Tallinna linn hakkab mesilaste pidamist reguleerima

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

http://www.tallinnapostimees.ee/?id=153177

Kes teab Mesila tn. mesinikku ja mis olukord seal tegelikult on? Üritasin ka mesilaste seisukohast sõna võtta aga kommestaar ei läinud kolmel korral üles.

"Lisaks eeskirjade muutmisele saatis ta (Nõmme linnaosa vanem Vakra) ka mesinikule kirja, milles palus tõsiselt kaaluda mesilaste pidamise lõpetamist. Esialgu polegi tal muud teha, kui ainult paluda. Varem või hiljem aga tehakse Tallinna õigusaktidesse vajalikud muudatused ning siis seatakse ka mesiniku naabrite õigused jalule, lubas linnaosavanem."

Et pole mesilasi, pole probleemi. Ja et just NÕMMEL see juhtuma peab Smile Roheline linnaosa jne.

Mesinikud, pakkuge lahendusi.

Endla Mail on Hüürus rohkem tarusid ja ka asulas sees aga seal pole probleemi. Õppepäevadel sai enam kui kümnest lahtise taru juures viibinud inimestest vaid 1 nõela ja sedagi mitte mesilase tigedusest, pigem õnnetult- mesilind puges riiete vahele. Enamus inimesi oli üldse ilma maskita.

 

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Eks ta ole-inimesed on üsna

Eks ta ole-inimesed on üsna õelad ja mesinduses rumalad,  ehk oleks nõelata saamise raviks olnud mõistlik üks purk mett igale naabrile viia?

Tarude kontsentratsioon on muidugi  liiga suur , oleks mõne üksiku taruga tegu, ei teaks naabrid ilmselt asjast mitte midagi . Oma kogemusest võin öelda, et minu naabrid pole täheldanud , et mesilasi oleks rohkem näinud, kui tavaliselt, kuigi  enne nende naabruses ühtki mesipuud polnud, nüüd üks on, ja järgmisel aastal panen teise veel:)

Enamus naabritest ei teadnud ka , et see kastide virn aias üldse mesipuu võiks olla-ahsoo tehti selle peale ja suured silmad, kui selgitasin millega tegu. Küsiti hoopis, millal mett saab? Minul kahju pole- jagub kõigile see väike purk tigeduse raviks.

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Eks igasugune otsus, selles

Eks igasugune otsus selles valdkonnas tuleb alati mesiniku kahjuks. Aga nii nagu teistel, on ka sellel lool kaks otsa. Kui mesilane parasjagu ametis on , ei tee ta inimesest kuulmagi, vaid asjatab alati rahulikult edasi. Ei kipu mesilane kunagi heast peast inimesele kallale. Viimasega võikski ju järeldada , et äkki on taru liiga lähedal naaberaiale ja mesilane kipub oma valdusi kaitsma. Loomulikult on võimalikud ka juhtumised kus keegi astub peale või ärritab mingil viisil seda mesilast. Esmalt peaks mesinik äkki üle vaatama mida annaks ära teha , et naaber enam ei kaebaks(mesila asukoht, ava suund jne). Teisena tooks välja , et ilmselt ka nõel suve jooksul paneks naabri kaebama -tegelik olukord ei pruugi üldse nii hull olla kui emotsioonidest nõretav jutustus naabri kurjadest mesilastest.Samas kui tekib olukord kus naaber tõesti kardab ja mesinik ei tee probleemist kuulmagi, ei olegi muud teha kui reglementeerida mesindus seal kus see võib kedagi teist häirida. Otsus tuleb aga ikka mesiniku kahjuks. Abi sellest jutust ei ole aga äkki kui see teema "peeneks" arutada, leiame ka mingi lahenduse

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Mesindusest linnas

Lugesin Metsamesiniku lehte, lõik sealt:

Pidada mesindust vaid maapiirkondadesse sobivaks tegevusalaks on täiesti ekslik. Näiteks 10 miljoni elanikuga Pariisis on üle 1000 registreeritud mesiniku, maksudest hoidumiseks pole kõik enda tegevust legaliseerinud, seega on nende arv tõenäoliselt kordades suurem. Londonis on ametlikel andmetel üle 2000 mesiniku. Enamus mesilaid jääb küll äärelinnadesse, samas võib leida tarusid Peterburis Nevski prospektil ja Tallinnas Lasnamäel 9-kordse maja rõdul.
Suurlinnades on alati veidi soojem, seetõttu hakkavad seal taimed õitsema varem ning õitsevad kauem, tulemuseks on linnamesinike suurem saak kui maapiirkondades. Kuidas tiheasustusega alal mesilasi ilma naabreid ärritamata pidada saab lugeda

http://outdoorplace.org/beekeeping/citybees.htm

Veel link: http://www.stltoday.com/stltoday/news/stories.nsf/sciencemedicine/story/AF938810D3A163B48625760900817BAD?OpenDocument

Naljakas on jah et mujal maailmas innustatakse inimesi linnas mesilasi pidama just tolmeldamise pärast, siis meil tahetakse oopis ää keelata. Tuleb meelde et Nõmme tahtis keelata ka ahjudega kütmist. Ise seal elanuna tuleb veel meelde trahvi ähvardusel kohustus krundiga piirnevat linnale kuuluvat kõnniteed lumest ja männiokastest puhas hoida kusjuures lumi topi ise kuhu tahad, okkad samuti. Põletada okkaid ei tohtinud, tuli OMAL KULUL ära vedada. Mis veel meenub.. vee ja kanalisatsiooni hind tõusis nüri järjekindlusega ja kohustuslik prügivedu määriti pähe. Talvel sõideti mahasadanud lumi alati enne kinni kui sahk kolmandal päeval jõudis. Sulaga sõideti jäässe rööpad. Ahjaa, maamaksuga õnnistati ka, seda küll peale meie lahkumist. Kolisime 4 aastat tagasi Kiili valda ja meenutan muigega seda käsen-poon-lasen linnaosa. Tänu kolimisele hakkasin ka mesilasi pidama. Sain hiljuti Pääskülast 3 kasutatud taru aitähhi eest, ahi ootas juba. Ühes on pere juba sees.

Muide, kui lugupeet linnaosavanem juhtub seda siin lugema, siis ta võiks kohe ka välja anda ukaasi HERILASTE ärakeelamiseks. Augustikuus on neid lurjuseid eriti palju, viimane aeg. Valimistel saab ka lisahääli. Kulutaks siis energiat kasvõi teetööde graafikus hoidmisele. Hiiu ülesõit pidi sel esmaspäeval juba kohalikule transpordile lahti olema. Nüüd öeldi et neljapäeval, sõidan mööda Kadaka pst. et tööle saada.

Lahendustest pakuks 2- meetrise aia tegemist ümber tarude ja rahuliku tõu emade sisseostu. Mesilane lendab alati lühimat teed pidi, kui ta tõuseb kohe üle inimeste peade siis nii ta ka lendab. Korjel mesilane niisama ei nõela tavaliselt. Ja naabritele võiks jah pakkuda kompensatsiooni nõelamise eest meepurgi näol. Ei tea ju, ehk on tüli juured mujal ja mesilased vaid ettekääne, seegi pole võimatu.

Kui pilti vaadata siis mina

Kui pilti vaadata siis mina kvalifitseeriks seda rohkem looma(mesilaste) piinamiseks ja ühiskond peaks sellesse samamoodi suhtuma kui 12 kassi pidamisse 8 korrusel.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Mesiniku enda juttu pole

Mesiniku enda juttu pole kusagil ajakirjanduses, mäng käib liiga ühte väravasse, et seda kõrvalt vaataja objektiivselt  hinnata saaks-vabalt võib olla tellitud looga, et kedagi tema elupaigast välja tõrjuda. Nagu mina aru sain on tegemist venekeelse kodanikuga, kuigi nimi võib olla vahel väga petlik.

 

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Linnamesi

Aga mida arvata linnas korjatud meest?Kas mesinik pakub seda oma perele ?
Ise küll ei tahaks tasuta ka seda saada.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Prantsusmaal Pariis

Prantsusmaal Pariis propageeritakse just mesilaste linnas pidamist-

http://www.hotels-paris-rive-gauche.com/blog/2008/05/06/honey-bees-paris...

http://www.flickr.com/photos/hotels-paris-rive-gauche/sets/7215760490070...

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Võsareporter

Kas vaatasite kuidas Viljandi linna ammetnik kinnitas ,et vanahärra  mesilased lendavad sildid seljas kellele nad kuuluvad . Vaatasin ka ise ja muigasin aga vanahärrast on siiralt kahju tegelikult on tal vist õigus Viljandi linnalt kahjutasu nõuda .Kahju hukatud mesilastest ja sellest ,et maapind selliseid ammetnike kannab kes võimujuures olles vanainimesi ähvartades oma positsiooni ära kasutavad .

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Pretsedent Viljandis

Äkki juhtus keegi Võsareporterit vaatama...

Ma ise ei vaadanud, naine vaatas ja rääkis.

mesilinnust

mesilane on ülipuhas linnukene. Meekannu, kus on üliväike kogus tolmu, ta nektarit sisse ei pane. Mett saab rikkuda ainult peale kärjest mee vurritamist. Tore, et tõstatasite küsimuse, nüüd oli võimalik teile selgitada mesilaste käitumist.

Võsareporter

Mina vaatasin. Vaene papi (70 aastat mesilasi pidanud) lihtsalt ei osanud võimudele vastu hakata. Linnavalitsus toetus Loomakaitseseadusele, mis ei reguleeri putukate pidamist ja Viljandi Avaliku korra eeskirjadele, kus ka mesilastest juttu pole. Anti kuni 6000 kroonise trahvi ähvardusel 4 päeva aega mesilastest lahtisaamiseks. No siis ta propaaniga nad ära lämmatas. Jube!!!

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Ise seda saadet ei näinud

Ise seda saadet ei näinud kuid kui nii on nagu siin kirjutate siis tuleb Viljandi linnavalitsus kohtusse anda. EML võiks asja ette võtta või keegi Viljandist. Järjest julmemaks hakatakse muutuma väikelinnades mesilaste pidamise vastu. Enamus neist kes mesilaste vastu sõdivad ei tee vahet porikärbsel, herilasel ega mesilasel või ükskõik millisel sumiseval-põriseval putukal. Inimesed muutuvad järjest pahatahtlikemaks.

www.elu24.ee/  siin on ka artikkel selle kohta.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

selle linnaametnikust

selle linnaametnikust lollakal vanamutil oli mõnus totaka inimese nägu...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Võsa

Võsa näitas seda linnaammetnikust ohmut prouat kes kirjutas selle kirja vanapapile aga ei näidanud seda isekat linnaammetniku kes sellise käsu andis ,olla väidetavalt puhkusel ja mis kõige hullem ise veel mesilaste pidaja !!!!Nime suutsin juba ära unustada aga seda ahvi tahaks kohe päris ise näha kes vanale elunäinud mehele midagi selist teeb ,et sunnib teda oma elutööd hävitama .Loodan ,et vanapapi tervis ei saa sellest üleelamisest kannatada !

siinses laudas''welcometo estonia''

on lambakasvatuski s***l tasemel - ainult oinad ongi etteotsa jäänud - selliselt väljendas ennast mesinik ja edasine kirjamusta kannatamas pole...

näememe reaktsiooni - ega pole ju reageerimist -kõik vaatavad nagu lambad pealt ''mää-mää, mää- määääää''
kus onsiis mesindusorganisatsiooni juht....d, küsin siinjuures, kas keegi on võtnud miskit ette - krt sinna teise ''welcome to estonia'' otsa on tiba pikk maa jalutada, et uksi paugutada...

tõeliselt haige (võim ja piss mõistuse asemel) ühiskond - ehk siis surnud pärismaalane on parim pärismaalane (sõltumata soost ja rahvustunnusest)

Tormi, kui kommentaar pole sobiv - kustuta see!!!

ja veel -

kui see lollusele pikalt mitte vastu hakk veel kaua kestab, siis pole meil kellelgi varsti enam õigust silmagi pilgutada, pilku alandlikult maas pidada ja lõuad koos hoida ning edasi raha eest vastu võetud juriidilist pugejalikku korrektsust teenida-teenida-teenida ja olla madalam, kui muru ...

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Ootan huviga

Ootan huviga mesindusorganisatsioonide seisukohavõtte ja kaitsvaid artikleid ajakirjanduses.

 

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Võsareporteri kordus

http://www.boms.ee/Video.aspx?VID=10370

Võsareporterit saab vaadata siit kes ei ole näinud .

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Vaatasin saadet

Pesin just söödanõusid kui naine tuli ja ütles et mesilastest räägitakse.

Jube.. Saan vanahärrast aru. Tema on põlvkonna inimene kes on näinud süsteemi kus Siberisse saadeti isegi halva sõna eest. Tema jaoks ei olnud kaasaegse poliitika nihverdamise võimalust, tema mõte käib sirgjooneliselt. 6000.- krooni trahvi ärvardus. Vanahärra 2 kuu pension. Tuleb meelde "Mumuu", oli vist Turgenev. Gerassim uputas oma koera sest KELLELEGI ei meeldinud koera klähvimine ja kästi see "jama" likvideerida.

Peaks Petsi Mesila tänavale saatma ehk. "Tehnika Maailmas" räägiti ka linnamesindusest ja ka Nõmme Linnaosa valitsuse ettekirjutusest Mesila tn. mesinikule.

Ootaks EML seisukohavõttu nüüd. Mitta ainult siin foorumis, ikka kanal 2- s tahaks näha. Kommentaarid ja selgitused asjatundjalt. Muidu on varsti massihüsteeria lahti ja mesilasi likvideeritakse kõigis Eesti asulates.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Mõtteid saatest

Kui mina oleks samasuguse kirja saanud , oleksin ka veidikene uurinud, sisu paikapidavust. Kahju vanahärrast ja veelrohkem kahju mesilastest. Oleks vaja teha teavitustööd , et järgnevad vahejuhtumid ära hoida. Ma ei suuda mõelda , et ma lämmataksin oma mesilased lihtsalt propaaniga ära. Vanahärral muidugi ilmselt ka piiratud ligipääs informatsioonile, aeg napp ja hirm temale üüratu suure trahvi ees. Samas muidugi ei saa ka tahta , et ma oma koduhoovis mütsiga pean käima ja ainult õhtuti saan muru niita -nagu see vanahärra naabritel soovitas. Eks ta olegi selline kahe otsaga asi. Tegelikuks miinuseks on see , et mesindamine asulas ei ole täpselt ja üheselt paika pandud. Vaidlusi ei oleks , kui oleks seadus, mis ütleks üheselt ära - mida, kus võib ja mida mitte. Loomulikult ei tohiks sellist seadust kirjutada asjatundmatud bürokraadid. Kindlasti peaks olema sinna kaasatud inimesed , kes on otseselt mesindusega seotud ja kindlasti peaks jääma sinna ruum ka nendele mesinikele , kes praegusel hetkel mesindusega sel viisil tegelevad. Oleks ma teadnud , et vanahärral seesugune probleem , oleksin mina küll need mesilased rahulikult oma koju ära toonud.

siinses laudas''welcome to estonia''

on inimesed ikka väga õelad ja kadedad - ega ilmaasjata pole öeldud - parim magustoit, see on teine kaaskondne ...
või siis - pole inimest - pole probleemi ...
meitel siin varsti ei saa õue peal olevasse ''südamega majasse'' ka minna - ikka peab seda ka seadus reguleerima - kui sa siis inimesena seaduse silmis valesti astud, valesti vaatad, võibolla ka hingad, magad, või mida iganes teed, avaneb ju võimalus bürokraatlikul masinavärgil juuksekrv ka neljaks ajada ja ükskõik millise seadusega põhjendatult sinult sisse kasseerida raha või miski muu väärtus
vaielge vastu, kui tahate, kuid üha ahistavamaks muutub see seaduslik lollus, kus ainult väga suure rahahunniku eest on võimalik juriidiliselt korrektselt elada...
lihtsaid inimesi see elu ei puuduta, nemad peavad seaduskuulekalt vaatama ja kuuletuma ja üha rohkem tööd rügama, et seda rahahunnikut neile JOKK inimestele toota, moodne orjanduslik kord ruulib üha enam koos massilise ajupesu hüüdlausetega

tänud lingi eest Tomm

rohkem ma siin seda seakisa ei tee, lähen metsa lindusid vaatama, kuid mõtteainet jätkub veel kauaks

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Viljandi linna mesilased

Eile ei olnud aega teemaga pikemalt tegelda, mesilased tahtsid veel veidi siirupit saada, kuid mõtlemiseks mahti jätkus.

Niisiis seadusest: puudub jah, kuid eks selle tegemine ole ka paras pähkel, määrata mingeid meetreid naabri krundist on ka küsitav. Kui tarud on tagumise küljega peaaegu vastu aeda ja naabril kohe samas aia ääres suured õunapuud, pole ju minu meelest mingit probleemi. Mesilased tunnevad naabri omanduse vastu tõsist huvi vaid kevadel. Samas ei aita ju ka näiteks 20-meetrise kaugusepiirang, sest kui see vahemaa on täiesti avatud, valivad mesilased ikka otsema ja vabama lennutee. Millal iganes tuleb mesilaste pidamise seadus, tuleks sinna eeskätt sisse panna punkt tõuaretuse kohta, puhtam tõug on üldjuhul kordades rahulikum kui kahtlase päritoluga segaverelised seega oht naabritele väiksem. Mõistagi peab naaber üleaedsega arvestama, samuti ka mesiniku naaber. Ilmselt pole soovitus nuruniitmisega õhtupoole tegelda ajendatud tülinorimisest vaid ikka pigem hoolitsus selle eest, et teisel inimesel selle töö käigus ebamugavusi ei tuleks taluda.

Muuseas rääkisin selle vanahärraga telefonitsi ja pakkusin talle võimalust, et organiseerida talle uued mesipuud. Lootsin siinse foorumi kasutajatelt aktiivset osalust ning tõenäoliselt oleks kamba peale võimalik osta ja kohale toimetada kolm uut taru. Mees oli algusest peale selle plaani suhtes veidi skeptiline, peale tunniajast mõtlemisaega vastas kindlalt äraütlevalt, et asjast juba nii palju möödas ja enam ei olegi tungivat vajadust korra päevas mesilaste tegutsemist vaatamas käia. Pealegi ei taha ta jätkata konflikti naabriga, mõistetav ka, vanem inimene tahab ikka pigem tasa ja rahulikult elada mitte kellegagi kraagelda.

Toimunu on väga näotu lugu küll, sain mehe jutust niimoodi aru, et mesilaspered olid talle pigem ikka nagu sõbra eest, justkui mille nimel elada ja toimekas olla.

Mesinikud olge valvel, nii ehk teisiti mingil ajal mesilaste seadus tuleb, vahe on vaid selles, kas koostajateks osutuvad kontoribürokraadid või mesilastepidajad. Muuseas Euroopas olevat otseselt või kaudselt mesilastega seotud 80% meie toidulauast.

Loomakaitse

Kummaline on Viljandi linna algatus hakata loomakaitsmise ja avaliku korra jälgimisega tegelema liigist (meemesilane) , kelle kohta määrustes sõnakestki pole mainitud , kui samal ajal on Viljandi koerapidajate tegevus igati jäetud tähelepanuta , millest annab tõestust tänavatel ja haljasaladel laiutavad koera....hunnikud . on see ehk enamuse võim vähemuse üle ?

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Viljandis kord käest !!!

Käisin suvel lossivaremetes ja kohtasin igal sammul seda avaliku korra rikkumist ja otsest rünnakut mis oli suunatud minu ja minu ligimeste vastu ,tuntsin ,et minu elunatuke on ohus . Küsite mis pani mind hirmu tundma ...   , need olid sääsed (Viljandi linna sääsed) .Miks Viljandi linnavalitsus ei tegele oma sääskedega kes avalikult terroriseerivad inimesi ,omaette teema on veel Viljandi linna herilased kes kohe ,kui võimalik suurema tüki sinu jäätisest okupeerivad. Linnavalitsuses (Viljandi linnavalitsuses )valitseb segadus,seadusi ei tunta  inimene on ka loom (inimloom ) ja loomakaitse seadus peaks tallegi rakenduma .Ja muide mina otsin juba rätsepat ,et omad mesimummid varustada helkurvestidega ,mine tea kes neist võib pimedal ajal koduteed otsida .Kardan ,et pürokraadid lp.kontoriinimesed kes seaduseid teevad just seda nõudma hakavad uues kunagi tulevas seaduses.Kui mesindamine toimub asula piires on kohustus mesilastel kanda helkurvesti.

Täpselt nii apsurdne tundub mulle see lugu nagu eelpool kirjutatud jutt.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

mõtteid

Reeglid ja seadused ei pea ilmtingimata olema inimese vastu. Oleks sellekohane seadus olemas , oleks saanud vanahärra ennetada kogu seda konflikti, pidades oma mesilasi õiges kohas ja õigetel tingimustel(mitte , et ta seda ei teinud).  Samuti oleks ta saanud ka öelda naabrile, et kõik justkui õige peaks olema ja linnaisadel ei oleks peale kontrolli ka midagi rohkemat lisada. Täna ei ole see määratletud ja jääbi ruum igasugusele tõlgendusele ja erinevate põhjuste otsimisele, mida muidugi ei saa ka täielikult välistada vastavasisulise seaduse välja andmisel. Mina arvan küll , et tuleks asjad kokku leppida arvestades kõigi osapoolte huve.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

masendav lugu

Loomulikult saab asjades kokku leppida, seda tehaksegi kogu aeg ja igal pool, aga antud juhul, ei kutsutud vanahärrat mitte asja üle aru pidama ehk siis kokku leppima, vaid visati ähvardus trahvi teha talle postkasti. Sellised me ametnikud kipuvad olema- palju lihtsam oleks tüli osapooled linnavalitsusse kutsuda ja asja arutada .Nende meelest on aga lihtsam sedasi asju ajada-saadad oma kirjakese kellegile postkasti ja kõik, andmata aru, mis selline tegu kaasa võib tuua.

 

 

Vaidluses selgitatakse tõde: kõik saavad teada, et just neil on õigus ...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

soovitus

Mul  on sellele mesinikule soovitus.Mina soovitan sellel mesinikul tarud maja lakka teha. Esiteks saab vana mesinik oma  hobiga edasi tegeleda. Teiseks hakkaks mesilaste lennutee körgemal  olema kus pole kaa teistel eriti probleeme. 3 mandaks ei saanad kuidagi kindlaks teha kas on looduslikult räästase pesa teinud vöi on mesinik kes peab mesilasi. Meite kandis on kuressaares inimene kes  suht kesklinnas mesilasi peab nii. edu teile