Eesti mesitarude joonised.

Tere siinsed kasutajad. Aeg niikaugele jõudunud et kevadel tahan pidama hakata mesilinde. Oleks vaja mesitarude jooniseid et meisterdada uutele mesilindude peredele kodud. Kõikide erinevate tarude joonised on teretulnud siia või po112@solo.delfi.ee

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

tervitus...-kui sa algaja

tervitus...-kui sa algaja oled,soovitan sulle Hermann Taltsi--Tegelik mesindus--selline raamat nõukaajast...
nahhui neid jooniseid igasuguseid...äkki sul mõni tuttav proff.kes annab kasutatud lamavtaru eesti raamimõõdule?ja müüb sulle hooldatud kevadise pere?
soovitan veel sulle õpipoisi ametit pidada mõne kogenud mesiniku juures...

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Tere

H. Taltsi raamat on väga hea küll (peaks kordustrükki saatma, eks?), aga ära sa lamavtaru ega eesti raami küll võta, isegi kui peale makstakse. Kui teha, siis ikka algusest peale korralikult! Pärast endal jama vähem. See tähendab loomulikult Langstroth või Farrari raamimõõtu. Taru ehitamine ka lihtsam, loevad ainult korpuse kolm sisemõõtu 464*370*242mm. Korpustarudega mesindamise eelistest ma ei hakka rääkima, sest sellest on vist juba kõik aru saanud.
Edu

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

miks ma soovitasin algajale

miks ma soovitasin algajale lamavtaru?põhitõed ja mesilaspere bioloogia ning mesilasema komplemine peaks ikka selgeks saama lamavtarus...
kui kohe korpustarudega majandada võivad väljaminekud (surmaminekud) väegade suured olla...
tean juhust kui talvituma pandi 70 mesilasperet-kevadel 20 elus...pandi talvituma 40 -kevadel 10 elus...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

ja veel...-miks ei või olla

ja veel...-miks ei või olla eesti raamimõõt olla korpustarus???Aimar Lauge Muhumaalt igatahes majandab eesti raamimõõduga,,,-ja tegemist on professionaaliga,kes on lõpetanud Olustvere Sohvoostehnikumi ,on töötanud Taanis mesinduspraktika raames,on Saaremaa Meetootjate Boss ja Mesindusseltsi tõuaretajate liige...
mul ka 3 komplekti langstrothi...-eks kevadel ole näha.kes keda...

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

alustamine

Kuna Sinu postitusest ei selgu, millises mahus mesindama tahad hakata, on keerukas soovitusi anda.
Seega on mitu varianti: Kui tulevikuplaan näeb ette vähemalt paarikümmet taru ning arvestatavat või põhilist sissetulekut mesindusest, otsi korpustaru joonised ning eelistatavalt Langstroth´i või Farrar´i mõõtu. Kui tootmisega tegelda ei plaani, st. kaanetusliini ja kümneid raame mahutavat vurri vaja ei ole, tasuks jääda pigem Eesti raamimõõdu juurde (Eesti täis ning poolraam).
Plaanides mesindusega tegelda puhtalt hobiks ning piirduda kümnekonna taruga kaldub kaalukauss lamavtaru ning Eesti raami poole.
Ja kõige olulisem on Sinu eelnev kogemus. Kui oled mesindamist vähemalt ligidalt näinud, mõnda tuttavat/sugulast selles tegevuses veidi abistanudki, vali sobiv tegevuskava ülaltoodud variantidest. Kui Sinu teadmised mesindusest piirduvad vaid raamatutarkuse ja internetiga, katsu alustada võimalikult odavalt. See tähendab et osta paar kasutatud lamavtaru ja proovi paari aastaga saada kätte see tunnetus, mida mesilastega tegelemine endast kujutab.
Ning jooniste leidmiseks kasuta Googlet, eelmainitud raamatutes leiduvad joonised saad minu kodukalt leheküljelt "Inventar".

Mesilastatu joonised

Tänud kõigile vastajaile ja plaan siis jah esmasplt meisterdada kuni 10 taru ja vaadata kuidas läheb. Lapsena sai abistatud üht vanataati Võrumaal mesilastega, hetkel aga ei ole rohkem kokkupuuteid olnud mesilindudega.

Miks tahan ise teha mesitarusid, eks sellepärast et materjal võtta omastkäest ja ei ole seda rahakest ka nii võtta et osta saaks tarud.

Aga jätkuvalt hoiame teema sooja ja postitage aga jooniseid ka uutele algajaile siis hea õppida ja vaadata.

Pronksmedal (100p.)

joonised

leiad vanematest raamatutest(nõukoguaegsetest).
Kõige parem on ise joonised valmistada,siis saab ärakasutada oma materjalid.
Taru ehituses põhitõed omale selgeks siis improviseerid nagu vaja.
Põhimõõt 7-8 mm lubatud vahed raamide ümber,pesa ja magasini vahel.Raami laiuseks 35-37mm.,kui offmani õlgadega.Põhja ja raamide vahe 25mm.Ongi nagu kõik.
Magasini kast: raamid peavad olema ülevalt 6 mm sügavusel.alt raamideni 2mm.
Raamatust vaadatespesa laiuseks 428mm,mis peaks ka jääma sest otsalauad peaks olema täpsed.Mul omal külapealt ostetud.saadud mis iganes tarud.Suur probleem just otsalaudadega.
Pole mõtet raamatut ümber kirjutada.Tuleb ehitada mesipuule lisatavad kõrgendused ,sest heal aastal võib isegi paar täiskõrget magasini üksteise otsa panna.Magasini kast peab minema täpselt selle tasapinna peale kustkohast raamideni jääb 6mm.Millistest ,kui paksudest laudadest teha kedagi ei sega.Seina,põranda täited kindlasti hõõvlilaastud.Sellega lood omale võimaluse tegeleda mahemesindusega ja ka mesilastel on sellises tarus kõige parem kliima .Mahemesindus peaaegu võimatu ,2 km raadiuses ei tohi olla mürkidega töödeldud põldusid.
Silver

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Raami laius 35-37mm ????

kas mitte 25mm?!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kus kaugel

minimesilane toimetab,andmetest pole midagi näha,annaksin sulle paljundatud variandi 22 raamilise taru ehituse kohta. Kui ennem pole taru teinud,siis see on hea variant mille järgi teha - tean omast käest. Tarud ehitan endale nii,nagu maja,et minu eluea vastu peaksid ja oleks ka pärast mind mida meenutada:)

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

raami laius

Silver ei eksinud, loe tähelepanelikult: Raami laiuseks 35-37mm kui hoffmani õlgadega. Seega Langstroth ja Farrar. Mõistagi võib ka Eesti raamile eelmainitud otsaliistud teha.
Eesti raami originaallaiuseks on tõesti 25mm.

Mesitaru joonised

Kaido oleks tore kui saaks täpsed joonised millejärgi teha.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Minimesilane

ma saatsin sõnumi sulle!

Taamat

Taru valmistamiseks on isegi raamat välja antud, seda saad lugeda siit: http://varstu.planet.ee/Mesindus/raamat/

Soovitan uurida Renno jooniseid.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

raamatu autor JAAN JAANI poeg

raamatu autor JAAN JAANI poeg ROOTS?
kas sellenimeine polnud mitte metsavendade grupi pealik?lõid veel hea portsu tiblasid mätta alla peitu...
või sugulane?

Kasutaja Meees pilt

Rootsi raamat

Kas seda Rootsi raamatut näiteks pdf formaadis on võimalik saada? Võis vähemalt suuremaid pilte näha?
Tänan!