Pang

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Panin kogemata sellise pange maha, et ise ka ei saa aru. Äkki keegi selgitab, mis valesti läks...
Tegin ~ kaks nädalat tagasi neljaraamise kupuga idupere iduperetarru ja teisipäeval hakkas ema munema. Kõik oli kena ja mesilasi oli palju aga Kui täna vaatasin siis oli neid alles täpselt kaks. Sööta küll nappis, aga täitsa otsas ei olnud. Ainult väga ilusti täismutetud raam jäi veel minu suureks kurvastuseks maha. Ma pole sellist asja varem näinud, nii et kui keegi kena inimene selgitab, mis võis olla põhjus, siis tänan ette!
Vahel ikka tundub, et üldse ei saa neist mesilastest aru.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

pange panek

Ütlen kohe et minul pole sellist asja enne olnud .Kuid võiksid täpsustada kas olid surnud mesilased või nagu oleks sülemlenud? Mu sõbral oli seike probla, et paarumis tarus tegi pere , kui ta need paarumiseks lahti tegi . selle asemel et ema paaruma läheks hoopis sülemles. paarumise pere mesilased olid pärit 1km kauguselt. mina harvan et pani liiga palju mesilasi taru ja tekitas sülemlemis tungi. Kuid sind ei oska aida.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Kogenud mesinik rääkis, et

Kogenud mesinik rääkis, et palava ilmaga võivad paarumistarud lihtsalt tühjaks lennata. Teevad väikse sülemi ja läinud nad ongi. Ilmselt mul juhtus´midagi sarnast. Surnud mesilasi polnud. Üldse midagi ei olnud.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Mul on see aasta

Mul on see aasta paarumispered ikka kõvasti puu otsas käinud. Enam ei jõua lugedagi. Kõik puu otsas käijad olid 1 raamilised paarumistarud, mida väga edukalt saksamaal ja prantsusmaal kasutatakse. Ei tea miks mul nad ei toimi. 10'st on vist 9 puu otsas kindlasti olnud, mõni isegi mitu korda. Kasutusse on praegu jäänud 4 milles kõigis ema muneb kuid vahetan välja esimesel võimalusel. Põhjuseid võib olla mitu, mesilasi on liiga palju, emal on munemisruumi vähe, umbne, pole pere tunnet kui 1 raam. Kes teab mis veel. Mesindusõpikus on kirjas, et ühe raamilistes paarumistarudes saab ainult hoida itaalia mesialstega peresid? Mul oli seal kõike. Järgmine aasta peaks mu mesila 100% kollane olema alles. Ma ei raatsi tumedaid emi maha lihtsalt lüüa.

Ühe raamiga paarumistaru kus emad paaruvad kuid hakkavad pikaldaselt munema, või lähevad üldse minema.

Sülemlemine

Minul oli selliseid jamasid sel aastal mitu. Kõigepealt olen juba kaks sülemit lasknud minema. Sülemil ema sees, panin ta raamidega ööpäevaks jahedasse keldrisse, pere koostasin õhtul kenasti Langstrothi korpusse ja tundus kõik korras olevat, paari päeva pärast oli taru tühi, ja nii kaks korda.
Samuti sülemles pere, milles oli sülemikupust koorunud ema. Haut enam ei olnud, ema oleks võinud hakata korralikult tööle, aga selle asemel nii nagu paarunud oli munes kupualgetess mõned munad, mõned ka raamidele ja pani jehat.
Pole varem selliseid asju juhtunud!

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

PANG. Uskumatud mesilased

Täna hommikul mässasin 9 ajal emakasvatus perega ja äkki kuulen sumin. sülemit pole näha. Sumina suunas liikudes avastasin, et sülem tõuseb õhku kuuse hekist. Nad sättisid minema uude pessa. Noh, mis mul teha jäi. Soovisin neile head teed ja edukat kohale jõudmist. Püüdsin ühe mesilase õhust, selle järgi sain aimu kus tarust võis sülem tulla. Mesilane oli tume, seega said kahtlaseks 2 pere. Ühe vaatasin kohe läbi, seal avastasin kuldkollase ema taru eest( nüüd on nad emata), nemad ei sülemlenud. Nemad on see aasta maha löönud 2 kollast ema ja nende eelmise aasta karaini ema. Jäi veel üks ja selle läbi vaatamisel ei leidnud mitte ühtegi kuppu haudmepesast. Kokku oli tarus 2 kuppu, üks vaglaga ja teine munaga. Mõlemad meeraami all ääres kus oli pisike viirg kaanetatud hauet. Sülemi ära lendamises olen täiesti ise süüdi, põhimõtteliselt oli perel 20 eesti raami kaanetatud mett ja 15 poolenisti kaanetatud mille all nurgakeses oli hauet. Hauet oli 3-4 raami. Pere sai viimati vaadatud juuni algus päevil. Perel oli veel 3-4 päeva tagasi väga kõva lend, alles +29 kraadise soojaga hakkasid passimaa taru seinal. Üks päev ventileerisid taru üli kõvasti. See saigi arvatavasti põhjuseks miks tarust sülem ära lendas mis polnud kõige suurem. Vahest 3 kg kanti.