Algaja abipalve

Kasutaja lepalind11 pilt

Mul `rohelisel´ mesinikul on selline küsimus. Kui mul saab lamavtarul pesaruum täis laiendatud kas siis võib otsamatid ära võtta või tuleb lihtsalt magasin peale panna ja mee majandus teisele korrusele viia. Otsamattideks on mul penoplast, see võtab hulga ruumi ära ja ilmad lähevad soojaks ning tarud varsti kärgi täis.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Rohelisele

Magasini võid peale panna juba 10-12 raami puhul. 16-raamine taru saab ruttu täis. Praegu otsamattidest vara loobuda, aga suvel olen oma 23-raamisel otsalauadki välja visanud rääkimata mattidest. magasini kasutamisega ei või ka hiljaks jääda sest üle kaanetatud mee ei taha nad magasini hästi minna.

veel magasinidest

Jätkuks eelmisele vastajale et kui on juba raamides mesi kaanetatud siis võiks-peaks selle enne magasinide pealepanekut lahti kaanetada

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

algaja

olen ka algaja ja tahan veel üsna sageli vaadata kuidas neil seal hästi läheb. seepärast tegin pesaruumi 90cm pika ja kõrge magasiiniga. see võimaldab alla jätta 25 raami. päris täis ma ei lao, nii on parem neid vaadata, pole vaja kärge-paari välja tõsta. ja üles tõstan korralikult täis munetud ning kohe- kohe välja tulevate mesilastega raamid. peab olema tähelepanelik, et ema üles ei tõsta, sest võrega eraldades jääb ema üles lõksu. sel aastal märkisin emad ära ja kavatsen nad ajada taskusse ning panna võre püstipidi. see peaks lappamise veel mugavamaks tegema. näis kuidas nad lepivad sellega , et peavad osa mett korjama kõrvale. aga penod võtan ära tänavu ilmselt mai teisel poolel kui ilm ja pesa piisavalt soojad.

Kasutaja SuurMumm pilt

veel üks algaja küsimus?

Kuna tean, et ei pääse järgmised 2 nädalat meislaste juurde, siis laiendasin taru 5 raamiga ja panin ka magasini peale. Küsingi, kas selline tegevus võib ka mesilastele kahjulik olla? Samuti võtsin ära külje penod.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Kahe nädala jaoks on seda

Kahe nädala jaoks on seda ilmselgelt vähe. Meekorpuse peale panek oleks olnud mõttekam. Ma ei imestaks kui kahe nädala pärast mesilasse minnes on kupud sees ning valmistutakse sülemlema.