Mee tervendav mõju-Manuka mesi

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

28.11.2009
http://www.hobune.ee/articles/mee-tervendav-moju

Rohkem, kui 4 tuhat aastat tagasi kasutasid egiptlased juba haavade ravimiseks mett, nüüd müüakse seda üle maailma. Ravivat mett tehakse hästi imavast adrul põhinevast materjalist, millele lisatakse Manuka mett. Manuka mesi on pärit Uus-Meremaalt. Manuka mee toime on tõestatud inimestel ja loomadel. Antud mesi võitleb haavas olevate infektsioonidega ja takistab uute infektsioonide sisenemist.

Manuka mesi on erilisem teistest sortidest, sest sellel on palju suurem antibakteriaalne toime. Võrreldes tavalise meega, seisneb Manuka mee omapära just suuremas efektiivsuses. Mesi, mida ostetakse söömiseks, on sageli kuumtöödeldud. Kuumtöötlemine, mis teeb mee vedelamaks, võib tegelikult vajalike koostisosade toimet vähendada või selle üldse kaotada.
Meega seoses kuuleb vahel ikka lugusi, kus pikaajaline haav on tänu sellele terveks saanud. Võib öelda, et ka Manuka mee kohta öeldakse, et see aitab siis, kui muu alla annab. Kui Manuka mett on 10 korda lahjemaks tehtud, suudab see siiski tappa ka väga vastupidavaid baktereid. Mõnikord soovitatakse seda nõrga immuunsüsteemi korral. Manuka mesi ei aita kahjuks enam pärast infektsiooni verre sattumist.

Manuka mee tõhusat toimet on tõestatud ka konkreetselt hobuste ravimisel. Seda on kerge peale kanda, sest mesi kleepub hästi ning ei pane vigastatud kohta kipitama. Mett võib üldiselt kanda otse lahtisele haavale, kuid enne tasuks igaks juhuks ka toote infolehega tutvuda. Kui haavas olev liha väljub kontrolli alt, takistab see naha paranemist. Manuka mesi aga soodustab paranemist.

Kui hobuse haavale lisada mett, on tark sinna peale veel midagi panna, kuid see ei tohiks liiga palju mett tagasi imada. Nii ei saa hobune haava lakkuda. Haavale ei tee lakkumine küll head, kuid hobuse endaga ei tohiks halba juhtuda. Mesi ei sisalda kemikaalne ning ei ole seetõttu tervisele ohtlik. Lisaks haava paranemisele, peaks mee abiga ka karvkate tavalisest kiiremini tagasi kasvama.

Kuna Manuka mett võib kiiresti vaja minna, siis on targem seda ette varuda. Mõni Manuka toode ongi just spetsiaalselt välispidiseks kasutamiseks mõeldud ja seda on veelgi lihtsam peale kanda. Leida võib isegi meega immutatud sidemeid, mida on samuti mugav kasutada.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

MANUKA MESI

meil on seda mett saadaval. Otse Uus-Meremaalt ja täitsa puhtal kujul.
Tore lugeda, et hobustele ka mõjub - no miks siis mitte, kui isegi inimestele toimib!