Kalle Toomemaa "Vaikus mesilas ehk mesilasperede hukkumine" Tallinn 2012 (lisasin lingi)

Raamatuke ilmus EML kirjastamisel ja autor kirjeldab selles mitmeid mesilasperede hukkumise nähte ja nende põhjuseid, sealhulgas ka kollapsit. Kalle Toomemaa on lisaks oma kogemustele läbi töötanud palju vastavat teaduslikku kirjandust ja  see on võimaldanud tal kirjutada asjalikult, kontsentreeritult  ja samas üldistavalt. Lisatud on asjakohased illustreerivad fotod. 
On toodud ära Seppo Korpela väide, et c-nosematoos ja trahhealestad on Soome imporditud koos mesilasemadega Lõuna-Euroopast.  Ei puudu ka peatükk "Mida teha?".
Kokkuvõttes – väga hästi kirjutatud ja ajakohane trükis. 

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Austus ja tänu!

Kalle Toomemaale, hea kokkuvõtva raamatu eest! Õigel ajal ning väga vajalik!
Lugesin selle ühe hingetõmbega läbi ning olen enamusega sellest päri, ning päriselus näinud! Kaasarvatud sarnast "pereheitmist" sipelgate rünnaku korral.
 
Sain ka vastuse nende korras raamide kasutamise osas, kust pere on haitunud/lahkunud.

Eks meie mesindus, mis külvab igal aastal mitu tuhat sülemit loodusesse, kus mesipuud ((oleme jämedad, seest tühjad puud maha saaginud)) puuduvad on väga jõhker sellele täiuslikule organismile.....Kes peab kõik meiepoolsed kallaletungid, lõhkumised ja kiusamised välja kannatama!
Oleme tõesti juba aastakümneid selle imelise organismi kaitsevõimet igat sorti mürkidega nõrgestanud, samas näiteks lesta kõige tugevamaid populatsioone "aretades jne.

Mesitarust leiab kogu inimühiskonna parima peegelduse: Võib jälgida sundliitmise mõju  ning tõesti ka kodu mahajätmise, tõelist ahastust, kui mitte midagi muud üle ei jää.....
Millised vapustavad helid : milline rahulolev , madal sumin- ema puurist vabastamisel, või missugune nutulaul, kui ema sülemiga kaasa ei pääse....või jõhkralt lestatõrjet tehakse! jne. jne.

Kunagi nooruses.....olin saunas ning ühel lapsel läks jalg veidi veriseks, tema ema viskas sinna vett peale ning kogu säär valgus heleroosaks.......Mulle sellest piisas, et pilt ""tasku läks! Jõudsin veel riietusruumi, kuid oma kappi enam üles ei suutnud leida.......istusin saunatädi toolile.
Sama toimub , mürki saanud mesilastega.....kes mesila leiavad veel üles, kuid oma taru enam üles ei suuda leida! Nõrkevad kuhugi...

Maksame lõivu oma mobiilside eest.....Kalle kirjutab, et seda pole päris tõestatud, et pered lahkuvad ka piirkondadest, kus mobiilindus puudub .......kuid asume kõik ühel ja samal maateral ning side on ju sateliitide kaudu!! Igasugused piirijooned sellel maateral on rahhamaailma leiutus....näe isegi mesilaste mahekorjemaa on vaja ära tähistada!!

Eriti tänulik olen Kalle Toomemaale nende inimeste mängude kirjeldamise üle, mis mesilaspere kulgemisele.......loe: kogu maailma kulgemisele kuidagi korda ei lähe, kuidagi kaasa ei aita!

No, mis see nüüd jälle muud on, kui meie mesinduse esindusorganisatsioonis moodustati 24.03 töörühmad ning üks neist jätkab veterinaaride eestvedamisel NÕUETE KALLAL JAHUMIST! Ma ei tea kuhu selle PMministeeriumi paari aasta taguse, vastuskirja peab riputama!! MILLAL MEITE RIIGI VETAMET  OMETI ÕUE TULEB, PÄRIS MESILASI VOATAMA ?????? Moo meelest meie riigil puudub täielikult VETAMET....mis on ise sinna nõute vahele ära uppunud.

Kalle Toomemaa on hetkel ainuke mesilasperede VETARST , kes matsu jagab!

Pronksmedal (100p.)

loodan

et järsku kannab lõpuks mu vaev vilja ja moodustatakse töörühm, kelle kaasabil saab edasi liikuda haiguste ja mürgistuste rindel. Hetkesis on selline, et pole poolt maadki läbitud aga mõned on juba rahulolevate nägudega. Arvan, et kui mul lõppeb jaks, siis asub keegi minu asemele ja lõpuks ikkagi näeme edasiminekut. Suur edasiminek oli seegi, et laupäevasel koosolekul küsiti, kes tahavad töörühmadest osa võtta. Väike asi aga näitab, et natukenegi oli rev. koms. aktist kasu. Panin end haiguste töögruppi kirja ja kui see peaks moodustatama, siis näeksin metsamummi ka kaasa löömas. Ei loe, kas oled EML liige, kuna mürgistused ja haigused on organisatsiooni ülesed. Ise ma seda gruppi moodustada ei saa, kuna see õigus on juh. liikmetel.