Abi ametivalikuga?

Kasutaja Arku pilt

Tervist. Mul on tahtmine mesinikuks õppida, aga asi tundub selle taha jääma et kõik koolid kus mesindust õpetatakse nõuavad vähemalt põhiharidust. Minul jäi 9. klass pooleli. Ehk keegi oskab aidata, et kas kuidagi saab ilma põhihariduseta ka mesinikuks? Ma olen mingitest kursustest kuulnud küll aga mul pole aimugi kust selle kohta infot võib leida või kus need kursused üldse toimuvad.

Aitäh.

~Arku

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mesinduskoolitus

Mjah koole kus mesindus kutse antakse präegu vist pole. Onn koole kus teiste asjade körval ka natuke mesindusest räägitakse, seda taimekasvatuse nurga alt. Taimete kasvatajad saaksid aimu kes ja mismoodi õisi tolmutvad ja veel natuke rohkem. Mesindus kuttse valimisel peab arvestama selliste asjadega. Näiteks EI TOHI OLLA MESILAS MÜRGILE ALERGILINE, hea tahtmine (Sest võib minna ligi 10 a enne kui saad rohkem mesilaste kääst raha tagasi kui sinna sisse paned, Vöib isegi miinustesse jääda.) enamasti kipuvad need vead olema enda vead, kas olid liiga agar, liiga laisk , kardad investeerida või veel mõned vead. Osad tegurid jäävad ka ilmataadile. Paha ei tee kui oskad puidu tõõd ja plekitõõd, kuid neid saab ka vältida kui ostad tetailid mujalt. Ja kindlasti ka oskus ennast tõõle sundida. infot selle kohta kus toimuvad kursused on ära toodud mesinike lehes, mesindus ee, mesindus eu.kodu lehtetelt.Tasub käia ka erinevate inimeste tehtud loengutes isegi siis kui ühest ja samast asjast räägitakse, Küsid miks. esiteks esimese loenguga ei pruugi kõigest arusaada, teiseks iga inimene teeb omamoodi ja räägib selistest asjadest mis teisel ei pruukinud ültse rääkida, 3 tutvud teiste mesinikega kes õpetavad kaa oma kogemuste paasil. Minu teada olevalt on ühed paremad õpetajad Maire ja Jaak Riisid. Kui juhtud nende loengusse. Seal pidi nii olema 2h teoorja ja 2h mesitarude juures teed läbi asjad, Kuid ei laida ka teisi. Kui alustad hakka 2-4 taruga . 1 pole mõtet, kui midagi vussi läheb pea uut peret ostma. 4 aga 1ikka alles jääb. Kui oled 2 a nendega tegelenud võid 10-15 pereni minna sellest pole mõttet enne suuremaks minna kui sinu pered toovad pere kohta 30 kg mett vöi rohkem. Kui seda ei suuda pole mõtet rohkem raha kinni panna (PEREDE JA TARUDE ALLA) kuna rohkem peresid tahavad rohkem kuntskärgi, suhkrut, ravimit jne. aga saak ei katta neid kulusid. tegutse targalt ja jõuad kaugele. edu mesinikuks saamisel.

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Mesindusega tegelevad Eesti

Mesindusega tegelevad Eesti õppeasutused: http://mesindus.ee/veebiviited?kirjeldus=&url=&liik[]=97&keel[]=47

Mesindusalaste kursuste ja õppepäevade kohta leiad jooksva info mesindus.ee kalendrist, infot lähiajal toimuvate teabepäevade kohta kuvatakse avalehel (paremas ääres).

Aga kindlasti hangi endale mesindusõpik(uid) ja loe need läbi, osale foorumis ja jututoas ning mis kõige tähtsam - proovi kodukandist leida juhendajaks praktiseeriv mesinik.

Head õppimist,
Tormi

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

mesiniku kutse

Mesinike kutseoskusi ei vajata, sest meil pole enam riiklikke mesilaid (vanasti olid sellised iga metskonna juures).
Meil on vaid üksikud suuremad mesilaste pidajad, kellel sellist koolitatud tööjõudu võiks tarvis minna.
Enamasti kasutavad nad aga pigem oma pereliikmete abi, et paremini ots otsaga välja tulla, mistõttu pole loota, et lähemal ajal mesindust kuskil koolis põhjalikumalt õpetama hakatakse.
Otsi kursusi millest Tormi juba mainis, loe raamatuid, külasta foorumit ja võimalusel otsi üks kogenum mesinik endale nõuandjaks, muud paremat ei oska soovitada.

Kasutaja Arku pilt

Tänan teid kõiki sõbraliku

Tänan teid kõiki sõbraliku vastuvõtu eest. Ja aitäh kõigi nõuannete eest. Eks ma siis tuhnin raamatukogudes ja loen internetist juurde. Tegelikult on hea et see foorum olemas on, see teeb asjad palju lihtsamaks. Kogenuma mesiniku leidmine ei tohiks ka probleem olla. Mul tutvusringkonnas on paar hobimesinikku ja üks tuttav on Olustvere TMKs isegi mesindust õppinud.
Tänan veelkord. Smile

~Arku