Meie Maa: Tippmesinikuks kujunemise lugu

mesindus.ee haldajaHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Aimar Lauge on sündinud Kihelkonnal ja sealses koolis ka esimesed viis klassi kooliharidust saanud. Sünnikodus puutus ta lapseeas kokku ka mesilastega. Aimari isaisa oli mesinik, kelle tegemisi pärast vanaisa surma jätkas Aimari isa Vello. Seega on mesilastega toimetanud kolm põlvkonda Lauge pere mehi. 

Ehkki Aimari sõnul ta poisikesepõlves mesilasi lausa kartis, on õhustik ja pere tegemised Aimari elukutse valikut ometigi mõjutanud. 

Pärast viienda klassi lõpetamist asus Lauge pere elama Muhu saarele, et ema vanematele toeks olla. Seal puutus Aimar kokku ka naabrimehega, kes kurkide kasvatamiseks-tolmeldamiseks kasvuhoones mesilasi pidas. “Aga need surid tal igal talvel ära. Ükskord ütles ta mulle, et mine ja õpi, kuidas mesilased talve üle elavad. Tegelikult tahtsin ma ülikooli bioloogiat õppima minna,” avaldas mesinik Aimar Lauge. 

Aga enne eriala valikut tuli omandada keskharidus ja see viis Aimari mõneks ajaks Kuressaarde, kus KG lõpetamise järel 1991. aastal võttis noormees siiski suuna minna Olustveresse mesindust õppima. “See oli ka viimane lend, kus mesinduse erialale õpilasi vastu võeti. Seejärel tekkis suur paus. Kuid minu teada alustatakse järgmisel aastal mesinduse õppega uuesti. Veel ei ole küll otsustatud, kas seda tehakse Olustveres või Türil, kuid õppekava on tegemisel,” rääkis nüüdseks maakonna mesinduse juhtfiguuriks välja jõudnud Aimar Lauge oma valikust. 


Loe edasi meiemaa.ee