79 aastane Briti mesinik on avastanud lestakindla mesilase -"Super bee"

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

MailOnline 25.August 2010
Loo originaaltekst: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-1305695/Beekeeper-Ron-Hos...

79 aastane Briti mesinik Ron Hoskins avastas oma 80 mesipuu hulgast ühe mesipuu mille mesilased polnud saanud lestakahjustusi nagu teised. Ta asus kohe asja lähemalt uurima ja peagi selgus, et mesilased selles tarus on hakanud lestade vastu ise võitlema, puhastades nii hauet, kui teineteist topelt usinasti. Sellest teadmisest piisas, et alustada katseid, sellest perest võetud leskede spermaga uute emade viljastamisega, eesmärgiga saada sarnaste omadustga uut põlvkonda mesilasi.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Eesti super-super mesilased.

Kah uudis. Lugedes Eestis toimunud varroalesta uuringut, selgub et keskmiselt on Eestis nakatunud vaid 2/3 peredest varroatoosi. 1/3 lestavabad, seega saavad ise hakkama Smile . Peaks Inglismaale saatma infi.
Tõsiselt- ootan läbimurret mesinduses.
Suitsik

Pronksmedal (100p.)

mesilased ise varrao vastu

Sellised mesilased olevat ka mujal http://www.elgon.se/index-eng.htm

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Eglon mesilased.

Eglon mesilased on buckfasti ja monticola ristandid, ehk tavalised buckfast mesilased. Varroalest lutsib heameelega nii eglon mesilast ja kõiki teisi euroopa mesilasi. Nämm-nämm. Kust on tulnud siis see mesilase otsimine, kes saaks lestast jagu. Tegelikult on selline mesilase rass täiesti olemas. Muide see mesilane on monticola mesilase naaber- läänepoolne. Nimi scutellata. Ta suudab lestast oma kehapealt lahti saada ja ka ära tappa. Pealegi on tal töömesilasel lühem haudmeperjood. Brasiilasse on teda ka viidud ja seal mesinikud varroalesta vastu ravima ei pea. Pealegi see mesilane korjab väga palju mett. Areneb ka kiiresti. Temaga on ka üks pisike probleem - tige. Rohkem on kirjanduses tuntud tema ja euroopa mesilase ristand nn. tapjamesilane.
Monticola mesilasest ka veel niipalju, et olen ise temaga kokku puutunud, mingi ime mesilane pole. Kõige suurem häda on temaga see et nakatub kergesti AHM-i. Muidu norm mesilane.
Suitsik