omad.

[/quote]

Pidage mistahes tõugu mesilasi ja kuhjake tarusid kitsale territooriumile kümneid, saate näha meevõtul ja muidu kahh vargust perede vahel ...
Sõltuvalt korjemaa suurusest on mesitarusid ühes pundis optimaalne arv 5 kuni 10 taru, rohkem tarusid - suurem varguseoht nõrgematelt ja sõda ning laipu kui palju...
Meevõtul ka ootamatult tigedad mesilased, peaaegu, et igas peres ja kui üks pere närvi läheb, siis see kandub veidikese aja pärast kogu mesilaste pundile üle ...

lihtsalt aastate kogemustega sääntne tähelepanek

nõus eelmisega

olen nõus eelmise vastajaga et mesilagruppe liiga üksteise lähedale ei makasks panna, kui on väga hea korjekoht siis vahim vahe peaks ikkagi olema vähemalt 100m. ja grupis ei tohiks olla üle 5-10 taru ning soovitavalt peaksid nad olema suht sama tugevusega, mida suurem erinevus seda kergem on vargus tulema. Kevadel ja suvel pole probleemi aga sügisel varastavad ka buckfastid kui võimalus avaneb.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

nujah

 

Olen kindel et pole buckfastid sest nad alles kooruvad ja on ilmselt tarumesilaste staatuses. Panin paarunud emad tumedatele peredele. Nagu ütlesin oli taru lahti 3 minutit. Üks käbedamaid ülevaatusi ema munemahakkamise kontrollimiseks.) See pere on uus, nad ei suuda end mesila ühe arvukama pere lausründe vastu kaitsta. Valvurid tapetakse maha ja mõne tunni pärast lendab teine pere sisse- välja nagu peremehed, pere on taandunud haudmekärgedele. Nähtud juba, viisin ühe teise uue pere metsa varjule et ellu jääksid. Kärjekoid ega igasugu muid satikaid tarus ei ole sest põletasin enne taru gaasipõletiga üle kui sinna pere tegin. 11 taru ei ole just kogus mis metsa paljaks korjab ja röövima paneb- mesila on metsatalus. Linnulennult 1 km kaugusel on teine mesila, hetkel 7 taru.

Kogu see "kui võimalus avaneb" tuletab meelde ühest vene filmist varga koodeksit kus ei varastata vaid võetakse ja ohver on ise süüdi. Ühiskonnas pannakse vargad pokri, mesilas aretan nad lihtsalt välja. Alfa, ehk ikka tahaksid paarunud itaalia emasid nendest peredest? Sina mõistad paremini mesindada ja hoiad kindlasti asja joone peal. Pered on suured, emad munevad mis mühiseb. Pärast räägid kas varastavad või ei.

Smile

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

:/

no mis ma oskan öelda. Itaalased on suuremad vargad, vähemalt kirjanduse järgi. Minul pole nad isegi teinud paarumisperesid puhtaks mis on asustatud kraini mesilastega. Korje ajal ei peaks mesilased varastama, miks sinul seda teevad ei oska öelda. Eks sa ise oled midagi väga väga valesti teinud. Kui su itaalia mesilased on kollased ja ka lesed on kollased ja sa oled kindel nende tõu-puhtuses, paku neid kellegile. Ma eelistan heledamaid mesilasi. Ostan emasid ainult suurematelt emadekasvatajatelt, soovitavalt heledamad. Ise teen valiku heledamate mesilaste poole, ehk ma pean ka mesilaste värvust oluliseks. See aasta läheb talvituma 10'kond kuldkollast ema ja neist teen valiku talvitumise, rahulikkuse, kevadise arengu ja haudme välimuse järgi. Veel on oluline, et poleks haigusi, kärgede ehitus( mõned mesilased , eriti kraini ja itaalase ristandid kipuvad kunstkärge auklikuks närima). Eriti oluline on sülemlemis kainus. See on põhjus miks vahetasin kraini mesilased välja 5 aastat tagasi. Ma pole ahv, et peaksin koguaeg neile puu otsa järgi ronima. Soomlased aretavad kevadel aeglasema arenguga mesilasi, mis eesti ei ole nii hea kui soomes. Meil saab heade ilmade korral mett vahtralt ja võilillelt. Remmelgalt saavad mesilased siiski ainult arengu stardi korje ja seda ei tohiks ära võtta.  Rahulikkuse saab teada nii. Teen pesa pealt lahti ja mesilased tulevad kohe uudistama. Pessa ajan neid puhudes( suitsu ei tee, ja muud koledat hingeõhku ka ei tohiks olla) kui mesilane läheb pessa ja ei ärritu on ta rahulik.

Buckfasti kohta ütlen nii palju, et ta on itaalia mesilase natuke tumedam koopia. Tema tõu puhtust on raske kontrollida. Võibolla on natuke talve õrnem kuid korjab hästi õietolmu. Kärge ehitab sama hästi kui itaalane. Tegelikult krani kaitseks ütlen, et ta ehitab kärge hästi kuid kui tekib sülemlemis kihu siis see soikub ja jääbki mulje tema loiust kärjeehitusest.  See aasta ehitasid mu krainid 2 korpust uusi raame pere kohta kuid itaalia mesilased 2x rohkem. Ma lähen üle langstroth raamile ja vajan palju uusi raame. Eelmisest aastast oli mul neid 10-12 korpust. Ma saangi võrrelda ainult krani( singeri) ja itaalia (soome) mesilast. Buckfasti enam pole, võibolla üli väheke mu krantsides. Uuesti ma teda pidama ei hakka, ta läheb kalliks kuna buckfasti emasid ma ise kasvatada ei saaks. Peaksin ta iga aasta igasse peresse sisse ostma.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

hehe

Kahju küll et ei taha, Alfa. Emmed on tibukarva, kuldse läikega nagu või peal kasvanud, persed on pikad ja painduvad, munevad rahumeeli väljavõetud kärjel edasi, ei mingit häbi. Aga kellele tütar, kellele ema, kellele vanaema.

Smile

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Kui sa lähemal asuks siis

Kui sa lähemal asuks siis tuleksin neid lausa vaatama. Headest lindudest ei ütleks ma kindlasti ära. Poluvernikuid on mul endalgi siin.

Korralik itaalia mesilane näeb välja selline. See viimane tipp on kas must või tume pruun. Mulle meeldiks kui ta oleks üleni kollane. Need emad keda ma viimati kasvama panin peaks 90% 'liselt selliselt välja nägema. Kollaseid leski jagub ka leseperes. Esimesed hakkavad munema 1'ks augustiks. Kokku 14 ema on paarumisperedes. See ema kes pildi, ta kardab mind kuna märgistasin teda siis kui ta juba munes suure hoolega. Nüüd pageb alumisesse korpusesse kui pesa lahti teen.

EMT - Esimene Mesinduse Torrent

Täna on mõneti eriline päev eesti mesinduse ajaloos.
Põrandaaluses muusikast ja IKT’st läbiimbunud huumusrikkal pinnasel tärkas uus võrse: mesindusteemalisi piraatfaile jagav organisatsioon nimega EMT (Esimene Mesinduse Torrent).
Avalöögina jagab organisatsioon välja mesinikele tuntud filmi Aastaring Mesilas (EML, 2007) piraatkoopia. Tulevikus on plaanis on pakkuda ka tasuta tarujoonised ja Hiinas toodetud meepurgi silte.

Downloadi ja sheeri kama siit: http://www.mininova.org/tor/2808847

Peace!

ORNELLA

Vabandan kõigi mesinike

Vabandan kõigi mesinike ees. Esimene rip sai kehvapoolne. Parandatud versioon üleval!

http://www.mininova.org/tor/2809550

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

minu viirusetõrje teatab,et

minu viirusetõrje teatab,et see fail on nakatunud viirusega...

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

ei ole fail nakatunud,

ei ole fail nakatunud, laadisin alla ja töötab. Aus asi. Seal lehel olevad reklaamid on mingid jamad. Ma blokkisin nad ära ja kõik korras.

Tõsi, Mininova

Tõsi, Mininova reklaamandjad suskavad vahel sisse ebameeldivaid reklaame. Siinkohal aitab vana hea AdBlock (Firefoxiga).

Aga ma garanteerin teile, kallid mesinikud, et fail on puhas. Miks ma peaksin tahtma omadele halba?

Tervitades,

teie Ornella

Ahjaa, unutasin veel öelda,

Ahjaa, unutasin veel öelda, et kuna tegemist on torrentiga, siis mida rohkem seemendajaid (seeders), seda kiiremini materjal soovijateni jõuab. Hetkel see üksik serverikene, kes kogu kremplit üleval hoiab, et jõua seda kaua teha.

Seega, kel vähegi võimalik, hoidka seda vahvat mesinduse torrentit seedimas nii kaua kui võimalik.

AITÄH!

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Tänud

Ornella on võtnud EML töö üle :)- vägagi tervitatav.

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

fail

Fail korras. Vaatasin peale downloadi siit- sealt üle, täna tuleb filmiõhtu. Asjalik, sest näidatakse praktiliselt kuidas asi käib. Ikka taru lahti ja kaameraga ligi. Korpustarud ja eesti tarud. Kõik tööd mesilas läbi aasta. Raami traatimiseks oli mehel tehtud igati vinge riistapuu, tasub šnitti võtta.

Fail toimis igati, viiruseid

Fail toimis igati, viiruseid ei tuvastanud ja põnevat vaatamist tükiks ajaks. Aitäh

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

vot ei tea...naisega

vot ei tea...naisega mõlemad pusime ja faili avatud ei saa...

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kas sa nö "Pakkisid" ka

Kas sa nö "Pakkisid" ka sele torrenti lahti või tirisid lihtsalt faili alla ja üritasid vaadata?

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

väike abi

Selleks, et seda faili alla laadida on vaja kõigepealt tõmmata endale bit torrenti programm. Panen siia lingi, kel seda pole aga püüavad faili ikka kuidagi avada. Juhised alla laadimiseks peaksid sel lehel ka kenasti reas olema.

http://www.bittorrent.com/

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

bittorrent on suur programm

bittorrent on suur programm igasuguste torrentite allatõmbamiseks, on väiksemaid nagu uTorrent mille saab siit. utorrent.en.softonic.com/ suurus kõvasti alla 1 mb ja ei piina arvuti vahemälu.

Kui video arvutis ja pilti pole, häält ei tule siis on vaja arvutisse codec'it. Selleks sobib codec'i pakk www.xpcodecpack.com/

Ornella ei soovita kasutada

Ornella ei soovita kasutada koodekpakke, sest kuna need on Internetist ühed otsitumad asjad, siis tihtipeale pahalased süstivad neisse usse. Tunduvalt mugavam ja vähem häda on kasutades VLC media playerit - www.videolan.org

Pronksmedal (100p.)

Video

Kohe ei olnud aega ja nüüd kahjuks pole jälle videot. Kas http://www.mininova.org/tor/2809550 on mingil põhjusel maha võetud?

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

videod

Kindlasti on maha võetud, see juba aasta tagune asi. Veel oli sama video mesindus.eu peal kuid ka sealt on kõik videod maha võetud. Nüüd ei jää muud üle kui leida mesinik kellel on need videod olemas ja temalt küsid Smile