Vaja kolme peret

Kas keegi oskab aidata? Sain kälimehelt kolm taru Love. Temal ei olnud enam aega meisilasi pidada. Nüüd on vaja ka kolme peretLendav mesilane. Ise asun Pärnus. Pered jäävad mull aeda. Naabritega ka kokku lepitud Big smile. Nüüd vist suht hilja juba mesilasi uude tarusse panna või võib veel Glasses? Kui vaja saab ka keveadeks kokku lepida perede toomise.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Kasutaja lepalind11 pilt

Kui oled algaja, siis ei

Kui oled algaja, siis ei soovita küll sügisel mesilasi võtta. Alustama peaks ikka kevadel. Talvel tegele teooria õppimisega mida saad kevadel praktikas kasutada.

Miks vaatame asja ainult

Miks vaatame asja ainult alustaja ja pere ostja seisukohalt.
Tulu tõuseb ikka kauba müügist ja kui samale ostjale suudetakse topelt, pered nii sügisel kui kevadel, müüa siis on ju hästi.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

pered

Väga hilja sügisel ja talvel poile mõtet mesilasi osta.
1 sa ei nää kuidas ema muneb, Seega ei tea kui elujõuline se pere on mida ostad. seega võid väga kehva pere saada.
2 Kui ostaksid präegu ei tea kuidas on neid ravitud ja sõõdetud. Kui nüüd on kehva sõõtmisega, ei aita ka sõõda panemine, kuna nad ei taha sõõta vastu enam võtta.
Ja seega oled rahast ilma ja pere läheb kaa talvega vällja.
Kui tahad peresid osta siis osta kevadel. Umbes aprilli lõpp mai algus. Siis on tavaliselt talve kaod selged ja ka nääd kuidas ema muneb (munemise järgi saab teada umbes kas ema on vana ,või ei) .Seega saad sellised pered millega on võimalik aasta ja rohkem toimetada, kui ise vigu ei tee.
Kevadised pered on suht kallid ja raske osta teinekord.
kuna talvitunud pere võib anda täisaagi. Siis paljud ostavad tugevad pered. Kevadel või suvel tehtud pered toovad poolsaaki, nõrgemad pered aga jõuavad talvitumis suuruseks alles ja sealt saaki ei saa.

Kui aga raha tahad kokku hoida siis on mõtet pered osta juunis juulis, siis jägatakse heidu peresid pool muidu ja võid isegi tasuta saada.

edu sulle

Aitäh kõigile vastanutele.

Aitäh kõigile vastanutele. Sain targemaks ja võtan teie ettepanekuid ja arvamusi arvesse. Lendav mesilane

Pronksmedal (100p.)

3 peret

On mõtet ikka praegu ka otsida,on mesinikke kes loobuvad ,on sunnitud loobuma tulevast tööaastast.On inimesi kellele on jäetud pärandusena.Võid ka sügisel leida peresid odava hinnaga,sümboolse hinnaga.Loomulikult on risk kõik kaotada.Sama kehtib kõigi mesinike kohta,vaatamatta sellele kas alustab või jätkab.
Silver

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Sümboolsus

Sümboolsete asjadega on tihtilugu nii, et kui hind on sümboolne siis kaup on ka vastav. Kokkuvõttes janti ja peavalu rohkem. Maksad korraliku hinna, siis on mesindamisest suurem rõõm ja endal vähem jamasid, peavalu ning rohkem mett. Eks on ka erandeid nagu ikka.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

perede ost

silver7 kirjutas:
On mõtet ikka praegu ka otsida,on mesinikke kes loobuvad ,on sunnitud loobuma tulevast tööaastast.On inimesi kellele on jäetud pärandusena.Võid ka sügisel leida peresid odava hinnaga,sümboolse hinnaga.Loomulikult on risk kõik kaotada.Sama kehtib kõigi mesinike kohta,vaatamatta sellele kas alustab või jätkab.
Silver
Otsida võib ja võib ka pered kinni panna kuid raha ja reaalne ost jäta aprilli lõppu või mai algusse. Siis võid kindel olla et see pere onn elujõuline ,ja siis on ka võimalik mett saada. Kui aga praegu saad pered. Mis on näiteks mõne mesiniku omad olnud aga mesinik on lõpetanud maise elu. Siis on tavaliselt pered talvekorterisse panematta, ravimatta.Seega on tõenäosus % 50-50% et elab üle talve.
Seal võibolla pole sõõta nii palju et üle talve elaks, Või varatoosi (lestad) on nii palju et talvituma minevad mesilased on väärakad Ja nii edasi. seega talvel pere hukkub. Nii hilja nagu praegu ei taha mesilased enam sõõta kaa vastu võtta. Ühe sõnaga väga suur % et jääd peredest talvega ilma ja seega rahast ilma. Muidugi ei tee ostmisel paha kui mesiniku kaasa võtad, kes oskab ostmise ajal vaadata kuidas see pere onn. Tema oskab sulle õelda kas selese peres on peale ostu plaanida emade vahetust või teha järgmine aasta. Või muid spetsiifilisi asju mida algajad vaadata ei oska.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

perede ost

.