Kuulamine

Pronksmedal (100p.)

Hr Rohtla mesinduskalendrist: "Ka jaanuaris-veebruaris tuleks kord kuus mesilas ära käia ja mesilasi vooliku abil kuulatleda". Lugesin läbi märksõnale "kuula*" vastavad foorumi lingid, kuid ikkagi jäi mul püsti küsimus - mida ma seal kuulama pean või mida kuulata saan? Paljas teadmine, et pere on (ei ole) hinges ei anna nagu midagi?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Kuulamine

Mine väga vaikselt taru juurde, säti end mugavalt lumme istuma ja ilma vähimagi krõbinata pista voolikuots lennuavst umbes 5-6cm sisse. Ja istugi niiviisi natuke aega ja kuula, siis võid voolikuotsa veidi kaugemale lükata või ka näiteks serva poole nihutada. Korras pere puhul peaks kostma ühtlane kerge sumin, mida ligemale mesilastele toruots läheb, seda tugevam. Ja siis koputa korraks vastu taruseina kuulates mis mesilased edasi teevad. Hea tervise juures oleva pere korral tugevneb sumin paari sekundiga kordades, seejärel hakkab üsna kiiresti vaibuma ja vast minuti- paari pärast on mesilased sama rahulikud kui enne koputust. Üksikud kõrgel toonil pirisevad mesilased võivad tähendada halba ventilatsiooni (laienda lennuava), ärritajaid (tihane käis hiljuti koputamas). Tugev ühtlane sumin - külm ilm, tugev ebaühtlane mitmete eraldi pirisejatega - ärritaja tarus(hiir), toit hakkab lõppema. Nõrk kuivades puulehtedes tuule kahistamist meenutav (sumin) mis koputuselgi eriti ei tugevne - nälja viimane faas, anda viivitamatult esmaabi.
Edasine tegevus otsusta juba ise, samas, ega peale hiirte-nugiste ja muude röövikute mesipuust eemalehoidmise kesk talve teha ei saa tõesti. Ning selle eespoolse koputamiskatsega on ka nii, et proovi korra ära, aga ära regulaarselt katsetama hakka, mida vähem talvel mesilasi torkida, seda parem. Kui on ränk viga tehtud, sureb pere nagunii kevadeks välja või jääb väga nõrgaks ning suve lõpus-sügisel tehtud vigu jaanuaris pole võimalik parandada.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

minuarust

...on siin kõik väga lihtsalt ja arusaadavalt kirjutatud mm poolt,lisada nagu polegi enam miskit

Pronksmedal (100p.)

Tänud!

Sai palju selgemaks. Proovin kuulata stetoskoobiga.