Mesinduskursus algajatele mesindushuvilistele Tallinnas, registreeri hiljemalt 17. märtsiks!

Eesti Mesinike Liidu liigeAasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)
UUS INFO (16.03.2011): Tallinna mesinduskursuse esimene loeng on 24. märtsil!

EML ja Tallinna Mesinike Ühistu poolt korraldatavale mesinduskursusele on
praeguseks registreerunud 23 huvilist. Neist enamus on algajad, kellel seni kas
puudub mesinduskogemus või kes on aasta-paari vältel pidanud mõnda mesilasperet.
Täiendavalt saame kursusele juurde võtta kuni 5-7 soovijat, kes registreeruvad
hiljemalt 17. märtsi õhtuks.

Mesinduskursuse esimene loeng on kavas 24. märtsil algusega kell 17 Tallinnas
Mustamäel TTÜ ruumides. Kõigile registreerunud osavõtjatele saadetakse eelnevalt e-
kirjaga detailsem informatsioon õppuste kava, lektorite ja muude üksikasjade kohta.

Aleksander Kilk

Mesindus on huvitav looduslähedane tegevus ja mõnus harrastus – kõik mesinikud võivad seda hinnangut kinnitada. Lisaks hingekosutavatele tundidele mesilaste seltsis saadakse oma mesilaste abiga meepurk lauale nii endale kui kingituseks sõpradele-sugulastele. Kui mesinduses juba küllalt oskusi ja kogemusi saadud, siis võivad mesilased anda mesinikule ka leivalisa lauale. 

Kõrvalseisjatele on mesindus pisut salapärane, kuid sageli ka ahvatlev tegevusala, mida tahaks proovida. Hoiatus – kes proovib, see enamasti jääbki mesinikuks ja mesilaste sõbraks! Aga kui siiski tahaks mesilaste sõprade klubisse astuda, siis kuidas alustada?

Mesindusega alustaja vajab teatud üldisi põhiteadmisi, et asjad algusest peale õiget rada kulgeks. Alles mesilaspere arengu ja käitumise põhjuste tundmise kaudu oskab mesinik oma tegevusi nõnda ette võtta, et see mesilaste tegemiste ja elukorraldusega kooskõlas on ja samas suunas toimib. Esmavajaliku inventari muretsemiseks tuleks teada, mis ja milleks on mesinikule tarvilik. Mesilaste haiguste ja kahjurite kohta vajab mesinik samuti üldisi teadmisi, et võimalikke probleeme märgata ja mesilastele abiks olla. 

Mesilastega toimetades tulevad veel päevakorda ka sellised teemad, nagu mesilaste korjemaa, mee ja vahaga tark toimetamine, sülemlemine ja selle vältimine, mesilasperede edukas talvitumine.... Need ja veel paljud kõrvalteemad annavad mesinikule lõpmatult mõtte- ja õppimisainet kogu eluks. Ka väga kogenud mesinikud kinnitavad, et ikka võivad mesilased meid mõnikord üllatada ja lõpuni selgeks ei saa mesindust vist küll keegi.

Kuidas siis huviline saaks mesindusega alustada? Muidugi on mesinikuks saadud ka läbi katse ja eksituse meetodi, aga see paljude vigade tee on enamasti väga käänuline, valus ja kulukas. Tark õpib teiste kogemustest ja teadmistest, mitte oma vigades – see oleks mõistlikum lähenemine. 

Mesinduskursused ja teiste mesinike kõrval õppimine on tänapäeval algajale mesinikule üks paremaid viise alustamiseks. EML ja mitmed kohalikud mesinike seltsid on aegade jooksul üsna palju mesinduskursusi korraldanud. Mesinduskursusi on näiteks mesindusprogrammi raames igal aastal läbi viinud Jaak ja Marje Riis Viljandimaal. Kursused on toimunud ka Saaremaal, Räpinas, Tartus, Lääne-Virumaal...

Üks kiiresti kasvava mesindushuviga piirkondi on viimasel ajal olnud Tallinn ja Harjumaa ning üldisemalt kogu Põhja-Eesti. Sellepärast otsustas Eesti Mesinike Liit koos Tallinna Mesinike Ühistuga korraldada Tallinnas käesoleval kevadel mesinduskursuse algajatele mesinikele. 

Kursuse põhikavasse plaanime 3 (või 4) loengut märtsikuu lõpus ja aprillis ning seejärel mõned praktilised õppused mesilates alates maikuust. Loengud on kavas neljapäeva õhtuti alates kell 17.00 kestusega kuni 4 tundi. Lektoriteks ja õpetajateks on Aivo Sildnik, Arvi Raie, Mai Endla, Aleksander Kilk jt. Praktiliste õppuste ajad täpsustatakse kursuse käigus sõltuvalt kevade edenemise kiirusest.

Mesinduskursus on isemajandav ja selle tõttu tasuline. Osavõtutasu ühe loengu või õppuse eest on 10 EUR (EML liikmetele soodushind 7 EUR). Kursuse lõpus antakse osavõtjatele välja kursuse õppuste läbimise kohta EML vastav tunnistus.

Kursuse osavõtjate arvuks kavandame orienteeruvalt 30 mesindushuvilist. Eelregistreerimisega on Tallinna MÜ liikmete poolt praeguseks hõivatud kolmandik kohtadest. Ülejäänud vabadele kursuse kohtadele saavad algajad mesindushuvilised registreeruda kuni 17. märtsini EML e-posti aadressil eml.office@mesi.ee.  Vajadusel täiendav info tel. 52 93 589 (Aleksander Kilk) või 50 52 736 (Uku Pihlak).

Registreerimisel palume teatada järgmised andmed: Nimi, aadress (koos postiindeksiga), tel.nr., mesilasperede arv ja mesila asukoht ning mesiniku staaž (kui on). 

Kursuse täitumisel peatame edasise registreerimise ja teatame sellest veebilehel. Kõigile kursusele registreeritud osavõtjatele teatame kursuse loengute ja praktiliste õppuste detailse ajakava, teemad, lektorid ja toimumiskoha. 


Eesti Mesinike Liit, Tallinna Mesinike Ühistu

 

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Tubli algatus.


Edu tegijatele.


Aimar