Talviseid töid mesilas - jaanuar, veebruar, märts

Aasta mesinik
Kasutaja Antu Rohtla pilt

Jaanuaris ja veebruaris jätkub inventari korrastamine ja uute vajalike vahendite valmistamine. Ka jaanuaris-veebruaris tuleks kord kuus mesilas ära käia ja mesilasi vooliku abil kuulatleda.

Vanemas kirjanduses soovitatakse ka talvel lennuavad traadist konksu abil puhastada tarulangetisest ja surnud mesilastest, kuid see ei ole hädavajalik, sest mesilaste talverahu rikkumisest tuleks võimalikult hoiduda.

Lennuavad tuleb puhastada märtsis ja siis ka mesilasi sagedamini (2 korda kuus) kuulatleda. Ka on võimalik märtsis pehmemate ilmade korral vajadusel mesilasperet abistada.

Keskmine: 4.6 (21 häält)

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

apifonda

tegelikult ei soovi ma kommenteerida midagi, vaid sooviksin saada mõnda tarkusetera apifonda kasutamiseks.Kuidas seda sööta panna tarusse nii, et ta jääks sinna nii, et mesilased selle ka ära kasutavad.
Mulle jääb mulje, et ta valgub laiali mööda taru, kui teen õpetuse järgi, mida sain ostmisel kaasa. (lõika kolmeks ja pane lõikekoht äravõetud liistu kohale).
Tänades.

apifonda

Ega ta alla ikka nii naljalt ei vaju, võid ju südame rahustuseks tüki kilet või pappi alla panna, aga sellise arvastusega ,et mesilane ikka toidule ligi pääseb.

otu

Kasutan praegu ka Apifondat

Mina tegin omamoodi. Lõikasin piki pakki keskele kilesse lõhe, keerasin kileserva tagasi. Võtsin pesa keskelt raamivaheliistu ära, pakk peale ja kõik. Suur pere, kes talvitus 10 raamil on 2nädalaga pool ära söönud. Kui sööta jääb alles, saab teibiga uuesti kinni panna ja külmkapis pidi järgmise kevadeni säilima.

tere

öelge palun kusskohalt seda apifondat saada on,ise olen püüdnud kandiga hakkama saada.

http://www.paradiisimesila.ee

Apifonda

Võru mesinduspoes täiesti olemas. 2,5 kg pakk 78.-

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Talvised tööd 27 veebruaril

Valged mütsid tilkusid ja leotasid soome pappi.Mütsid
likvideeritud.Vaatasin katte alla ja nägin hiire eluaset,
luuravaid mesilasi (mõningaid lennuhuvilisi ja lume reostajaid),vahakoi munadest arenenud vaklu,taruseinal
härmatist ja kahjuks 2 hukkunud kängu jäänud peret,rasvatihaste laulu saatel.Käega katsudes olid
pooled pered äratuntavalt soojad.Tähelepanu on talveunest äratatud.
Mikroe... Mart

Pronksmedal (100p.)

Apifonda

Tundub et igal pool Apifonda ise hinnaga.Praegu kalleim Võrus-31,2kr/kg. Huvitav,et minu omad möödunud aastal Apifondat ei proovinud mitte grammigi. Korjasid ta mai alguses ära ja panin nüüd paari nädala eest uuesti peale.
Näis kas tänavu söövad.Kahjuks kastide peal pole kirjas mida ta ülepea sisaldab.Maitse väga vilets pole aga mina pole ka mesilane