6€ kilo?

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Varsti on see aeg käes, kus kroon vahetub euroga-loodetavasti riigiisad ei aja pada, aga oletame, et krooni enam järgmisel aastal pole, kui palju siis hakkab mesi maksma?
Mina isiklikult olen selle poolt, et oleks aeg kurssi muuta ja kergitada mee hind sinna 90 kanti ja seda ilma valehäbita.
Kõik kaubad on aina kallinenud ainult meie lollid mesinikud ei taha sellest kuulda ega näha, vaid müüme stoilise rahuga oma mett ikka 70 krooniga, nagu 10 aastat tagasigi.
Keegi ei ütle kunagi, et poe mesi on kallis, kuigi tema hind on teatavasti kahekordne kodust müüdavaga võrreldes 150+- kõik ostavad ja on rahul.
Olgu pääle, pakun omalt poolt, et uuel aastal peaks meehind olema kodust müües 6€ ja ei sentigi vähem, headele vanadele klientidele võib ka 5€ anda.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ando pilt

Põhimõtteliselt!

Olen täitsa nõus,poes saia-leiva-või-SUHKUR jne. hindade üle ei saa ju vaielda.kütus samamoodi aina kallineb.Miks ka mitte siis mesi natukene.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

mee hind

kujuneb vabaturul ja kokkuleppeid nimetatakse ühe karmi sõnaga ning on karistatavad. Kagu-Eestis 90-nega mett müüa on ilmselt üsna tülikas. Tallinna piirkonna hind oli juba möödunud aastalgi 90-100. Tõtt-öelda ei näe ma aruteluks põhjust.
Ja kui tuleb näiteks ideaalne meeaasta, tahaks näha, kuidas see hinnatõstmine siis sujub.

Mee hind

Jään vastuse võlgu mesindamise kulude-tulude arvestuses suuremate tootjate osas. Julgen aga väikestele tegijatele välja pakkuda metsamesiniku poolt koostatud tabeli kasutamist. Täites korrektselt ja mööndusteta seda tabelit avastab nii mõnigi ehmatusega kui kõrge on nende mee omahind ja väike tunnitasu. Head rehkendamist!

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

mida siis ikka arutleda, kui asi selge

Mis se kütuse hind õige oli? Ah pole probleemi, õige mesinik käib mesilas jala ja kui kiire, siis jalgrattaga, ega see ju meehinnale mõju, põllumehed muretsegu pigem oma belarussikünade kütte pärast.
Turg määrab hinna-on hästi huvitav lähenemine, kuna turg on kõik muud osalised peale mesiniku,( kel pole vaja küll oma arvamust välja ütelda?), palju ta töö ikka väärt on. Seega kui teete mesilaste pidamise kulude tulude tabelit või mida tahes sellelaadset arvsetust, siis autoloks unustage lihtsalt ära, muidu käheb mesi liiga kalliks Smile

Kasutaja signelhm pilt

Meil siin saarel müüakse

Meil siin saarel müüakse 100-120 eek/kilo mett ja mõni küll on sapiselt öelnud ,et mõtetult üles upitatud hind siin saarel mandril palju odavam ,aga et peaaegu poole odavam seda ma ei teadnudki ,aga noh ma algaja ka ise pole veel niimoodi müünud jagasin esialgu niisama väikseid purgikesi ,et oleks kliente tulevikus:) aga 70 tundub mulle uskumatult vähe ja loodan ,et see hind tõuseb ja eks ikka mesinik ise peab seda küsima ja teadma ,et see on seda raha ju väärt ja peamine mesiniku töö on seda väärt! Päikest!

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Vaatamata metsamesiniku hoiatustele

Vaatamata metsamesiniku hoiatustele lepiti hilistel öötundidel mee hind ja selle rakendamise ajakava jutukas siiski kokku:

(00:39:24) Valvur: Pokumees veeretas 1d6 ja sai 6.
(00:39:25) Valvur: Jänku veeretas 1d9 ja sai 9.
(00:39:29) Jänku: Tongue
(00:39:32) Pokumees: kuus€
(00:39:54) Jänku: 9aasta pärast

Laughing out loud

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

* muig

Nüüd on konkurentsi ameti puistamist oodata Eesti mesinike seas, Tormilt nõutakse kõik logid välja, kõik salvestused ja kontaktid. Peale pikaajalist ja kulukat uurimist tuvastataksegi räpane ja turuseadustele mittevastav Eesti mesinike kartellikokkulepe mis sõlmiti kõiki konspiratsioonireegleid järgides ja leppesõnu kasutades... mesindus.ee jutukas. Osalisi trahvitakse ropult ja uurijad saavad presidendi enda käest medalid. Ühtlasi kohustatakse EML- i 5 aasta jooksul sisse ostma Hiina mett 500 tonni aastas läbi KINDLAKS MÄÄRATUD VAHENDAJAFIRMA ja suhkru hinda tõstetakse mesinike jaoks 20.-/kilo.
Et ikka tulevikus teaksid et demokraatlike turuseadustega ei kep.. ei mängita.
Peale seda vaadatakse edasi kuidas Eesti tanklates hinnad sünkroonis kõiguvad, nii kui barrel dollari tõuseb, pannakse järgmisel tunnil kütusele kroon otsa sest varud on otsas. Kui barrel 10 dollarit langeb, siis langetatakse nädala pärast 10 senti sest kallilt sisseostetud kütust on isegi kontori lillevaasid silmini täis. Aga meil ei ole kütusekartelli, ei ole "lumememmesid" mis toovad tublidele kütuseärikatele vajalike mutrite määrimiseks cash' i. Kui kellelgi siis kaane pealt ära viskab ja kellegi seadusest kõrgemal seisja maha laseb, siis on ta kes?
Terrorist, õige Smile

Pronksmedal (100p.)

Kartellikokkulepe

Seadusest ->"Keelatud on konkurentsi kahjustava eesmärgi või tagajärjega ettevõtjatevaheline kokkulepe"
Ehk siis, kui keegi kartma peaks, siis Mart. Ja temagi ainult natukene, sest ta pole täismõõdus ettevõtja vaid ainult Mikro Tongue

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mee hinnast ...

Oletan,et mesi on kõigil otsas,mõne üksiku erandiga.
Antu Rohtla järgi tekkib meemüügi vajadus ,kui mesilasi
on tarus rohkem kui 6 kärjetänavat 15 aprilliks,muidu olete potensiaalne ostja.
Korralik müüja peaks omama registreeringut majandustegevuse registris.Registrisse kande saab
teha valla voi linna ametnike juures ja toiming on tasuline.See toiming ,mis oleks kõige algelisem,kehtib
kuni 15 pere omanikule.
Mõnel tekkib pajumett,kuid enamus saab müügimee
võilillest ja mängime läbi laadapäeva Sakus.
Mesi tuleviia ja tagasi tuua 200km -300
Platsimaks -250
söök+jook -100
Müük min hinnaga (0 kuni 650) +650
Müük normaalse hinnaga ( 0 kuni 2000) +2000
Müük max hinnaga( 0 kuni 1000 ) +1000
Müügitulu investeeringuteks panka 3000
Mida saab koguda 100000 äriplaani kohustuse katteks
näitab raamatupidamine ja mee kilohinnal pole mingit
tähtsust.
Mikroe... Mart
Näide heast päevast