Et ei tuleks mesinikule hääletu kevad

Aasta mesinik

Kulla mesinikud!

Kas te ikka olete jälginud oma mesilasperesid? Panin ka oma pered korralikult talvituma, haudmepesad ilusasti keskele ja olen neid hoolega kuulamas käinud. Pered olid normaalse suurusega ja kõik nagu OK, aga täna avastasin ühes peres täieliku nälja. Kui ma homme midagi ette ei võta , olen sellest perest ilma. Nii, et hakkan kandit tegema.

Mait Mardla teadis ka rääkida, et juba on kellelgi nälga surnud peresid. Osadel peredel aga olevat isegi kolmel raamil hauet. See aga tähendab seda, et toit võib lõppeda enne õiget aega või suuremate külmade tulekul ei ulatu mesilaskobar, mis soojendab haut, söödani. Ma ei taha külvata paanikat, aga hoopis öelda: "Mesinikud, olge valvsad! Talv on alles ees."

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Ehk ei tule hääletu...

Mõni aeg tagasi vaatasin lennuavast sisse, paljud kobarad olid veel laialt vastu põhja, muidu kuivad ja rahulikud. Fotokas jäädvustas sellise pildi : www.hot.ee/metsamesi/lennuavast.jpg
Tõsi, kvaliteet pole just kiita, aga katsu sa teha pimedas veel pimedamast taru sisemusest head fotot Laughing out loud

Mina ka...

olen ikka kuulnud neid õudusjutte, et võivad sel aastal nälga jääda. Olen kuulamas käinud, aga selle järgi küll ei oska miskit öelda. Pole kogemusi. Kuidas seda nälga kindlaks teha?

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Pooltes tarudes haue sees

Jah siin ma suurustasin paar nädalat tagasi, et peredel olukord OK, aga eile sai siis kõigil tarudel katust kergitatud ning kontaktivaba termomeetriga mõõdetud temperatuuri kattemati all. Ja näidud olid kohati päris suured, kõige rohkem +17, selge see, et sellises tarus on haudmetegevus juba suht usin. Kauaks perel sarnase tempoga sööta jätkub, ei tea öelda...
Suht tõhusat haudmetegevust võis näitude järgi oletada umbes kolmandikus mesipuudes, teist samapalju olid kas sooja ilma tõttu veidi kõrgema temperatuuriga või haue algusjärgus ning vaid viimase kolmandiku kohta võis oletada, et "magasid" veel rahulikku talveund.