mesilaste kärjeehitusvõime.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

et selline lollakas küsimus staazikalt mesinikult....sai siin jaanipäevapaiku veel kunstperesid tehtud kuna sülemlemise järgi oli näha,et ega mingit suuremat meesaaki saada ei ole ja nii ma siis suurendasingi,massiliselt mesilat...

täna õhtul selgus,et osa kunstperesid,mis juba 15 raamipeale olid laiendatud-tohutult endast mesilasi tootnud on,mõtlesin,et panen kunstkärge naljapärast juurde-minu piirkonnas kestab korje augusti lõpuni uhkelt tavaliselt-selgus,et 10 juuli paiku pandud kunstkärgi pole ülesehitatud-kuigi mesilasi jah nüüdseks tohutult...kas sellepärast,et ilmad vahepeal sajused olid...panin hoopis magasine peale ja loodan kanarbikule ja arujumikatele,sirplutsernile ja ädalatele ning vanakuradi vanaemale.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja juki pilt

kärjeehitus

Kärgi ehitavad mesilased ikka oma eesmärke silmas pidades, mitte mesiniku huvides. Kui ikka munemiseks ruumi on ja samuti nektari paigutamiseks, ei ole mesilasel mõtet ilmaasjata energiat kulutada. Korje kestab, aga mitte produktiivkorje, kanarbiku nektari saabudes tõrjutakse hauet koomale.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Hehee staazikas:)

Kas sa seda tead, et umbes pooled mesilastest on tarumesilased ja teine pool on lennumesilased? Vat nii on lood-uuri nüid raamatut ka omal käel, siis saad teada, millises vanuses mesilased kärge üles ehitavad ja üldse, kuidas selles tarukeses elu on korraldatud.Sellise jutuga kujundad arvamuse, et oled suure staaziga loll mesinik, kes elementaarseidki asju ei tea ja kes hakkab varsti suurmesinikuks- no üte, mis sedasi arvata sinu tegemistest ja ütlemistest?

 

 

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

no mida värki-poku... kas

no mida värki-poku...

kas sa seda oled kuulnud,et vastavalt toimuvale,lennumesilaste kaotusele või heale korjele võivad mesilaste rollid ümber jaotuda....

ja veel poku-loodan,et sa peale linkide ülesriputamise ka praktiline mesinik oled...vot ma küsin nüüd mida mitmed on siin leheküljel küsinud...

mitu aastat sa oled mesilasi pidanud,palju sul peresid on,mitu tonni mett sa oled sügiseti välja vurritanud,palju sa mesilasemasid oled kasvatanud,palju õietolmu kogunud,mitmetel meepäevadel sa müüjana oled osalenud...-vasta palun nendele küsimustele siin foorumis...

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Alati ei tasu raamatust

Alati ei tasu raamatust loetud puhta tõena võtta. 50 % taru- ja 50% lennumesilasi kehtib ainult korje ajal, suvel. Praegu on heal juhul 10% mesilasi lennus, ülejäänud on tarudes. Ega neil palju teha pole, ema muneb vähem, nii et vähem hauet vaja hooldada. Viimase naktari ümbertöötamine ja kaanetamine on veel need tööd mida nad teha saavad. Osa mesilasi kitivad pesa lage ja kõiksugu pragusid. Olete kindlasti märganud.

Kärjeehitus võime on erinev. Kõik sõltub looduslikest ja pere sisestest tingimustest. Praegu enam pole mõtet perele kunstkärge anda. Vastu sügist pole vaja kurnata nagu enne juba mainiti. Pere kes ei sülemlenud ehitas juuni algusest kuni juuli alguseni üles 4 langstroth korpust. Itaalia mesilane on kindlasti üks paremaid kärjeehitajaid. Seda on näha võrdluses teiste mesilastega.  Kärge võivad ehitada ka vanemad mesilased kui raamatus kirjas on. Kui ei usu tehke katse. Isegi lennumesilased võivad hakata kärge ehitama kui selleks tekib perel vajadus.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

tänud alfa-asjaliku vastuse

tänud alfa-asjaliku vastuse eest...-panin jah eile veel ikkagi magasine juurde-kuna mesilasi ikka tohutlt ja loodan kanarbiku ja muu stafi peale...

aga tänud alfa sulle-kas sa online nõuande peale oled mõelnud...oleks ju abiks...

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

:)

Võib olla on viga minus, mine tea? Aga mina ka temaga koos viina ei võtaks Smile

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Olen algaja mesinik, kuigi

Olen algaja mesinik, kuigi mesinikuks ma veel ennast ise ei pea, loodan saada viie aastaga niipalju praktilist kogemust, et mesilastega hakkama saan ja võib olla siis... . Seni loen ja õpin ja praktiseerin oma mesilas ja arendan väitlusi teemadel, mis mind ja teisi mesinikke huvitaks, aitaks ja arendaks-kas või natukenegi, et mitte 15 aasta pärast siin lolli juttu ajada.

Kes on need mitmed küsijad? Üks juhmakas külaline- ja nüüd ka sina, rohkem mulle ei meenu, aga siiski ma vastan, sest mul pole midagi varjata ja võib olla mõnda huvitabki-päriselt.

Tegelen mesilastega esimest aastat (tegelikult alates eelmise aasta detsembrist, kui hakkasin nendel teemadel raamatuid lugema). Lugemisest sai alguse mõte oma mesilastest ja mesipuudest.  Kevade lõpuks või kuidas võtta, suve alguseks oli mul igatahes 4 taru valmis, selline plaan oli, et kui alustan, siis nelja taruga.Oma esimesed mesilased tõin 2 juunil. Nüüdseks on mul 7 mesipuud, seega ületasin 75% oma esialgsest kavast. Hetkel on kõik tarud kenasti mesilasi täis, ainult mett veel võtta pole saanud, sest kaks kuud on selleks liiga lühike aeg ka.

Kahel EML koolitusel olen käinud ja tundub, et midagi jäi kõrvade vahele püsima ka.

Emade kasvatusest tean esialgu ainult kursusel kuuldu põhjal ja Alfa päevikut sirvides. Suures õhinas pärast loengut, otsustasin, et ka minu mesilas võiksid kollased mesilased olla. Vahetasin ühes peres ema välja, nii, et nüüd on ühes peres mul tõumesilased ja puha. Oli ka tagasilöök, sest teise pere emadevahetus mul ei õnnestunud. Olen sellegi tulemusegarahul, sest nagu raamatus seda protseduuri kirjeldatakse, et võtad vana ema ära ja kolme tunni pärast annad uue- kui see kõik oleks nii kerge.Ema leidmisegagi oli nii palju tegemist, et anna olla, rääkimata püüdmisest.

Kõige suurem asi mille ma endale soetasin (mõni ärimees ütleks investeering) on roostevabast meevurr. Küll kahe raamiline aga ajab esialgu asja ära . Hiljem kui ma neid "tonne" hakkan vurritama, kavatsen osta võimsama ja kallima, ning selle mõnele uuele algajale maha müüa:)

Sellel aastal loodan saada mett alles siis, kui tarusid talveks koondama hakkan ja raame vähemaks võtan-suurem kogus on utoopiline seetõttu.

Meepäevad ja muu trall mind ei huvita, suhtlemiseks on palju muid võimalusi-ise kuulsid ka mis kasulikku juttu mesinike suvepäeval räägiti- no thanks.

Mis aga linkide riputamisse puutub, siis nende lugemine on rangelt vabatahtlik. Tahad loed, ei taha, ei loe.

Mulle tundub, et sina ei taha aga loed- ära tee seda, saab palju kergem, usu mind.

 

 

 

 

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Ahahaaa.. Mõmmiga

Ahahaaa.. Mõmmiga jutuajamine kisub ikka alati kismaks. Viina ilmselt ei kannatakski temaga võtta.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

ei pole ma riiukukk

ei pole ma riiukukk mitte...aga võib olla tõesti minuga mõtet viina võtta...harva võtan viina.õhtul 2 tunniga pool liitrit ilma pealejoogita on niisama külmetuse vastu.kui tõsisemalt napsu võtan,siis alla liitri mängima ei hakka...võib olla pole siis tõesti mõtet viina minuga võtta...mõnel...

aga üldiselt meeldib mulle õlu-5.3 mahuprotsendiga...