Mesinik nr. 5 (67) Oktoober 2011

mesindus.ee haldajaHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Ilmus Mesinik nr. 5 (67) Oktoober 2011 (pdf).

Seda kannet ei ole veel hinnatud

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mesilasperede hukkumisest

Tere austatud mesinikud üle Eestimaa....

Ma ei saa olla EML liige, kuna ma ei soovi mesinduse kohta valetada ning ma ei soovi kuuluda represiivsesse organisatsiooni, kes kultiveerib ise, e. karmistab enda poolt veel E nõudeid, mõtleb neid lausa ise välja......selle tõttu lugesin alles nüüd, hetk tagasi siin, oktoobrikuu MESINIKU lehte ning sain shoki.
EML vastuse kohta mesilasperede hukkumise osas. Mul on viimased 5 aastat vastu seina jooksmise tunne ning järjekordselt olen supper jobudega ühes paadis.

Ei mitte ühtegi sõna päevasest mürgitamisest. Märjamaa juhtum on kukepea, tühine......võrreldes tegeliku olukorraga. Ikka on EML vastustes (loen ka Aimarit EML esindajaks) mesinikud ise süüdi........et nad mesilasperesid peavad.

Kes mesindusest veidigi jagab saab aru , et tegemist on mürgitamisega, mida siin veel ilkuda.

Kuid põllumehed täidavad kesk - eesti maakondades Eesti RIIGISEADUSEID......mujal maakondades neid veel nii korrrektselt ei täideta nagu ütles Tambet Suva. Raplamaakonnas on herbitsiidide (taimemürgid - need mesilastele ei pidavatki mõjuma) kasutamise osas eesrindlikud põllumehed, nad mitte ainult ei hari põlde biotsiididega, vaid ka lausa niidavad õitsvaid heinamaid.

Tegelesin väga tõsiselt Saku laboriga Järvamaa 70 mesilaspere hukkumise ajal. Selle labori direktorgi meile ju hästi tuntud mesindusega tuttav mees.
Isegi läbi kriminaalpolitsei tegelesin selle juhtumiga.....lootes politsei - tugevama labori peale. Kuid ka politsei annab põllumajandusliku kallakuga asjad Sakku uurida.
Kuidas siis Saku uuris: Tegi vesilahuse kärjest ja langetisest, nagu nad teevad tollis  maapähkli koorma erinavatest kohtadest....(näide on nende enda toodud)....ning kui ma ütlesin, et kas te vaha, või õietolmu-suira ei uurinudki....siis nad ütlesid, et miks konsulent neile seda ütlema ei tulnud, et on vaja sealt uurida. Langetis läks ühte laborisse ning kärjed teise, nad ei saanud omavahel - ühe ülemuse alluvuses isegi preparaate vahetatud. Aparaat, millega nad kärjevesilahusest mürki määravad maksabki kaupluses selle hinna, mille mesinik neile maksab. Veel ütlesid nad, et mesinik ei nõudnud õietolmu, e. vaha uurimist eraldi....et siis oleks analüüs veel tunduvalt kallimaks läinud. Selle vesilahuse uurimine maksab, kahju saanud mesinikule 3900 kuni 5900 .- krooni. Kuid keegi ei küsinudki õitolmu ja vaha kohta mesinikult...........mesinik leiab aja...käib Sakus oma murega, viib proovid, soovib täiaanalüüsi ning tagantjärgi selgub........?????? Et meil puudub pädev labor. Ise nad ütlesid, et nad ei ole mesindussaadusi analüüsinudgi.

Samas oktoobrikuu MESINIKUS on K. L. tõlgitud mürkide (neonikotinoidide) artikkel, kus veel ei olnud kirjas , võibolla tuleb järgmises osas, et kahjustub kohutavalt mullaelustik, mis ongi kõige olulisem, kogu elu alustala, mis taastub 25-30 aastaga - alles....see on kogu mürgitamise juures kõige kohutavam. Meie siin Eestimaa mesinikud võtame oma tarud ning kolime metsadesse ära - karualadele. Või lõpetame mesinduse, vaatamata aastakümnete kogemusele.......
Kuid missuguses registris pesitsevad maaspesitsejad linnud, konnad-ussid, vihmaussid ja teised matukad, kes neile teatab, et Eesti riigis on lubatud päeval mürkidega harimine....? Õelge neile ka, et minge välismaale.....

Parimad inimesed Eestimaal - mesinikud.....küsige palun Jäneda Sügispäevadel, mis nüüd kohe kahe päeva pärast toimuvad.....EML artiklis kirjas olnud ütluse/lubaduse kohta, et mill viisil REGISTRIS OLLES KOMPENSEERITAKSE MSINIKULE taimekaitsevahenditega SAADUD KAHJUD????????
Parimat soovides.
Pronksmedal (100p.)

tuleb luua solidarsusfond selliste asjade lahendamiseks

EML juhtkond tulge kapist välja , tehke eraldi konto ja kogume selleks otstarbeks raha !!!!!

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Teatan ametlikult,


et ma ei ole EML liige ega esindaja. Esindan SMÜ.

Mis seal vahet millist liitu

Mis seal vahet millist liitu või ühingut esindate. Teie ühistest otsustest oleneb Eesti Mesindus(programm).

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Tiit,


ära peksa segast!

   Tee omale selgeks mesindusorganisatsioonid, mesindusprogramm, mesindussektor jne.

Aimar

Smile SMÜ-d esindad sa siis kui omavahel arutate milliste soovidega ministeeriumi minna. Ministeeriumis esindate oma ühiste otsustega kõiki Eesti mesinike. Ka neid kes seda ei soovi. Päris vastutusrikas kas pole! Ega ma ei arvagi et Sa oleks EML-i lihtliige või et MP neljas meede on Sinu juhtimisel SMÜ projekt. Aga tont teab, võib-olla eksin.