Mesinduse valusam pool

Pronksmedal (100p.)

Eile märkasin taru lennulaual üht mesilast ukerdamas. Liikus seal (minu meelest) sihitult mõned sentimeetrid siia-sinna, jäädes samas teistele kogu aeg jalgu. Kui hakkasin asja lähedalt uurima, arvas üks pereliige, et ma olen liig ohtlik neile ja sealt see sutsakas tuli. Tänavune teine. Kui esimene minu elu suurt ei seganud - pöial oli paar päeva paistes ja natuke valus, siis eileõhtuse nõelamise peale ärkasin öösel üles, sest käsi sügeles HULLULT. See ajendas mind netti kammima ja leidsin ühe uurimuse http://www.eestiarst.ee/static/files/090/mesilase-_ja_herilaseallergia.pdf . Kui ma olen alati arvanud, et iga mesilaselt saadud mürgiannus teeb mehe(naise) tugevamaks, siis artiklist tuleb välja hoopis, et mesinikud on haavatavamad, kui möödakäijad! Vaid need, kes saavad vähemalt üle päeva nõelata on suht tugeva vastupanuvõimega.
Kui palju teie saate nõelata, millised on reaktsioonid ja kuidas esmaabi ning järelravi teete, kui teete?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

PS

Lisaks veel küsin, kas ajapikku on nõelamised läinud talutavamaks või hullemaks?

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Nõelamine

Eks see tundlikkus on individuaalne vastavalt organismile. Kui saan kätesse kuni kümme, siis kaks tundi on näpud veits paksemad. Jalgadesse on valus, aga reaktsiooni ei teki. Kõige valusam on kõhtu ja näkku saada. Kui silmade juurde tuleb, siis võtab 24-48ks tunniks väikse paistetuse ka. Ma usun, et olen mürgi vastu nii resistentne kui minu organismiga saab olla, aga teatud tundlikkuse nähud jäävad alati alles. Kui täitsa silmalau peale nõelata saan, siis sellest silma vaateväljast jääb ainult pool alles! Smile

Ma nüüd mõtlen, et mul on paljud pered ikka jube tigedad.

Edu!

nõelamine

Sügisel kui korjet ei ole , siis on mesilased suht tigedad.
Siis olen saanud korraga isegi 20-30 nõela. Mul paiste ei lähe , algul on punane täpp ja seegi kaob tunni jooksul ära. Siiani olen käinud ilma näo katteta ,mesilased on olnud rahulikud. Kuid nüüd kuumaga on nad üldiselt tigedaks läinud. Paistab , et selline kuumus ei meeldi ka mesilastele.

Pronksmedal (100p.)

Nõel terviseks

Mul pole ühtegi reidi mummud jätnud tasustamata. Iga reid olen saanud ikka oma paarkümmend nõela, nad panevad isegi läbi riiete ja kinda. Püüan küll väga rahulikult ja aeglaselt tegutseda aga ei midagi. Eriti paistab see sel suvel. On olnud ka niisugune juhtum: Läksin (paar aastat tagasi) lamavtaru koos alusega teise kohta tirima (olin pool alasti, võrk oli ainult peas), kahjuks libise taru aluselt maha ja mummud kõik laiali. Saate aru mis juhtus! Naised korjasid pärast ligi kaheksakümmend nõela välja. Uimaseks küll võttis, ei püsinud enam õieti jalgadel. Aga (PTHÜI, PTHÜI, PTHÜI) ellu jäin. Sellega see nõelamine on ikka väga individuaalne. Sellega seoses oli mul ka vajadus tarusid ümber kolida. HÄÄD vastupidamist kõigile. Eks need mesilased tänavad mesinikke tehtud töö eest.

nõel

Igatahes mul on läinud küll tundlikkus palju väiksemaks,4-5-6aastat tagasi läksin ikka väga paiste.Kuni 10 nõela on talutav.Valutavatele randmetele mõjub lausa väga hästi.Suveks on hädad nagu pühitud.

Kunagi lapsepõlves läksin

Kunagi lapsepõlves läksin ikka hullult paiste - aga nüüd ammu enam mitte. Valus on küll, kätel-jalgadel-kehal mitte nii väga - pisut kibedam kui parmuhammustus! - aga vot nina on hell... Kui surakas sinna tuleb, siis on ikka kohe vaat et tilgad püksis Smile Siis lööb ka silmist vee välja ja nina vesiseks, nii et mõned minutid ei näe õhkagi. Aga kähku läheb üle. Ja paistetust ei teki, lühikeseks ajaks vaid kerge kubel. Mõned aastad tagasi ühe võõra ja roppumoodi õela perekallal toimetades sain ühte kätte neliteist nõela, siis läks labakäsi küll turse ning mõni aeg hiljem ajas lausa üle kere kihelema - aga ei enamat.
Kindaid ei olegi aastaid kasutanud, näovõrku on harva siiski vaja (sel aastal olen vist kaks korda pähe pannud). Üldiselt toimetan üsna muretult lühikestes pükstes ja palja ülakehaga, mettki olen nii võtnud.
Muide, olen mesilaselt ka HAMMUSTADA saanud - väga naljakas oli. Ükspäev taru kallal askeldades tundsin kedagi kõhupeal ringi kooserdamas ja pisut kibe oli ka. Vaatasin siis, kes on - mesilane! Ja kõhunaha kallal hoolega nakitsemas. Jälgisin, kuni teine ära tüdines ja minema lendas.

Pronksmedal (100p.)

Kihelus

Valu on hetkeks, nõela ümbrus natuke kauem. Paistetusest pole ka miskit, kui just silmad kinni pole. Mind häirib hoopis hull sügelus, mis lausa magada ei lase. Kui käsi külma vette panna, siis ei tunne kihelust, aga ega ei saa ju ööseks veeämbrit voodi kõrvale panna Tongue Hetkel ei oskagi otsustada, kas hakata kindaid või koguni täisriietust kandma või lasta nõelata ja loota, et ehk läheb ajapikku kergemaks Sad

Pronksmedal (100p.)

Arsti juures

Peale seda kui Lendav mesilane oli meest hella kohta nõelanud:" Tohter, võta valu, aga paistetus jäta alles!"

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Nõelamise talumisega pole

Nõelamise talumisega pole küll mõtet uhkustada, jah ajapikku muutub inimene immuunsemaks küll aga lõppude lõpuks jääb mürk ikka mürgiks, seepärast ei maksa häbeneda korralikku kaitseriietust ja isegi kindaid, kui soovite- võiksite pisutki aukartust ja lugupidamist nende linnukeste suhtes üles näidata, seda enam, et tegemist pole kastitäie putukate vaid mõtlevate olevustega.

Pronksmedal (100p.)

Arstim

Parajas koguses võivad mürgid ka kasu tuua. Teaks ainult kui palju kellelegi on paras. Endale sobib üks kogus, ämmale võib olla teine Tongue

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

seda minagi mõtlesin

et mida nad seal lennulaual istuvad ja mitte korjele ei lähe. aga nemad sunnikud, mõtlevad olevused, mõtlesid. mõtlesid mis nad mõtlesid , aga välja mõtlesid. veel enne kui mul tuli mõte lepikusse pageda.

Tohoh, midamoodi see enese

Tohoh, midamoodi see enese sissepakkimine siis nüüd rohkem aukartust ja lugupidamist üles näitab?! Ja küsimus pole mitte üldse kaitseriietuse häbenemises, vaid selles, et kui mesilased on rahulikud ja taru kallal mitte rabistada, siis on kaitseülikond lihtsalt ülearune, piirates nägemist, takistades liikumist ja pannes suvise kuumaga, eriti tänavu, hirmsasti higistama... Kui ikka linnud mingil põhjusel nii õelad on, et ilma ei saa, siis tuleks, kui vähegi võimalik, öelda "Pardon, ma tulen teine kord!" ja taru sulgeda. Kuigi aeg-ajalt juhtub, et nõelata saan, pole see siiski sage ning on enamasti ikka oma viga: mõni hooletu liigutus kärje tarust võtmisel või tagasi panemisel - ja ongi nõel sõrmes.
Iseküsimus on muidugi mitmendat põlve ristanditega. Algul soetasingi just sellised ja nendega küll ilma kaitsevahenditega töötada ei saanud. Krainid ja Buckfastid seevastu on nii leebed, et istu kasvõi palja p-ga tarusse - ja pole ka kindel, et nõelata saad...

Pronksmedal (100p.)

Uhkustamine

Vanasti oli vähemalt meie kandis ütlemine, et iga naine kiidab oma ... . Uhkustamisest on antud juhul küll asi kaugel. Olen kommenteerinud mitme staašika mesinikuga, järelikult on mul nii kurjad mesilased. Üks mesinik käis minu juures ja kontrollis järele, et kas ikkagi on see tõsi - nii kurjad mesilased. Olen tähele pannud, et mesilased ei salli absoluutselt higi haisu. Pane siis sellise kuumaga kaitseriietus selga. Mul on mesilased ka täielikult päikse käes. Mis puutub immuunsusse,siis mulle rääkisid mitmed "targad" ka mitu arsti, et ma olen tõesti selles suhtes immuunne. Nimelt olin ma ikka päris tugev alkohoolik.Nüüd olen kaine alkohoolik. Nad rääkisid umbes nii, et keha on vastumürki nii palju täis.

Pronksmedal (100p.)

valusam pool

kunagi toimetasin mesilastega aluspesus peal kittel,peas mask.
Kuid nüüd olen arvamisel et nõelamise võimalused tuleb välistada täielikult sest kunagi ei tea millal võib alergilisus tekkida ja seoses sellega võtan ma endalt täielikult võimaluse tegeleda mesindusega.Pakun arvamuse et eesti mesilased on 90 protsenti ei tea kust pärit.Loomulikult kellel on väga rahulikud mesilased sellel ei ole erilisi probleeme.Ülejäänud 90protsenti nõelavad peaaegu alati kui võimaluse annad.Praegu kasutan tavalised pikad püksid poolkuub maskiga ja kindad.Täis meevõtu ajal täiskombinesioon.
Ärge võtke endilt võimalust tegeleda meeldiva tegevusega.
Silver

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Muidugi võib teatud juhtudel

Muidugi võib teatud juhtudel ilma kaitseriietuseta toimetada ja oma leebemate mesilastega ma tavaliselt skafandrit selga ei tõmbagi.
Mis juhtub aga siis, kui sa äkki allergia tekkides enam mesindada ei saagi?
Minu jaoks oleks see küll väga ebameeldiv ja kurb uudis.

Õige ta on, et kaitseriietust

Õige ta on, et kaitseriietust tuleb tarvidusel kasutada ja kui peaksin võõra taru kallale minema, pakiksin end kindluse mõttes sisse küll. Ja on mul ka oma mesilastega toimetades vahetevahel näovõrku vaja läinud...

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Kaitseriietus

Kaitseriietus küll häbiasi pole. Kasutame julgesti ja mesindame edasi.
Suitsik