Korpustaru (EPS) värvimine.

Jututoa moderaator

Sai veidi aega tagasi soetatud mõned korpustarud: üks vineertaru plekkkatuse ja vineerpõhjaga ning mõned EPS tarud.

Nüüd tekkis tarude värvimise käigus paar küsimust:

  1. Kas tarupõhi tuleks värvida ka seestpoolt?
  2. Kas katus tuleks värvida ka seestpoolt? Kuna enamasti pannakse kile nagunii vahele, siis värvimine täiendavaid probleeme põhjustada ju ei tohiks...
  3. Kas söödanõu sisemine osa (see kuhu sööt läheb) tuleks ka värvida? Vähemasti netiavarustest leidsin mitmeid soovitusi värvida söödanõu seestpoolt veel eriti hoolikalt (4-5 X).
  4. Kas antud värvimised võib teostada tavalise veepõhjalise fassaadivärviga, millele tavapäraselt on lisatud ka erinevaid puidukaitsevahendeid? Mure just selles, et ega värv söödanõus söödaga kontaktis olles midagi mesilastele mürgist eritama ei hakka?  Või tuleks mingit toiduainetega kokkusobivat värvi muretseda?

Ehk oskab keegi nõu anda?!

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

möned vastused

mina kirjutan kuidas mina olen seda teinud.

1 vastus mina olen värvinud kui on  soome papist pöhi tehtud, kui aga puidust siis ei ole värvinud. vastasel juhul imeb papi pöhi niiskuse sisse ja ei kesta pikalt.    puidul vöib  värvida .     mina ise puidu pöhja pole värvinud seest.

2  katusega vöid nii ja naa

3  sööda nöude tegemisel kasutan mina   B-3 liimi ja sellega kattan 100% sööda nöust .(puidust ja vineerist sööda nöud)
liim tekitab liimikile puidu peale ,siis sööda nöud ei kuiva löhki ega tömba ka öhu niiskust ja siirupi niiskust puidu sisse.

4   küsimusele vastata ei oska.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ando pilt

Värvimine

Miinu korpustarudel!1.on põhjad ka seespoolt värvitud


2.katused ei ole seespoolt värvitud


3.söödanõud ei ole seespoolt värvitud


4.Värvimiseks kasutan Vivakolori Villa Akva vesilahuseline puitfassadi värvi.


Ühe talve ja kahe suvega pole midagi juhtunud. Mittekasutuses olevad asjad pesen sooja vee ja feriga puhtaks,loputan korralikult ning lattu järgmist hooaega ootama.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

vastavlt vjdusele

peno on niikuinii tehismaterjal, sellel ei näe vahet kas värvida seest või väljast. Kui kasutad puittaru siis värvida nii vähe kui võimalik.


Mina ei ole mingi asjatundja, kuid vanem kirjandus ei soovita värvida pesruumi, põhja, lage ja lennulauda, (ühesõnaga need pinnad kus mesilased tolgendavad)kuna ma ise targem ei ole, kui need 20-40a. kogemusega mesinikud ei julge minagi sulle teist nõu anda.


Edu

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Avaldan ka oma

arvamuse!
1. Mina enda põhjasid seest ei värvi, julgen arvata,et mesilasele  puhas puit rohkem meeldib.
2.Katuseid ma ka seest ei värvi,ilmselt oleks see aja ja raha raiskamine,kuigi mesilastel vist ükspuha,kuna nad kokku ei puutu.
3. Söödanõud mina isiklikult seest kindlasti ei värviks,isegi ei tahaks juua meevett puukruusist,mis seestpoolt välisvärviga üle pintseldatud Smile
4.Enda tarusid värvin ka vivacolori välisvärviga (veebaasil),ka kõik teised,näiteks teknos jm tootjatel samaväärsed värvid!

Vee baasil värvide kohta

Mõtteainet teile veebaasil värvide pooldajatele. Värv on keerukas kemikaal, sisaldades nii keemilisi, kui bioloogilisi komponente. Selline kompott aga niisama ei säili, läheb hapuks. Niinimetatud, lahusti baasil värvidel on säilitusaineks toosama lahusti, vesialuselistel on säilimise tagamiseks lisatud veel terve rodu kemikaale. Lahusti aurustub värvi kuivades, nood keemilised säilitusained seda ei tee. Nüüd arvutage natuke, kumb värvaine, kuivanuna sisaldab rohkem keemiat. Kuidas ma seda tean? Mul on õde, kes töötab Sadolini värvitehases töökeskkonna ohutusspetsialistina. Hariduse poolest on ta doktorikraadiga keemiainsener. Järgin tema soovitusi taurudele värvi valides ning värvin lahuse baasil valmistatud värvidega. Mina teid ei käsi, ei keela, tehke, mida tahate oma tarudega. Lihtsalt mõtlemiseks. Kel konkreetsem huvi, andku teada, võin pikema ja põhjalikuma selgituse anda. Päikest vananaiste suve taris Laughing out loud

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

happekõvenev vs. vesi

Akende tootmises juba pikemt aega ja omast kogemusest võin öelda, et vesipaasil värv püsib kauem peal, kun on elastsem ja mängib puiduga kaasa ei teki pragusid nii ruttu kui sed teevd happekõvenevad värvid. Üks mürk on ta muidugi kindlasti seoses sellega soovitangi enne mõelda kuhu seda panna.


Vana tõde on ka see, et värvikiht määritakse peale liiga paks lootes, et kestab kauem, tegelikkus on hoopis vastupidi.


Niipalju kui on inimesi on ka eriarvmusi oma tõe ped ikkagi ise leidma. Minu tarud on vee peal eks näis kaua kestavd.


http://www.inkassi.pri.ee/pildid/mesindus/KT.01.00.00.00.-04.JPG

Korpuste värv

Lahusti aurumise jutt tundub loogiilne. Võiksid jagada infot millist värvi kasutad ning inimestele ja mesilastele ohutuimaks pead.