Emade kasvatus

Pronksmedal (100p.)

Olen üsna kaua mesindanud ja siiani ajanud läbi loodusliku mesilaste paljunemisega,aga pered kipuvad olema ebaühtlase võimekuse ja suurusega.Seega-tuleb hakata emakasvatuse jms. värgiga tegelema.Teooria on justkui selge,aga üks praktiline ebaselgus natuke kripeldab.Emakupud ja ka  kunstlikud kupualged on ju rippuvas asendis(ka emakasvatusraami liistude küljes).Kuidas pagan need sissepandud vaglad alla ei kukku,videotes olen vaadanud,et muudkui vohmitakse sisse spaatliga ja kõva küll.Lugupidamisega kolleegid-Jack

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Emade kasvatus*

Ümbertõstetavad vaglad asetsevad toitepiimal. Osa sellest toitepiimast läheb vageldamisel vaglaga kaasa ja tekitab kupualgme ja vaglaga suurema tõmbejõu kui on raskusjõud. Mõni mesinik paneb kupualgmesse eelnevalt tilgakese ematoitepiima- või meelahust, mis kergendab ka vagla mahasaamist vageldusspaatlilt. Edasine on juba mesilaste mure.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Vagel kupus

Nagu eespool öeldud, "kleepub" vagel toitepiimaga kannu põhja. Siiski ei ole soovitav meelahust emakuppu sokutada, vagla toit on üsna täpse koostisega ja mesi tema toiduratsiooni ei kuulu.  Just selle koostise tõttu kasvab üsna tavalisest viljastatud munast ema, mitte töömesilane. Isegi toitepiima asetamisega peab olema tähelepanelik, et mitte sokutada noorele vaglale vana vagla toitepiima. Mitmed allikad kinnitavad, et isegi kuppu asetatud vagla tunniajane "nälgimine" ei tee veel midagi. Kuigi ega see ilmselt hästi ka ei mõju.

Pronksmedal (100p.)

Emadest

Tänud härrased!Kohe kergem hakkas,et see lünk sai nüüd täidetud,kevadel läheb siis asi tõsiseks saabub nö. tõehetk.Igatahes valmistan vajalikku inventari ette,teen raam-ergutussööda andjad,emakasvatuse spetsraamid,mõned uuemat tüüpi tarud jne.
   Lp. Jack