Pered ei arene

Pronksmedal (100p.)

Ostsin eelmise kuu keskel oma esimesed 2 peret - üks 6-l , teine 7-l raamil. Kohe lisasin kõrvale kummalegi mõned kärjepõhjad. Kui mesilased nende vastu huvi ei tundnud, siis kuumade ilmade ajal panin kummalegi juurde veel ühe korpuse. Samuti kärjepõhjadega. Millest võib olla, et mesilased toimetavad endiselt oma vanade raamide peal ja uute vastu mingit huvi pole ning pere ei arene? Kas võib olla sellest, et ostmise päeval oli liiga külm - ca 5 kraadi? Tehtud sai kiiresti - raamid sülemikasti ja kohe autosse. Öö olid nad kusagil 15 kraadi juures ja järgmisel päeval tarusse tõstes oli ka ilus, 15 kraadine ilm. Nädal tagasi oli vanadel raamidel nii mett, suira, kui kaanetatud hauet, st mingi elu ikka toimub. Nägin kärjepõhjas ka vaklu. Eile oli millegi pärast ühe taru lennulaual mõned surnud vaglad. Kärgi ma ei vaadanud, aga taru kaant tõstes oli seis endine - kõva liiklus toimus vanadel kärgedel, uutel mõni üksik uudistamas. Oskab keegi mingeid vihjeid pakkuda?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Üks vihje võiks olla näiteks

Üks vihje võiks olla näiteks see et laiendamisel võiksid korpused ka "sillata" ehk siis ei pane lihtsalt uute kärjepõhjadega kasti teise peale vaid tõstad paar haudmeraami ka uude kasti, kärjepõhjad paned vanasse kasti keskele. Kui kevad ja jahe siis peaksid vaatama et kaks haudmeraami jääks kõrvuti kui aga soe siis võid ka haudme ja kärjepõhja vaheldumisi panna. Kui nii segamini asetad siis hõivavad uue korpuse kergemini ja ehitavad ka kärjepõhjasid kiiremini üles.

Pronksmedal (100p.)

Erinevad raamid

Lugesin raamatust ka, et võiks uued raamid vahele torgata, aga hetkel mul veel see mure, et vaja Eesti raamilt Langstrothile üle minna

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Ei arene

Põhjus miks su pered ei arene võib olla mitmeid. Paistab et uusi mesilasi ei tule piisavalt peale. Põhjuseks vanade ja noorte mesilaste suhe vale. Samuti võib emad olla vanad. Miks sa panid korpuse peale kui nad esimeses korpuses kõiki kärjetänavaid ei katnud? Surnud vaglad võisid olla sellepärast et sa jahutasid haudme maha. Soovitan leida endale kogenud mesinik kes vaataks su pered üle ja siis ta oskaks sind aidata.
Suitsik

Pronksmedal (100p.)

hm

Jahutasid pere maha. Tõenäoliselt. Võib olla ka , et sülem tõmbas sooja saabudes minema- kui selle soojaga kärgi ei ehitanud siis väga tõenäoline, et varajane sülem. Kas sa kunstkärjed panid haudme ja meeraami vahele?