Mesilaspered reisima

Pronksmedal (100p.)

NALI NALJAKS! (eelmiste kirjateemade kohta)
Aga minul on tõsine vajadus kümmekond peret praegu teise koha peale viia (umbes 30 30- 40 meetrit kaugemale). Kas sellel on tulemust, kardan nende tagasi lendamist tühjale kohale. OLGE HÄÄD koleegid ja andke NÕU (mida suurem "NÕU"seda parem). Ette tänades .

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Mõtle ometi, millised

Mõtle ometi, millised mesilased sul tühja koha peale tiirutama saavad jääda?
Toimeta oma toimetamised õhtul, siis kui mesilased kõik tarus on, siis jäävad sul kõik mummid alles ainult mõnd aega lenadavad taru läheduses ja õpivad uut kohta tundma ehk orjenteeruma.
Muide täna hommikul just nihutasin oma ühte taru , mis oli jalgade suhtes natuke valesti saanud, libistasin siis vajalikud 10 cm paremale poole ja tulemus oli ausalt öelda vapustav, mesilased maandusidki lennulauale sellesse vanasse paika ja olid sunnitud tegema liigse jalutuskäigu seetõttu. Seega hea soovitus, et sa tarusid päeval ei nihutaks, sellest võib tõesti jama tulla. Paar kilokest mett jääb võib olla seetõttu sul saamata, muud hullu ei tohiks juhtuda.
Edu toimetamisel.

perede reisimine

Kui tahad mesilas korralikku kaost tekitada, võid talitada Poku soovituse järgi. Nagu ta isegi mainis, tekitas juba 10 cm segaduse. Ükski lennumesilane ei tee igal väljalennul orienteerumist, vaid lendab otse vanale korjekohale. Tagasi lennates aga kodu kadunud Sad Segadus on totaalne. Võimalusel vii tarud mõneks päevaks mõni km kaugemale ja tagasi tuues aseta kuhu sulle sobib. Sellise võimaluse puudumisel üle poole meetri päevas liigutada ei soovita. Muidugi ei jää tühja koha peale mesilane tiirutama , aga võtab tublisti aega, enne kui kõik endale kodu (ja üldsegi mitte tingimata oma kodu) leiavad. Esimesel ööl võib sul kobar vana taru koha peal maas olla. Edu!

Jututoa moderaator

ikka jupiti..

Ma liigutasin 1.2 m ja terve järgmise päeva nad orienteerusid kuigi lennusuund jäi samaks..

Mesilas taru teise kohta

Mesilas taru teise kohta viimisel olen seda teinud peale lendlust ja lennulaua ette olen pannud suurema kuuseoksa . Oksa olen surunud otsapidi maasse et paigal seisaks. Uus olukord sunnib neid välja kõndima ja uuesti orienteeruma. Oksa hoian ees mõned päevad.

Pronksmedal (100p.)

Rändmesindus

Berg kirjutas:
Kui tahad mesilas korralikku kaost tekitada, võid talitada Poku soovituse järgi.

Mis sel soovitusel häda on?? Tulebki ju teha nii, et taru siis liigutada, kui kõik mesilased tarus. Kui taru liigutamine probleem oleks, siis ju rändmesindusega ei saagi tegeleda.
Vedamisel ole kindel, et tarud laiali ei lagune - korpustarude puhul tõmmatakse koormarihm ümber. Ja teine asi on, et nad peavad kuumenemise vältimiseks ventileeritud saama, so õhk peab läbi käima. 30-40 km teekonnal ehk see pole probleemiks.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

huvitav,

et taru liigutamist 30-40m peetakse juba rändmesinduseks aga kui tõsiselt siis bergi soovitus on igati asjakohane

rändmesindus

Viisin pühapäeva õhul Elva lähistelt kaks taru Türi kanti. Hommikul varakult tegin lennuava lahti ning õhtul kella kuue ajal vaatama minnes oli väga aktiivne lennuühendus tarude ja pärna allee vahel. Huvitav oli minu kui algaja mesinikuhakatisele see, et osa lendas tarust välja ja otse pärnade suunas, teine osa keeras peale väljalendu kohe vastupidises suunas. Võib-olla et lendasid veevarusid täiendama, kuna seal voolab jõgi mööda.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Tarude liigutamine

HelladVelled, ma pakun, et sul nüüd segadus, kuna kõik räägivad isejuttu siin. Tegelikult tee nii, nagu soovitati, et vii mõneks päevaks vähemalt 2-3 km kaugusele ja siis too tagasi mesilasse uude kohta. Kui taru liigutada paarkümmend meetrit(vahet pole kas päeval või öösel) siis lennumesilased lendavad ikka vana koha peale tagasi ja ei leia sugugi uut taru asukohta üles.

Peredega reisimine

Segadus soovitustes tekkis vast sellest, et ei pandud tähele millistes ühikutes oli määratletud tarude koha muutus (meeter/kilomeeter). Kilomeetritega on asi igal juhul lihtsam, olgu numbriks või 500. Tagada tuleb vaid ventilatsioon ja raamide paigalpüsimine. Minu mummid on kogu hooaja ratastel, alates võilillest lõpetades kanarbikuga. Tõsi, üle 50km vahemaid eriti ei tule. Kõige suuremaks probleemiks rändega seoses on kapitalism:) Vanasti oli kõik riigi maa - pane oma kärbsepuurid kuhu tahad. Nüüd juttipidi eramaad, omanikud ei-tea kus, leida suht tülikas ja aeganõudev.Tagatipuks on tihti äraütlemine. Praegu mul 3km kaugusel umbes 15ha vohavat valget mesikat. Maaomaniku jälgi ajades jõudsin omaniku naabrini. Naabril 2 mesilasperet ja mesikapõllu omanik naabri peale tulivihane et mummid tema põllus käivad Sad Naaber küll lubas mul mummid enda maale tuua (100m lendu ) , aga kas mummide tervis seal ohus pole? Nii on lood mesilastega rändamisel!!!

Pronksmedal (100p.)

Reisile minuga - sinuga

Kõigepealt SUURED tänud kõigile. Ma saan aru, et igas kommentaaris on tõtt, oIe ainult mees ja korja kokku. Asi on praegu aga selles, et kuumus on ikkagi liiga suur. Jälgisin ka öösel erinevatel kellaaegadel mummude tegevust: lennulaud ja lauaalune on mesilasi täis (neid polegi praegu võimalik tarru saada). Ruumipuuduses ja õhuvahetuses viga pole, lihtsalt kuumus. Tuleb oodata paremaid aegu, siis kolib linnarahvas ka maalt minema ja võib-olla ongi asi lahendatud.

Pronksmedal (100p.)

sorry

Palavus teeb jah vist liiga - meetritest said kogemata kilomeetrid