Mesilased linnas

Tere. Olen läbi vaadanud mesinduse foorumid kus on juttu mesilaste pidmamisest linnas. Endal maja koos aiaga, nii 1000 ruutu. Krundil viljapuud ja põõsad. Ümber ringi kruntide samuti viljapuud ja põõsad, samuti on suured puud, Kastan ja Pärnad lähedal Lill . Plaanis on enda tarbeks 2-3 taru. Küsimus ongi, et kui ligidale võivad tarud majale olla, et mesilinnud minu lapsi segama ei hakaks ja vastupidi. sama kehtib naabrite koha? Oskate soovitada, kellel on kogemusi mesilaste pidamisega linnas? Lendav mesilane

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Linnamesindus

Kõik mis ei ole keelatud on lubatud:) See on asja juriidiline külg, sisuliselt on aga asi küllaltki komplitseeritud. Arvesse tuleb võtta miljon asja:suhted või suhete puudumine naabritega, korjealast sõltuv rentaablus, tingimused mee tootmiseks, tiheasustusala kõrgendatud saastatuse faktor (mee kvaliteet) jpm sõltuvalt konkreetsest asukohast. Isiklikult ei kiida ega laida, aga mõtlemisainet on. Tunnen mesinikku, kes toimetab 6-8 perega Tallinnas Pelgulinnas aastaid probleemideta.

mesilased linnas

Eks ma selle pärast selle küsimuse laiemale ringile arutada andsingi, et endal kogemus puudub. Enne kui mesilinnud aeda toon, räägin naabritega läbi, et pärast probleeme ei oleks. Arvan, et 2-3 taru ei tohiks naabreid segada, pigem peaks naabritel hea meel olema, et nende viljapuud ja põõsad ära tolmendavad ja suurema saagi saavad. Kuidas selle Pelgulinna mesiniku mee kvaliteet on olnud? Kas ta on huvi pärast ka lasknud seda mett analüüsida? Oleks huvitav teada.

mesilased linnas

Pelgu mesinikuga pole küll konkreetselt jutuks olnud, kuid kahtlen ,kas ta üldse mingeidki proove või analüüse teinud on.

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Taru peaks selliselt püüdma

Taru peaks selliselt püüdma paigutada, et mesilaste lennutee ja inimeste käigutee ei ristuks. Endal on 1 pere tagaaias kohas, kus kinnistu piireaiani ja majani jääb 10 m, laps veel ise väljas ei käi:) Naabritega tasub jah rääkida asjast enne.

Üldiselt on nii, et kui aias midagi õitseb, siis on seal ka mesilased.

Mesilased linnas

Tänud Tormi. Varsti saan tarud kätte ja siis veel mesilasi vaja. Ühe naabriga rääkisin, temal oli hea meel. Arvas, et siis saab see aasta ploomegi. Mesilinnud aitavad ära tolmendada. Tuli välja, et siin lähedal ennegi mesilasi peetud, kuid mesinik sai vanaks ja jättis asja katki. Teiste naabritega ei ole veel rääkinud.

Mesilased linnas

Tere Berg. Tänud vastamst. Ma uurin seda linna mee kvaliteedi asja edasi. Praegu arvan, et ega linna mesi ei ole küll nii puhas kui metsaäärest põllupealt või kanarbiku mesi, kuid ega ta ei ole nii hull ka nagu mõned arvavad.