Koorimismagasin

Olen huvitatud koorimismagasinist. Kuidas Te kinnitate kärjepõhja raami külge, kas sulatate küünlaga või on veel muid võimalusi ja kui laialt kärjepõhja panete. Lugedes Teie kodulehekülge Metsamesinik tekkis selline küsimus, ise olen algaja. Praegu töötan välja enda mesipuud. Kui ka teistel on koorimismagasini kohta arvamusi, paluks välja laduda. Teadmiste hoidmine endale on kuritegu, nagu ütlevad algajad.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

koorimismagasin

Magasiniraami pealmise liistu sisse on saetud pikisoon, kärjelehe lõikan pikemat külge pidi neljaks ja veidi seda painutades surun ühe serva lihtsalt sinna soonde sisse, muid kinnitusi ei ole. Ahjaa, see nimet pikisoon ei ole muidugi raami pealmise liistu otsani välja, muidu saeksin ju liistu pikuti pooleks, kusagil 35mm otsast lõpeb ära, parasjagu nii kaugel, et naelaga raami otsaliistu kinnitada.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja juki pilt

Koorimismagasin

Pikisoon raami ülemise osa alumisel poolel , ei poolda. Kuna raamide hilisem puhastamine on raskendatud. Vaha eemaldamine just sellest soonest on keeruline. Kunstkärg läheb traadi külge. Külgedelt ja ülevalt jääb 5 mm vahe , alt rohkem. Kunstkärge poolita minimaalselt. Samuti saab kärge kinnitada raami külge kärjerulli abil , seda eelnevalt soojendades. Siis pead ülemisest servast 5 mm kärge ära painutama 90 kraadi alla, mille sa liistu külge kinni sulatad.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

koorimismagasini täiendus

Veel lisaks oma eelmisele kommentaarile:
saladuslikul teel oli minu selleteemalisest kirjutisest kaduma läinud link magasini joonisele, nüüd on seegi viga parandatud.

www.hot.ee/metsamesi/koorimismagasin.jpg
Ja vastuseks Juki`le:
pikisoon on saetud läbi raami pealmise liistu, mitte vaid alumise poole sisse, eks selle puhastamisega ole natuke tegemist jah, selleks on mul rv.metallist spetsiaalne abinõu, aga jälle kärjepõhja kinnitamine läheb väga hõlpsalt. Ei ole halba ilma heata Smile ja vastupidi:(

mesindus.ee haldajaHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

lisasin pildi

Metsamesinik,

lisasin Sinu kommentaarile viidet http://www.hot.ee/metsamesi/koorimismagasin.jpg kasutades pildi enda ka;)

Terv,
Tormi
mesindus.ee

kärjepõhi

Kärjepõhja on hõlbus traadi külge "keevitada" kasutades selleks auto akulaadijat.

Tänan Teid ettepanekute

Tänan Teid ettepanekute eest. Mina tegin raami kõrguseks üks kolmandik pesaraami kõrgusest,siis mahub vurri sisse ühe pesaraami asemel kolm väikest raami. Kuidas ema vaatab selle kõrguse peale kas läheb juba sinna munele. Minu arvates emalahutus võre kasutamine on mesilaste piinamine, roni ise täiskõhuga kusagilt läbi.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

koorimismagasin

Mesilastele anna alati, ka koorimismagasini raami täis kunstkärge. Annad ribad siis tavaliselt ehitab lesekärje ja lesekärge pannakse mesi viimases järjekorras. Kinnitada kärg soone, traadi või rulli abil on maitse asi. Lihtsalt erinev tööviljakus.