Kurk ja mesi ühe hinnaga

Eile Paunvere laadal sain huvitava kogemuse osaliseks. Hapukurk ja mesi olid ühe hinnaga, 100 eeku küsti hapukurgi kilost, ju siis meie praegusel vääringul pole mingitki väärtust. Terve eesti on vist pohmellis. Sellist seisu minu sinised silmad küll näha ei oodanud.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

100 EEK-u ...

...polegi nagu miski raha enam . Ma ükspäev automaattanklas sain selle eest alla kuue liitri bensiini. See on korra linnas käia,kui seal väga palju ei tiiruta. Kilo mett aga annab tükk aega võtta. Eks müüakse sellise hinnaga nagu ostjad lasevad. Turumajandus ikkagi. Kõik kompavad hinnapiire enne euro tulekut.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Kurk

Keegi teab kus saaks kurgi kasvatust õppida? Wink

Suitsik

Pronksmedal (100p.)

Veel kurkidest

Suitsik, mis sa ikka seda kurgikasvatust õpid, maal müüakse kurke u. 10eek/kg- soola, aga sisse ja raha tuleb. Teine asi on veel küüslaugu hind, mis metsikult kõrge- poes oli 115eek/kg. Vanaisa kasvatas veel paar aastat tagasi aianurgas neid ja iga-aastane saak oli 20-30kg. Kui 0,1 ha küüslaugu alla panna, siis juba teenib natuke lisaraha mesinduse kõrvale.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

küüslauk

kui küüslaugult mesilased mett korjaks oleks kasum mitmekordne.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Head ideed.

Äkki paneks kanepit hoopis maha. Olen kuulnud et politseipoisid aitavad üles võtmisel ka. Kilo hind ka parem. Soss-sepal õige kommetaar, peaks kurke kokku ostma ja soola juurde panna ja kasum missugune.
Ma vist ikka tegelen selle hirmus kahjuliku tegevusega edasi, ma mõtlen mesindust. Ilmselt on harjumuse jõud nii suur.
Suitsik

Pronksmedal (100p.)

Veel kanepist.

Suitsikul veel parem idee. Politsei ei aita mitte ainult saaki koristada, vaid isegi maad harida. Ütled, et siin kuskilgi on laip maetud ja kaevatakse maa tasuta üles. Paraku seemne peab ise külvama. Kanepikasvatajate eluaseme ja söögikulud kannab riik.

Pronksmedal (100p.)

Esimese Wabariigi ajal olid

Esimese Wabariigi ajal olid mesi ja korralik või turgudel hinnas võrdsed