Virumaa Teataja: Soe suvi päästis tänavuse meesaagi

Kui külm kevad hirmutas mesinikke kesise saagiga, siis soe ja päikesepaisteline suvi andis mesilastele tööhoogu ning mesinikud saagi üle ei nurise.

“Eelmisel talvel hävis Eestimaal ligi viiendik mesilasperedest,” rääkis Järvajõe külas asuva Mesilinnu talu peremees Mait Mardla. “Põhjus polnud niipalju pakasekraadides, kui mesilaste hukkumise põhjustasid nende nakkushaigused, eriti varroatoos.”

Loe edasi: http://www.virumaateataja.ee/?id=296341

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Saagist

Räägi parem enda meesaagist, kuidas sina selle aasta saaki hindad, kas natuke üle keskmise, nagu artiklis kirjutab või ikka hea meeaasta?
Mehed siin kiitlevad, et keskmiselt 80 kilo pere kohta, teine , et temal 150 kilo parimais ja kadestavad vaikselt kedagi, kel olla olnud lausa 200 kilo tarus.
Mina algajana sain üle 50 kilo pere kohata ja arvan, et see tulemus on väga hea aga tundub, et igal ühel oma mõõdupuu.

Meesaak

Meesaak on mul üle aastate keskmise aga aasta ei meeldi mulle kohe üldse mitte. Minu kui hobimesiniku ja mesilaste jaoks oli see liiga lihtne. Mina pidin pidevalt tühje magasine lisama ja mesilased lendama, lendama, lendama. Mis siin keerulist. Palju rohkem meeldivad mulle mesinduse jaoks halvad aastad. Siis pääsevad maksvusele mesilaste võimed ja mesiniku oskused. Loodan, et järgmine aasta tuleb parem.