Mesiniku auto

      Ford Transit on/oli mul mesindamiseks, nagu liikuv mesilamaja. Mahtuvus on suur ja odav pidada. Ainuke puudus oli, et vedas ainult tagasild. Kinnijäämise vastu oli kaasas kaks trossi, üks eest tõmbamiseks, teine tagant lükkamiseks.

     Nüüd lisandus mu 15 aastasele töörügajale veel teine puudus, ei sõida enam.

Millega sõidate kallid mesinikud, mesindamissõite mõtlen, muidu mõni soovitab suusad osta, lumi juba tuleb.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Tross

"teine tagant lükkamiseks."
Peab aga jäik tross olema Smile

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

vw passat variant 2.0

vw passat variant 2.0 aastast 1993.ka naise audi b4 hädaga...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

.

Mul on päevinäinud aiakäru. Töötab kondiauruga, väga ökonoomne praeguseid kütusehindasid arvestades. Tuled ei tööta sünnist saati. Aga pagana hea läbivusega, kinni pole veel metsas jäänud.

Oli VAZ 2102. Nüüd Lada

Oli VAZ 2102. Nüüd Lada 21043. Tagumine istmerida välja -siis mahub kola sisse.Kliirens parajalt kõrge-ei vea kohe kõhtu mööda maad põldudel ja heinamaadel sõites. Puuduseks nagu ikka vane autodel lagunemine kõige vajalikumal ajal ja tagavedu pole ka just parim varjant.Hädaga sõitnud ka Passatiga aga liiga pehme taguots oli minu omal.100-130 kilo kärgedega auklikul teel tõmbasin sumbutaja tagumise otsa ära

Pronksmedal (100p.)

Suure suuga on hea

Suure suuga on hea soovitada: osta nelikveoga väikebuss. Tegelikus elus tegeliku rahakotiga siis pigem esiveoga väikebuss ning vints (ei pea olema külge monteeritud, lihtne käsivints lihtsalt metsa kaasa).

 

 Kui jaksad investeerida (st on piisavalt sõitmist ja tulu sellest), siis head M+S rehvid  teevad läbitavuse palju paremaks kehvadel metsa- ja põlluteedel.

 

Paljud mesinikud sõidavad ka pisifurgoonidega (Peugeot Partner, Fiat Doblo jt), need on ka hea kompromiss kaubiku ja sõiduauto vahel. Enamasti kõrgema kliirensiga kui sõiduautod ja väiksema kütusekuluga kui kaubikud.

Massin

 Sõelusin nädala erinevaid auto portaale ja järeldus tuli selline, korralikku mesindusautot ei ole lihtsalt olemas.

Lasen oma Fordil südameklapid vahetada ja istun kevadeti mudaaugus kinni kuni keegi meid kuivale tirib.

masin

Keski kasutab tagaveolist pikka ladat ,mul ka oli varem aga väsis pisut ära, eelmine aasta ostsin lada 08, tagaiste alla ja saab hästi hakkama, läbivus tänu esiveole ja kõrgetele sildadele väga kõva , lamellid all ja kummitükid vedrude vahel (spets müüakse autopoodides) . 09 oleks veel parem tagauksed kergendaks laadimist. Ladat on meeletult odav pidada ja kütust nii 6l sajale ainuke viga et natuke putitamist on jooksvalt. Hea auto/lada saab 10-20 eest kätte.
Kuival ajal ja heade teeolude korral kasutan igapäevast Peugeot 307 sw(universaal) kui istmed all läheb sinna rohkem manti sisse kui sillad kannatavad.

Jututoa moderaator

on ikka olemas :)

http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/701/auto_php-id=660701-www_auto2...

Ise plaanin midagi sellist. Esivedu. Ainuke jama nendega, et pole konditsioneeri.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mesiniku auto

 ATV 700-ne vintsiga.Järelhaage tendiga 3 tarule ja tõstukiga platvorm 6 tarule.Sõidab igal pool.Autoga vargapoisid tarudele ligi ei pääse.

 Olen rahul,isegi vihm ja lumi ei sega.

     Mikroe... Mart

Auto versus ATV

Mõtlesin eelmisel aastal ka ATV peale , käisin proovimas, aga +7 kraadiga oli "sitaks " külm sõita, sügise ja varakevade mesitööde jaoks seetõttu see riist vist ikka ei kõlba. Jube tüütu on pidevalt riideid selga panna ja siis jälle ära kiskuda. Üle 10 km sõitmine 40 km tunnis ka jube tüütu.
Otsustasin , et parem ostan kunagi pisikese "kuudiga" traktori, maakohas kulub ikka ära.

mesinike liikuritest

Ise leian, et maakohas tuleks tekitada 2 asja.
A) mesinduse jaoks mingi liikuv aparaat+ vajadusel haagis
B) erasõitudeks linna auto, millega saab ka vajadusel mett transportida. (juhul kui kogus ületab juba 200kg tuleks mõelda bussi, mahtuniversaali peale)

Maakohas kasutan ise Traktorit t25a. On küll päevinäinud, kuid selle eest töökindel, plus veel saab muid töid ka temaga teha.
Taha haagin talle tõstuki käpad, ning selle külge omakorda järelhaagise. Kuna teed on konarlikud (metsavahelised) ei saa kiirelt ka sõita. Seega kiirusepiirang kuni 18km/h ei ole takistuseks. Rohkem plusiks kuna iga inimene ei saa autoga järgi vurada (loe vargil käia)
Käru on madal haagis respo oma. Algselt kasutasin ühesillalist, kuid see ei olnud hea. Nüüd kasutan kahesillalist kuna sellega on parem aukudest kividest mööda saada.
Külgmised ported käivad ära ja toimib kui platvormhaagis. Peale läheb 4 euro alust, millest igale ühele paigutan 2 korpustaru. Sõiduajaks peab vaid koormarihmaga kinni tõmbama, ükskord suutsin ühe korpuse uppi ajada ja mesilastele see ei meeldinud.
Kohalejõudses saan kergelt haakida käru lahti (kärunurkades olevate tugipostidega toetada ära, et käru uppi ei lähe) ja hakata traktoriga euroaluseid maha tõstma. Lõpetuseks saab käru kodu tagasi vedada.

Olen ka näinud juhtumit, kus mesinik pani vene traktori haagisele tarud ja vedas koos haagisega metsa, kuid see ei olnud minule vastuvõetav, kuna peaks siis mitu haagist hankima, mis viiks jälle asja ebamugavaks.

Atv miinuseks on see, et ta on väikse jõuga. Hind kallis plus vaid selleks asjaks atv osta oleks priiskamine suurelt.- Ühesõnaga tasumine on probleem, kuna korralik atv mis ka kestab maksab alates 100k.

Auto kohapealt soovitan ise Saksa masinaid. Samas tuleb arvestada siis, et saksa masinate sillaremondi peale peab aastas vähemalt 5-10tuh eeki kulutama, kui kasutada seda autot ka igapäevaselt.
Üldjuhul tuleks mõelda korraliku haagise peale. Töötab paremini ja saab autot kasutada ka erasõitudeks. Nu kuidas sa lähed mingi suure bussiga Teatrisse. Naine lööks kodus mesiniku maha, kes sunnib teda tööautosse enda peokleidiga ronima. -- ühesõnaga asi peab olema praktiline ja samas ka mõeldud mitme reaalselt toimiva asja peale.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mesiniku auto

Üks asjalikumatest kommentaaridest foorumis.Ma ei kirjeldanud ATV
kõiki võimalusi.Reg.numbriga tehnilises passis nimetatakse ATV
traktoriks millega on lobatud liigelda kiirusel 50 km/h,lisaseadmed on
pinnase töötlemiseks randaal,puksiirkonks.vints ja sahk ja tõstuk.
Rahamuresid aitab leevendada PRIA-le esitatud mikroettevõtluse
projekt.Auto ja tema järelhaake soetamist europa liit ei toeta.
Mikroe... Mart

Kõige parem mesiniku auto on UAZ

Kõige parem mesiniku auto on UAZ. Ise kautanud Uazi juba aastaid. Kast suur ja läbivus hea ka talvel, kui vaja ringreis mesilale peale teha. Ainuke miinus on see, et kast on liiga kõrge, lamavtaru suht raske peale tõsta, eriti kui suvel korjele minek ja mett ka natuke tarus on, aga 6 taru mahub ilusti peale, pole leidnud veel ühtegi autot millele mahuks 6 lamavtaru korraga peale ja millega ka metsa kannatab minna. Veel jama on see, et kui juhtuvad olema kehvad ilmad, suvel ikka sajab vihma ka, eriti viimastel aastatel, siis koorem saab tihti märjaks, tuleks peale ehitada mingi telk. Küdeva suitsikuga on ka hea ringi sõita, ühest grupist teise, ei pea vahepeal ära kustutama, sõiduautos on see paras nuhtlus( uuesti süütamine, kui päevas vaja läbi sõita 10 gruppi). Kui bensiini kulu vaadata, siis ikka rüüpab ka 20L kindlat sajale, võibolla isegi rohkem, aga see pole mul takistuseks saanud, kui aastas 10000.- kr. bensiinile kulutada. Kui hakata nüüd mingit muud sõidukit selle otstarbeks muretsema, sõiduautoga pole mul midagi peale hakata ja kui haagise taha panen, siis peab seda vedama kas traktor või džiip, aga džiibi hinad pole odavad. Seega uaz ikka kõige parem! 15000.- Saab juba väga korraliku UAZi kätte

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

.

Töötan reklaamialal. Mikroe....... Mart on nagu varjatud turundaja kohe. Varjatud turundust kasutavad tubaka- ja kärakafirmad. Baarileti ääres küsib mees naiselt "Kas ma võin joogi välja teha?" ja tellib joogi mida promoda tahetakse. Neiu on baarileti ääres ooterežiimil (joob kukenokatäitega light mullita vett) ja kui esimene kärbes liimile lendab ja küsib "Mida neiu joob?" siis näidatakse joogile mida promotakse ja seda juues saab neiu 2 orgasmi nii et kõik baaris leiduvad naised seda ostma tormavad. Mees on pool õhtut baari suitsunurgas ja pakub seal võhivõõrastele suitsumarki mida promotakse, õhtuga läheb ikka mitu pakki. Hiljem baarist suitsu ostes on see mark pandud nii nähtavale kohale et mööda vaadata on võimatu.
Isiklik eeskuju, huvi tekitamine, müük.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Reklaami rebaseonule

Kui minu loos on teemal kokkupuude toetuse saamisega minu arust,
siis ma juhin sellele tähelepanu igal võimalusel.Mesinduse arenguks
kõlbab iga summa.Kui on üksik üritajaid tekkib võimalus ühistegutsemiseks.
Rebaseonu ma kahtlustan,et oled ühe Liidu eriagent või oled tavaline
rebane,kes peab kättesaamatuid viinamarju hapudeks.
Kahjuks on ettevõtlus ja toetused Jänedal teemaderingist väljas.
Jänedale lähen elektrirongiga 09.09 tagumises vagunis(15krooni)
Aegviitu ja jalgsimatk( tunnike) Jänedale.Eriti tervislik teisel päeval
tagasitulles heas seltskonnas.
Mikroe... Mart

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Mikroe............... Mart

Räägi parem veel midagi toetusvõimalustest, Mikroe............... Mart. Kas Villise saab eurotoetusega puugaasi küttele ümber ehitada?
Veel ütle kas abistajad aktsepteerivad kui osa pappi tuleb mõnest Eesti laenu- hoiuühistust?

ei saa aru -

milles asi rebaseonu? Miks sa igal võimalikul ja võimatul hetkel oled nii sapine ja kuri Mardi valikute suhtes? Ehk siis otse - mis see sinu asi on kuidas keegi oma äri ajab. Kui keegi oskab ja saab kasutada nn. eurorahasid oma ettevõtmise arendamiseks siis andku aga minna. "Lõuna osariikide" põllumehed saavad nagunii rohkem toetusi ja et nendega natukenegi tulevikus konkureerida on igati mõistlik nüüd oma tootmist ajakohastada. Mõtlen siis neid kes suurelt tahavad asjatada. Ma ei tea, kas on see interneti keskkond mis inimesi kummaliselt käituma paneb või just tänu internetile näeme nüüd ka rohkem kummalist suhtumist. Mardile soovin edu.
Tervitades,
Tiit I

Saab ikka aru küll...

... rebaseonust! Väljaütlemised on päris teravad ja tundub, et ka mesinikeleer jaguneb nii toetuste pooldajateks, kui vastasteks. Huvitav oleks teada mesinike üldisemat arvamust ses osas. Venelastel on väljend, et pole olemas lolli mesinikku. Tark ja jätkusuutlik mesinik on aga iseseisvalt mõtlev ja toimetulev, seega kõrvalist abi mittevajav. Ei taha mingilgi moel kedagi siinkoha solvata, aga mesindus on ikkagi pigem kui enese proovilepanek ja tõestus ennekõike iseendale, mitte abirahadega loodud kujutelm toimivast mesilast, kus tegelikuks edukuse indikaatoriks osutub oskuste asemel mesilastega toimetada hoopis kirjanikuoskus kõiksugu taotluste ja projektide kirjutamisel, ning õigete ukselinkide lõgistamine PRIA, EAS`i jm. ustetaga. Ei räägi minuski nagu tõenäoliselt ka rebaseonus grammigi kadedust vaid asi on põhimõttes ja väljakutses, et tõestada oma hakkamasaamist valdkonnas eelkõige iseendale. Ei saa üle ega ümber tõsiasjast, et vaid omavahenditest väljaarendatud tegevuses on prioriteedid ja suhtumine teised, samuti väärtustatakse ka loodut hiljem hoopis teisel moel. Kui põllumehed, kes peaasjalikult abirahadest maid ja tehnikat kokku haibivad, sügise saabudes tuult ja vihma trotsides meelsamini pigem saagi maasse künnavad ja käsi pikal seejärel kompensatsiooni nõutavad, siis omavahenditest tasa ja targu toimetav põllumees ei mõtle iial millelegi sellisele. Ka siinses foorumis on jooksnud läbi mõtteid, et kord toetatu vajab seda üha veel ja veel...paraku see nii ongi. Liiati on mesindus valdkond, kuhu ei saa siseneda lambist suurte ambitsioonidega vaid seal maksavad kogemused ja järkjärguline areng läbi aastate, mis peaks võimaldama tõelisel mesinikul ka iseseisvalt aasta-aastalt soovikorral laieneda. Ka lotomiljonär on miljonär, aga ega ta seepärats veel tegija ei ole!

toetuste kasutamine

Uhkelt ilmaolemine võib küll tõsta enesehinnangut, aga see siiski tähendab ilmaolemist. Kuna pole küsimus selles, kas minna naabrimehelt abi paluma või mitte, vaid toetusi jagatakse niikuinii, siis milleks ei peaks pakutavat vastu võtma lihtsalt selle pärast, et saab ka ilma hakkama. "Tark ja jätkusuutlik mesinik" (21. November 2009 - 3:16) võib saada hakkama, aga toetusega suudab ta palju rohkem ära teha. Palju hullem, kui see toetus läheb mingi jobu kätte, kes selle, enesekoolitamise sildi all, kusagile soojale maale sõiduks ära kasutab.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mesiniku auto

Rebaseonuga osa vestlust saab toimuma vales kohas,kuid loodan,et
publik andestab Oma küsimusele kaudse vastuse leiad Pria kudulehelt( Taimekasvatus Bioenergia)vastava meetme alt.Näiteks
energiavõsa kasvatamisel ja korjemaal on kokkupuute punktid toetustega.
Kahju,et sa pole lugenud infot abiks taotlejale(www.pria.ee/docs/
resources/4061.pdf?)Raha investeeringuks võib tulla omafinantsee-ringust või laenust ükskõik kelle käest.Näiteks
Mesindusega seotud investeering on 100000 ja projekt on vastu
võetud.Soovin teha ostu raha napib.
1.Pangaarvel on 50000
2.Sõpradelt saan protsendita 40000 100päevaks
3.Laenan protsendiga sarvikult 10000 100päevaks
Teen investeeringu pangaarvelt, esitan Priale kuludeklaratsiooni
koos ärakirjadega,elan üle kontrollimised ja 100 päeva pärast on
50000 pangaarvel.Likvideerin laenud ja raha olemasolul lähen
preemiareisile,kui mesilased lubavad.
Mikroe... Mart

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

.

.. ilmaolemise uhkus
( uimaivõi )))))))))))))) )
rahvas reagib et ilma on uhke lesk
Olen tudeerinud kõiki neid linke ja lehti, raamatuid ostnud, ka projektikirjutamise kursustel käisin möödunud aastal. Räägi parem oma mesilast, Mikroe... Mart. Kuidas talvituvad?
Mitu taru on ja mis plaanid järgmiseks aastaks?

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Minu auto

Sain lõpuks oma auto ka teenindusest kätte. Kalliks läks see remont, aga teha pole midagi. Diiselmootoritega on kord nii, et näiliselt on kütus odavam ja auto on ökonoomsem, aga kui remondiks läheb, siis maksad nii, et... Vahetasin kõrgsurvepumba. Ah et mis see maksis. Üle kahekümne tuhande! Ja see mis peale pandi polnud uus pump vaid odav, remonditud.Muidu oleks veel kallimaks läinud. Plaanisin juba 20 tuhandega teise auto ostmist. Selle raha eest saab juba päris korraliku vana auto. Õnneks terve mõistus võitis ja see ost jäi tegemata. Nüüd kus auto jälle sõidab, võin vilet lüüa ja kiita teda , kui ökonoomset suurt autot. Ford Focus Turnier aastast 2000-(universaal)
Kütusekulu on tõesti väike, ainult 5 liitrit sajale, maanteel isegi alla selle. Kolu vedamiseks on pagasiruumi küllaga ja kui sellest puudu jääma peaks, siis käru konksu külge ja pojehhali.
Metsas ATV!? EI!!! neid metsalagastajaid on meil liiga palju tekkinud.
Ründavad igale poole ja maha jääb neist sihuke laga ja segi pööratud nõmedik. Kurat olgu või mesinik, kui ma kellegi metsas kätte saan .....

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

eks ta ole

Dislaga on jah sellised rõõmud. Kälimehel on Kia Karnival, tal läks pumba- ja pritsungivahetus 40 000...
Seepärast mõtlengi et suviste sõitude jaoks kas vana Hilux või Villis ja Pärnu leiutajalt puugaasi generaator peale. Netis on hämmastavalt palju infot. Muide Soome maksis oma sõja"võlga" NL- le, vast seetõttu sõitsid Soomes veel viiekümnendatel autod puugaasiga. Uuest aastast tõstetakse JÄLLE kütuseaktsiisi, no mesilased on niiii pisikesed ja pehmed, nende haprad tiivad ei pea ju seda valu vastu. Paistab et riigiisad on nõuks võtnud terve riigi majanduse põhja lasta.

auto versus lada

Sestap hoiangi ladat oma keskklassi mahtuniversaali kõrval nagu kullatükki, ükski lada jupp ei maksa nii palju, et kõrvus veri kohisema hakkaks.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Minu auto(ATV)

Poku tule Laitse järele ja viime ATV sinu mesila ja teeme
võrdleva näidissõidu.Ära sõima ja ähvarda minu head
abilist.
Mikroe... Mart

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

rebaseonule

Vastuse saad Mikroettevõtluse teema alt kuid talvitumisest paar sõnu.Intensiivselt lendavad ümber
tarude rasvatihased.Olen neile võlgu metslooma naha.
Sobiks päkalistest kährik või sõraline metssiga.Saavad
surnud mesilastele lisaks rasva ja konkureerivad rähniga.Peale projekti esitamist teen ära.
Mikroe... Mart

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Mikroe... Mart

Mitu taru sul on ja mida plaanid järgmiseks aastaks?
ps. ma mõtlen mesilasi, mitte eurotoetusi.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kes jala - kes ATV ga

Mina oma mesilasse lähen need viimased sadakond meetrit alati jala ja vajadusel kasutan kaubakäru tarude vedamiseksniipalju ma ikka jaksan käia.
Ma ei laida su ATV-d ega sind, sina oled tubli ja sihikindel mees aga metsa lagastavaid jobusid on nii palju, sellepärast ma ütlengi, et pole vahet, kes sellega metsa rüüstab. Igale poole ei peagi masinaga saama ronida, mõni paik võiks puutumatuks ka jääda.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Kes jala-kes ATV ga

Poku tehnikat testima me ei hakka nagu aru sain.Teen
uue ettepaneku.Jõua Aegviidu elektrirongile kell 09.09
väljub.Teen pileti välja ja jalutame mõõtu võttes Jänedale.Mis keelest prospekte tõlkida soovid, võtan
mõned kaasa.

Mikroe... Mart

Kui jalakäimisel mingi eelis

Kui jalakäimisel mingi eelis oleks siis mesilased käiks ka jala mitte ei lendaks.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Jääb seekord ära

Jänedale ma kahjuks tulla ei saa, aga kui sul tarvis tõlkida, siis inglise, vene ja soome keelega ma hätta ei jää. Vahel tõlgin ka eesti keeles öeldut mõnele aga noh, tead ju isegi, inimesi on igasuguseid
Mõtled küll, et nali läks kohale, sest teine naeratab totakalt aga tegelikult naeratabki sedasi - kogu aeg Smile

leidsin

http://www.gaz.ee/index.php?option=com_content&task=view&id=47&Itemid=72

Lõpuks leidsin omale ka õige mesindusauto, Kui ainult mesindussõite kodu ja tarude vahet sõita kestab kindlasti.
Muude vahemaade läbimiseks midagui muud,.
Veerand milliga saada topeltveoga uus asi,

Sülemite allavõtmiseks masin

Sülemite allavõtmiseks masin olemas, tarude tõstmise masin olemas.
Tegelt see esimene topelt veo ja ees vintsiga. Kolm kohta ja isegi raadio saab tellida. Mida hing veel ihaldaks. Puudub liigne luksus mis tööindu hajutama kipub.

jaa-jaaaa

Gazjol

[quote=sinisilm]http://www.gaz.ee/index.php?option=com_content&task=view&id=47&Itemid=72

>Lõpuks leidsin omale ka õige mesindusauto,

Ei usu mina, et venelaste autode kvaliteet on paranenud! Vaata kasvõi reklaampilti http://gazgroup.ru/data/_DSC0164.jpg , kus ei suudeta detailide jooni kokku ajada. Oled selle auto all rohkem, kui peal. Sama raha eest saab aasta-paar vana VW Transporteri, mis on uuem, kui uus Gaz ja mis elab neid Gazjolle 3 tükki üle.

Rõhk oleks läbivusel metsas,

Rõhk oleks läbivusel metsas, põllul jne, aga mitte detailide joontes, keda see metsas kotib.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

:)

Seda enam, kui välimus ei koti, siis ei peaks vanus ka kottima.
WV mootori läbisõidu kapasiteet on umbes 500 000 km Kazjolil ehk 100 000km kui sedagi.
Venelased oskavad küll rakette ehitada, milles pole kahtlust aga autosid ei ole nad kunagi osanud teha-selles ei maksaks kahelda:)

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

selline vana

Selline vana ford oleks päris asjalik
http://www.okidoki.ee/item/154565/
või WV Transporter millest eespool juttu oli
http://www.okidoki.ee/item/160042/
http://www.okidoki.ee/item/138481/

Mesinduseks mitte. Kolm kohta

Mesinduseks mitte.
Kolm kohta on maksimum mida vajad, ülejäänud kabiin on ruumi raiskamine.
VW sse ei mahu kahte euroalust või eksin. Päeval oleme kõik kõvad mehed ja jõuame tonni kraami autosse tassida, aga õhtul mesilasse jõudes on keel ripakil ja siis tõmbad koorma roklaga maha. Alusele saad panna 16-20 korpust, rohkem hästi ei mahu.
Meil käib palju juttu mesilastega rändele minekust, aga kas on ka kedagi kes aastas ühte peret liigutab rohkem kui kaks korda. Esimest korda liigutab siis kui põhja vahetab.
Auto otsingud jätkuvad.

Kvaliteet

>Rõhk oleks läbivusel metsas, põllul jne, aga mitte detailide joontes, keda see metsas kotib.

Mu jutt sai liiga raskesti mõistetav? Detaili joon näitab nende töö kvaliteeti. Selline suhtumine on kogu auto ehituse juures. Ma ei saa ju näidata pilti käigukasti sisemusest, mis su sinna metsa, põlllule jne. viib, aga tagasi ei too.

kolm kohta

Istmete väljavõtmine on neil hästi lihtsaks tehtud. Nii on asi universaalsem

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

igaüks

teeb otsuse auto ostuks oma kogemuse või asjatundja soovitusel. Minu kogemus - 15 aastat autoteenindaja+10aastat autosporti ütleb et niisuguseid vigu nagu nüüd vene autoga polnud. Kogemus I: Ford Transit c'a 3000 km läbisõidul hakkas õlirõhk kõrgel pöördel kaduma. NB!!! lääne tehaseposid olid unustanud nukkvõlli otstesse õlikorgid panna. Kogemus II: Ford Ranger 75000 km-l jättis mind koorma ja koeraga ööseks maanteele - nukkvõll murdus POOLEKS !!! Kõige sümpaatsem tundus toyota ja tema teenindus. Kui ostad auto liisinguga siis marki vahetada on pea võimatu - ford pakub toyotast jalgratta hinda ja vastupidi. Uuri antud margi järelturgu,
uuri remondi võimalusi, võrdle tagavaraosade hindu Kasutatud auto ostmisel lisa kuludeks c'a 10-20 tuh. + ülevaatuste jaoks auto ülevärvimistasu. Samas ei julgeks ka mina kasjolli osta. Olenevalt mesila suurusest võib-olla siiski transiti uus kutsikas - esivedu ja võib isegi linna teatrisse? sõita. fiat on jama, saksa autode kogemus puudub. väga tähtis on ka auto hooldevälba pikkus ja maksumus mõnel on see 10000 mõnel vist juba 30000 km, võib juhtuda, et sealt võidad või kaotad
päris suure summa raha. Palju oleneb ka mesila gruppide omavaheline kaugus - kui mesindad lokaalselt võid ka natuke ebamugavusi taluda. Mina vean osa mesilasi lõunasse, siis nagu ei tahaks 200 km "traktoris" loksuda.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

aga Pätsu ajal...

mis auto? vat Pätsu ajal sõideti hobusega. käima läks iga ilmaga ja liikus ilma tagant tõugatava trossita nii teel kui metsas. ja väntvõll ei läinud kunagi pooleks. Pätsu aegsed asjad ikka need kõikse paremad.

Mu vanaisal oli hobesega

Mu vanaisal oli hobesega ringiaetav meevurr ja konservikarbi avaja kah. Iga kord kui taat baltika kilu tahtis pidi vanaema hobuse tuppa tooma, muidu ei saand karpi lahti.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

mitte selles

pole asi,et Pätsu ajal oli kõik ok,vaid räägin oma seisukohst lähtudes,nimelt olen hobimesinik ja tegin omale ehtsad 25raamilised eesti lamavtarud täispuidust,mis on nii vastupidavad,et kestavad veel ka minu lastelastele ja muu mind ei huvita.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

mõni

ehitab maja kivist, mõni papist, mõni elab savist majas. Kas usute? Nii nagu me kõik usume ja näeme,et taru ehitamiseks saab kasutada erinevaid materjale ja see mõtetu ilkumine nende üle kes elavad teistmoodi näitab vaid...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

just nii

minul on kogemus mesindamisest laudadest tarudega ja vineerist tarudega. jagan siin neid kogemusi ja loodan saada lisaks teiste omi. kuna olen veel noorevõitu, siis loodan väga tammede rohketele kogemustele vineertarudega mesindamisel, mis viisid nad lõpplikule järeldustele vineeri kõlbmatusest.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

eksid

eksid SPUNK,tammedel nagu sa väidad ei ole kogemusi vineeriga...

Minge ära magama!

Sest läheb juba segi, millest jutt käib. Teemaks on siiski mesinikule sobiv auto.

Tehakse ikka asju