Mesilaste kadumine Eestis vol2

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

Alguse sai asi siin http://mesindus.ee/node/2746

Tundub, et asi on endiselt aktuaalne ja vajab sekkumist. Seekord on plaan välja selgitada ühised hukkumise põhjused.

Midagi ühist peab nendel hukkumistel olema siis teab kuidas ja kuhu edasi liikuda. Minu arvates võiks küsimustik koosneda järgmistest küsimustest.

1. Milline on korjemaa 3km raadiuses. Mis taimed kasvavad jne.

2. Kas on läheduses mobiilimast.

3. Kas on läheduses elektriliinid vähemalt 110kv

4. Millega ja millal tehti lestatõrje.

5. Millega söödeti.

Eesmärk on info analüüsida ja teha mingisugunegi uuring. Loodetavasti on meil siin targemaid mehi kes oskavad öelda kus seda teha on võimalik. Kui võimalik palun säilitada asitõendeid niipalju kui võimalik. Nii roheline kui mina mesinduses olen ei oska ma hetkel öelda mida ja kui palju vaja on.

Loodetavasti esimene küsitlus mille korraldasin ei rikkunud mu usaldust ja olete seekord sama aktiivsed. See, et kõik maksab on siililegi selge, kui seda püha üritust ükski organisatsioon ei rahasta proovime tekitada korjanduse ja otsida mõne sponsori. Väga hea oleks kui keegi saaks ses suhtes juriidilise vormiga aidata, kelle arvel summad liiguksid. Ma ise kahjuks sellist asja ei oma.

Tervitades

Renno

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

25.04.2012 08.00

http://hmk.inkassi.pri.ee/MKEv02-25.04.2012.pdf

lahtrite sisu võib aja jooksul muutuda, küsin täpsustavad küsimused meili teel üle.

Tänud esimestele osalistele.

Tervitades

Renno

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

26.04.2012 08:00

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Kohe saab miljon toetajat täis, mesilasperede kaitseks

Tervist
Saate anda allkirja mesilaste mürgitamise lõpetamiseks,  Üle 883 000 allkirja on juba kogutud.Allkirja saate anda siin:http://www.avaaz.org/en/bayer_save_the_bees?slideshow palun saatke edasi ja pange kodulehtedele!
http://www.avaaz.org/en/bayer_save_the_bees/?tta
Üle maailma surevad vaikselt miljardid mesilased, nende surm ohustab meie saake põldudel ja toitu. Kui Bayer peatab üht liiki putukamürkide (pestitsiidide ) müügi , saaksime me päästa mesilasi  väljasuremisest (hävimisest).
Neli Euroopa riiki on alustanud nende mürkide keelustamist ja mõned mesilaste populatsioonid on juba taastumas. Aga Bayer, suurim neonikotinoidide (neonicotinoids) müüja on kõva lobi-tööd teinud, et jätkata nende müüki.Nüüd on ülemaailmne surve Avaazi jt kaudu sundinud neid fakti kaaluma (consider) ja 24 tunni pärast hääletavad Bayeri aktsionärid tegevuskava (motion) üle, mis peatab nende kemikaalide
 müügi. Tegutseme nüüd ja häbistame aktsionäre mesilaste tapmise pärast.
Surve on mõju avaldamas ja see on meie parim võimalus päästa mesilased.Allkirjasta käesolev üleskutse ja saada see kõigile - kogume miljon allkirja ja anname need otse aktsionäridele homme Saksamaal.
...................TõlkisArgo Loo

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

lestahirm

mu meilboksist on saamas kiiresti hotline, mis pole seotud ei ühel ega teisel määral küsitlusega aga see selleks.

Jääb õhku üks suur ?. Kes on meie mesinikud lestaga nii ära hirmutanud, et mesinikud ise oma mesilasi tapavad. Lestatõrjet tehakse isegi kuni 5 korda aastas ja järjest tugevamate vahenditega. On juhused kui pärast oblikhappe tõrjet sureb kuni 50% peredest.

Uus kokkuvöte saabub homme 02.05.2012

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

mesinikud ei ole lestaga ära hirmutatud vaid,

mitte kusagilt ei ole hankida teavet kuidas ja millal teha seda tõrjet erinevate preparaatidega . Oblikhappe aurutiga mis ostetud sai ei olnud ka kaasas eestikeelset juhendit kuidas ravi peaks tegema, naabrimehega koos tõlkisime seda kirbukirja ja osa tekstist tuli tuletada  .  Nii enamus väiksemaid mesindajaid praktiseerib nende ainetaga nagu laborirottide katsed pimedas ruumis . Tootjate poolsed kasutusjuhendid on liiga pealiskaudsed ega juhata tõeni , nii tõrjub mõni mees rabarberi mõni aga kiriku pühaveega lesti edasi ja ikka mitukorda järjest, sest topelt ei kärise .

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

02.05.2012 08:00

http://hmk.inkassi.pri.ee/MKEv02-02.05.2012.pdf

asi läheb järjest kurvemaks

Tervitades

Renno

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Kõrgepingeliini teema lugesin


Kõrgepingeliini teema lugesin siit kahjuliku mõjuna välja...

Asub mul mesilagrupp 2 aastat võsase nõmmemetsa varjus 2 kõrgepingeliini-mõlemad 110kv-vahel distantsiga 65 meetrit kummalegi poole...Väga hästi talvituvad ja ka perede areng on hea...Et elektriliinid ja mobiilimastid tulex kahjulikust mõjust maha võtta...Eks see mesilaste kadumine ikka varroa süü ole...Lugesin N.Raudsepa-Mesilaste haigused-seal varroa kohta väga põhjalikult kirjutatud...Et kõik lesta saanud mesilased hukkuvad-ja oktoobri kuine ravi on mesilaspere jaox päästmatult hiline...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Liinidest ja mastidest

Ja maa väljade mõju on tarus näha, kui nad taru ühte poolt ei taha kasutada....või nagu üks mesinik ütles, et selle koha peal hukkus 5 aastat järjest pere...ülejäänud mesila OK....ning alles siis, ta jättis jonni ning pani taru teise kohta! Sama võib juhtuda kõrgepinge liini lähedases grupis.
Varroa kahjustused ju tarus kogu aeg näha, kui sellega probleeme on! Siis ju mesilaste hulgas väiksema tagakehaga, või lennuvõimetuid isendeid jne.....tarupõlleltki hästi näha, mis tarus toimub, kui raamidelt ei märka...Akaraapise lesta mõjul, näiteks tiivad paigast ära! Ning kui on alaarenenud või vigast mesilast, siis on vaja kogu mesila grupis lesta tõrjuda, esimesel võimalusel.....kuid kui lestakahjustust (lestade levitatud viiruskahjustust) pole märgata ning profülaktiline tõrje kah veel tehtud!..
Varroa ei ole nähtamatu.......selles probleem ongi! Et praegu toimub midagi nähtamatut! Selle tõttu ei saagi, praegust mesilaste kadumist Varroa kaela ajada!!!
Mob. Mastide mõju ju kõikjal...näen siin üht võimsat talu, kus vahepealne peremees lasi mobla masti ....peaaegu õue panna....seal küll omanikud vahetuvad ning muidu võimas koht käib - käest kätte....nagu masti panek oleks talukoha ära rikkunud!

Kasutaja Nurmemees pilt

Natuke mõtteainet

Meie ökosüsteemi ja toiduvaru üks alustalasid, mesilased, on kogu planeedil salapärasel kombel kadumas. Nad lihtsalt haihtuvad oma tarudest ja keegi ei oska öelda, miks. Kas süüdi on pestitsiidid, monokultuurne põllumajandus? Ka pärast aastaid uurimist pole sellele mõistatusele ammendavat vastust leitud. Kuid nad kaovad ja see on märk, et meie suhetes loodusega on taas midagi valesti.

http://www.youtube.com/watch?v=Z7SxNTzMPcw

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

Ootan

Asi hakkab vaibuma, kui lisa ei tule sulgen küsitluse mai kuu joosul. Siis saab veidi analüüsida ja mõne diagrammi ka joonistada.

Tervitades

Renno

Pronksmedal (100p.)

Marika Mänd mesilaste kadumisest

EMÜ professor Marika Mänd räägib mesilaste kadumisest  alates 14:00 saate algusest.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Avalik pöördumine EML tegevjuhi poole!

EML tuumiku poole pole mõtet pöörduda, kuna nad ei ole mesinike lootusi ja ootusi täitnud!

Austatud Tegevjuht!

Üle Eestimaa on tänavu uus trend.....kuna lisaks igaaastasele Edela - Raudtee paari nädala pikkustele mürgitamistele lisanduvad teede äärte mürgitajad!

Maantee Amet on põllumeestelt õppinud, et odavam on mürkidega töödelda, kui niita, või purustada teeäärset loodust! Eriti on niitmine tülikas sügavatest eurokraavidest, mis on kolinud sõiduteede serva, endised kraavid vanematel teedel asusid ju peale teepeenart.

Juba on kuulda mõnedest maakondadest: näit. Hiiumaalt, et teeääri töödeldakse 15. - 30. maini. Edela - raudtee annab aastaid sarnase teate, et paari nädala jooksul toimub raudtee äärte mürkidega töötlemine...tavaliselt toimub see mesilaste peakorje ajal .....jäädes mõnel aastal juuli algusesse - kukeharjade ning kollase mesika õitsemise aega!
Põllumehed mürgitavad ""rohumaid (õitsvaid heinamaid ) samuti juulis, kuna 1.augustiks peavad need olema ""niidetud....muidu jääb pindala toetus saamata!
 Ametid annavad  TEATE VÄHEMALT 48 TUNDI ENNE ESIMEST MÜRGITAMIST.......nii, et jääb mulje........nagu seaduse nõuded oleksid täidetud! Avalikust õigeaegselt teavitatud!
Samat taktikat kasutab nüüd ka Maanteeamet!

Arvestades Eestimaa Põllumajandusministeeriumi Taimetervise osakonna .....suurt """tarkust""", et herbitsiidid mõjuvad ainult taimedele ning selle tõttu on lubatud nende kasutamine päise päeva ajal ...........suurenevad 2012 aastal järsult kahjustused õietolmust toituvatele tolmeldajatele putukatele.

Palun väga kiiresti peatada see protsess ning nõuda ametkondadelt , vähemalt kehtivatest Seadustest kinni pidamist sellisel tasemel, et vahetust mürgitamisest teatatakse 48 tundi enne mingi piirkonna TEGELIKKU MÜRKIDEGA TÖÖTLEMIST!
Samuti saab ametkondi ning põllumajandustootjaid korrale kutsuda, kuna kõik ülalloetletud mürgitatavad alad on rikkalikult täis ÕITSEVAID taimi - parimaid meetaimi!

Kiirele tegutsemisele ning ka MESINDUSE ....virtuaal keskkonda kursis hoidmisele lootes!

Metsamumm 

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

soovitan

Palun kõigil kel võimalik olukord fikseerida, kaamerat kasutades ja võimalikult täpselt (aeg, asukoht) fikseerida. Sellist sorti infot võib veel vaja minna.

Tervitades

Renno

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

esmane kokkuvõte

ühtset seost ei ole veel leidnud ainus mis kipub vägisi suureks minema on rapsi osatähtsus hukkumiste juures.

Kui hukkumine ei olnud probleemiks oli rapsi osakaal 20%, kui hukkumise protsent hakkab tõusma tõuseb ka rapsi osakaal 50%'ni.

http://hmk.inkassi.pri.ee/MKEv02-22.05.2012.pdf

Hetkel veel ei ole plaan küsitlust sulgeda.

Tervitades

Renno

Mesilaste suremine

Sain sügisel peaaegu kõigist mesilastest lahti.Söötsin ja ravisin,siis hakkasid kaduma.Kahtlustasin algul varraotoosi,aga liiga kiiresti kadusid.Raps on kogu aeg perede nõrgestaja olnud.Nüüd kahtlustan juba tükk aega 40 ha kartulipõldu,mis oli mesilast 300 m kauguse.Kartulipõldu pritsiti iga 3päeva tagant  suvalisel kellaajal mesinikku hoiatamata,ega mesilane kartulit söö.Mina isiklikult ei julge sellist kartulit üleski tõsta, aga linnainimene ostab ja kiidab.Ostsin kevadel 2 peret,laiendasin eelmise suve ülesehitatud kärgedega,mõnes oli natuke suira, Ühes peres hakati igatahes krampides  väänlevaid mesilasi välja kandma ja kantakse siiamaani.Tundub et on mingi colorado mardika vastane mürk ja küllap need mesilased tuiavad ka kartulipõllul ringi.Coloradot oli eelmine aasta väga palju.Kartulipõld on tänavu 500 m kaugemal, kui eelmine aasta, vaatan mis juhtub tänavu. Kolin mesila ära metsa, nugised ja karud juba ootavad.Vähemalt on nad mahedad sellid,ei pritsi mürki.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mnjah

Sinu teoorja vöib töesi paika pidada. kuid mul on1 küsimus.
Kuidas tarus sööta on?  Mitu raami?
Vahest on haudme vällja tasimise pöhjuseks sööda puudus vöi kui haue liiga maha jahtub. ja hukub.

Kui nende asjade viga pole vöib töesti mürgitusest olla.

Mnjahh

Haue on korras. Surijad on taru töölised,kes puutuvad arvatavasti kokku eelmise aasta suirajääkidega,Missugune see kärg oli,kus see oli,ei tea enam.Tuleb enamus varukärgi üles sulatada.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Tänud jagamast!

Viimane sügisene supperhea õietolmu taim on kartulipõllul õitsev piimaohakas, mis kogu mürgimenüü omale saab......kartulite vahel parimad meetaimed, mida nad umbrohuks kutsuvad - õitsevad kogu suve! Piimaohakas ju talvesööda andmise kõrvale parim veel nosida/koguda.
Tänud jagamast veel selletõttu, et ehk keegi kuskil ametis saab lahti oma VARROAVOOBIAST!
Varroa on tänavu niivõrd kuhugi kadunud, et isegi lese haudmest, seda peaaegu enam ei leia! Ka see on mu jaoks teistpidi (heas?) arusaamatu - ohumärk?.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Rohumaade

töötlemise kontrollimine PRIA poolt on tänavu lükatud edasi , (vist) 26.augustini......mitte 1.august nagu oli varem.....
Nii, et mesinikud saavad/võivad rõõmustada.......vähemalt põdrakanepit, liblikõieliste põlde jms. ei pea purustama, ega mürgitama mesilaste aktiivse korje ajal!
Midagi head kah!