Сказали неправду про мёд

По Первому Балтийскому каналу в передаче "Жить Здорово" сказали неправду про мёд с 23 минуты http://www.1tv.ru/sprojects_edition/si5804/fi12216 , тем самым люди были введены в заблуждение. Как следствие: обманутые телезрители будут бояться употреблять мёд и лишатся полезных свойств мёда, а пасечники потерпят убытки.

Пчеловоды России пытаются восстановить справедливость http://www.pchelovod.info/index.php?showtopic=34743 Ведь этот канал вещает и на Эстонию, частично и нам нанесён ущерб.  Можем ли мы в Эстонии как-то противостоять обману на телевидении? Куда можно обратиться?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Reinuwader pilt

Tele_meedia

Vaatasin saatelõigu läbi ja leian, et palju oli esineja subektiivsust.  Ajakirjaniku eesmärk on võimalikult meeldejäävalt esineda, sedakorda siis šokeerival viisil.
Muigama pani mind väide, et mesi ei ole mõeldud toiduks mitte inimestele, vaid mesilastele. Kas siis rukis kasvatab pead  ja loomad paljunevad selleks, et inimesi toita? Leiva küpsetamisel ja toiduõli kuumutamisel  tekivad  samuti kanserogeensed ühendid :P        Midagi positiivset ka, selleks oli saates selgitus värske mee kohta.  Lõpetuseks, õiguste nõudmiseks saab kohtu poole pöörduda. Iseasi, kuidas ära tõestada, et nimetatud saatelõiguga on tekitatud majanduslikku kahju ja kuidas seda mõõta.