Mesinikku refereerides

Täna ilmus ajaleht Mesinik, kus esimehe veerus tavapärasel viisil räägitakse erakordsest talvest ja et see on nüüd ometi läbi saanud. Ka räägitakse mesilaste nälga suremisest ja siis lõpuks ka PRIA s registreerimise jutt, koputatakse südametunnistusele, et mida rohkem mesinikke ikka registrerib end, seda toredam on.
Mesilaspere ja kevad
Perekond Riiside artikkel, kus üsna põhjalikult püütakse anda nõuandeid ja selgitusi perede kavadiseks ülevaatuseks ja seda just pere bioloogilisi arenguid jälgides.

Mesilaste kasvatamine mee peakorjeks on Lembit Sirge poolt kirja pandud põgus ülevaade abiperede kasutamisest meekorje suurendamise huvides.

Metsamesinik Ülo kirjutab ka ühe lühikese artikli sülemitest , kus rõhutab mesilapäeviku pidamise vajadust seoses sülemite ennetamise ja vältimisega.

Evald Übi kirjutis Mesilased ja ilm on vana teema, mida mesinikud ikka ja jälle jututeemaks võtavad-mina ei püüa midagi ennustada, loen ilmateadet ja kirun kui see täppi ei lähe.

Juhatuses
No seal käib endiselt kõva madin, mis leiab kajastamist algul lühikese Martin Rebase vahendatud lakoonilise nupukesena, a la Tull ja Co on EML laimanud ja valeandmeid PM edastanud aga sellele järgneb pikk, põhjalik ja kibe jutt Uku Pihlakult endalt-kes neab ja materdab järjest kõiki, kes ette jäävad , olgu või omad, ta on kohe nii kujundirohke jutuga ja emotsionaalne seda kirjutades, et võrdleb hr. Kilki Orkestriga. Minu meelest oleks kohasem olnud juhatajat dirigendiga võrrelda aga see selleks, kujund ju ainult.
Alustades mesinikefoorumist ja jutukast ja lõpetades igasugu teisitimõtlejatega juhtkonnas endas, kõik saavad täie rauaga. Jaanus saab lisaks kõigele veel isikliku sõimu osaliseks -Jaanus nimelt ei maksa peale kohustusliku liikmemaksu , mis on 200 krooni, peredelt makstavat vabatahtlikku 10 krooni -HÄBI!
Lähemalt neist asjust saate lugeda paari kuu pärast, siis kui ....