Laenaks

Pronksmedal (100p.)

mee pressi.90 protsenti(100eesti raami) kuulub ümbersulatamisele,seega arvan et lihtsam oleks pressida kui kaanetise ja vurriga tegeleda.Olen kuulnud vanadelt mesinikelt et mõni ainult pressibki.Press ise teha ,selle ajaga mesi juba hapu.Õuna press ei kõlba ma arvan ja sedagi omal ei ole.

Silver.

 

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Meepress

Kõlbab küll õunamahla press, lappideks kasuta jute riiet, kärjed soojenda enne üles, umbes 10 tundi 35-kraadises saunas on piisav, kanarbikumee korral veidi kauem ja natuke soojemas. Kärjetükkide pakke ära tee liiga pakse, 2-kihiline on OK. Loodetavasti saad pressi mõnelt tuttavalt laenata.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

pres

Pressiga on nii . Kui tahad ainult sügisel mett vötta (mee korje aja löppus ) on pressimine vöimalik. Kuid kui tahad ka  kevadise poolset mett (juunikuus ) kaa  vötta ja pärast raame tarru panna pole se vöimalik. Sest pressitud kärjed ei ole muud moodi vöimalik kasutada kui  Vaha sulatis ja asendades kuntskärjega. Sellepärast arvan maa et ilma vurrita ikka ei saa hakkama. Minu kogemused pressiga on nigelad. Ma pole palju teinud. Kuid  kogemus on palju tööd ja vähe "villa" (kanarpikku mesi). Tegin Öuna mahla pressiga, Nagu neid poes müüdi  . Vinklitest ja karprauuast tehtud keermega press.  Kaasas olid plastmassist valtsitud restid. riided jähid samaks. Ei pressinud koike mett raamidest vällja. Edu neile ke oskavad seda tarvitada.