Vaha sulatamise teenus

Sooviks infot kas keegi kusagil pakub vahasulatamise teenust

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

vaata sinna

http://www.hot.ee/metsamesi/
Tooted-ja teenused ,
Kärgede sulatamise teenus.

Kasutamiskõlbmatuks muutunud kärgede vahaks
sulatamine 23 raami mahutava auru-vahasulatajaga.

Kas lõuna pool ei tegele

Kas lõuna pool ei tegele keegi sama teemaga?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Vaatsin Metsamesiniku

sülemipüüdjat ja tuli mõte kahe kasti vahel olevad koonused asendada mesilaste eraldajaga see mida müüakse mesindustarvete poodides,peaks vist sama töö ära tegema

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kui tõsine huvi

panen raamide sulataja tööle ,umbes 20 senti raam, samuti võimalus kaanetist sulatada,selle hind kg pealt ei ole veel kalkureerinud.Tahaks teada kui tõsine huvi asja vastu on

huvi tõsine jah

Kas asud kuskil Pärnu kandis? 

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Raivo pilt

Vaha sulatamise teenus

Tartu piires saaksin ka ise aidata. Kuid enne küsimuse: "kes pakub teenust" võiks ise mainida, kus huvilised asvad. Keegi ei tahaks väikest kogust ju teise Eesti otsa vedada.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Elan

Tammistes.

Kui


Sauga valla Tammistes, siis jääb jah kaugeks. Tartu sobib ideaalselt

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Paistab

et tõsiseid pakkumisi praktiliset ei ole,mul sellega tegutsemise isu ei ole

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ando pilt

Adolf

Aga kas oled proovinud kellegilt laenata sulatajat ja ise teha see töö ära Smile

Vaha

Ma olen muidugi ainult mesiniku poeg, aga meil saadi alati tavalise pliidi ja mõistuse abil hakkama. Ehk siis oli üks suur pott, kuhu alla läks vesi, peale kärjetükid jms, lasti kõik piisavalt kuumaks (NB! kuum vaha - tuleohtlik) ja kallati läbi sõela sobivasse anumasse. Olen ka ise õueköögis väiksemas mastaabis samamoodi toimetanud. Jõudu!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Nii nii

saab ise hakkama, muidugi kui sul on vaba aega , aga kui on võimalus lasta see töö teistel ära teha ja ise tegelda tulu toovamaga võihuvitavamaga tegevusega,SUDITE SAMI

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Raivo pilt

vahasulataja

Laenata kellegilt vahasulatajat on nagu laenata kellegilt naist ja hiljem tagastada.
Reaalsuses  ei toimi kumbki laenamine.
Kuid üldiselt vahasulatusest.

Kui sul tõesti pole vahasulatajat saab kasutada ka väikeste koguste (kuni 10kg aastas) tavalist mahla-auritit. Töötab samal põhimõttel auru peal, kuid on väiksem.

Tänapäeva kambriga, kuhu mahub raam on ka samas igavesed nuhtlused.  Ise neid enam ei kasuta  peale seda, kui kuuma raamiga käe ära kõrvetasin. Rämps mis peale vaha eraldumist alla jääb - jääb enamjaolt raami alumise liistu peale ja see on kuradima kuum, kui seda eemadada kiirelt ja väikse ajakuluga tahta.
Teisalt ma ei tea, kuid raamide eluiga väheneb minuarvates raame aurutades. KUid seal on küsimus materjali (raamimaterjali) ja ajakulu suhtes.

Vaha aga saab ligi 100% kätte, mis on hea omadus.
vahaauritiaga on enamjaolt survestatud, mistõttu on ta väheke ohtlik ka samas. Puuduseks on veel see, et raamid on erimõõdus ja tühja ruumi ei ole seal soovitav hoida.  St omakorda, et eesti raami ja langstroti jaoks eraldi sulatit vaja.

Kuid nüüd asja kallale kuidas veel saab lihtsamalt.
Vajalik on selleks pliit ( soovitavalt karjaköök või saun, kus võib mõnuga mitu tundi aurutada, ilma et näiteks köögis kappe kahjustaks auruga kaasaskäiv niiskus)

Kõik see supp patta (hea kui on nii 10 kg vaha jagu st 60-70 raami jagu) see ei mahu algul ära kuid seda saab ju juurde lisada keetmise ajal.) Ise kasutan selleks ca 40l pada, mis on emailitud.  70% vaha plus mustust tuleb koorikuna peale ja 30protsenti puhast rämpsu jääb alla.  Selle saab sealt eemaldada ja järgmine kord uuesti seda meetodit kasutades saab kas musti kärgi juurde lisada või uuesti  saasta eemaldada vahast. Ise teeks sedasi mingi 2-3 korda.  Ajakulu 1 korra ajal on mingi 2-3h. 
Et lõpuks täielikult vaha puhtaks saaks on jah see viimane kord vaja asi tükkideks teha ja kotti ajada  Terve asi keema ja vaha imitseb kotiriidest läbi, sodi jääb alles. Teine variant on otsida mingi suurem vann näiteks ja suurrtes kodustes keevat vett kotile peale kallata tuleb ka vaha välja. Odav meetod, kuid vaha jääb minu arvates palju sisse ja on tõsiselt ohtlik, kuna kuum vaha põletab nahaga kokkupuutudes samapalju kui kuum toiduõli.
Minu vanaisa tegi sedasi juba 50a tagasi, nüüd õnneks vahasulatajaga on asi kergem, kuid produktiivsus suht sama.

Vahasulatus ei ole kõige puhtam ja mõnusam töö. Rohkem on sellest ebamugavusi ja vabatahtlikult ja ilma omakasuta - olgu selleks mis tahes põhjus. (maja kütmine, tutvumine uute inimestega või kasvõi igavuse peletamisesks)

Tuleb aru saada, et tavalise veehaurutiga, mis on mõeldud vahasulatuseks, suudab inimene vaevu 10kg vaha sulatada päevas.  

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Vaha sulatamiseks

on mul 1.5m  kast kuhu mahub vähemalt35 lang.raami, sellise koguse sulatamine umbes üks tund,olen väga rahul, tõhus tööriist,olen ühe korra sulatamisega hakkama saanud, midagi ketta põhja jääb,vahetusel võetakse kaalu natuke maha

Pronksmedal (100p.)

Kast

Ole hea ja kirjelda nats seda kasti!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Jah veel kord

kui oleksesd su andmed avalikud ma helistaksin sulle, huvi korral helista 5131592

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Vaha sulatamiseks

on mul 1,5 m mustast 1.5mm paksusest plekist soojustatud kaanega kast ,sinna kärjed so .35tk sisse,põhjas roostevaba vann peal 5mm  aukudega plekk,vanni põhjas vaha väljavooluks tolline toru,sulatan auruga ,selleks on 50L nõu,kus 6kw elektritenne on ka gaasipalloonist tehtud aurugeneraator mida saab lõkke peale panna, elektriga tunduvalt mugavam ,lõkke peal odavam,palloonist kasti tolline kummivoolik,el. kulu tunnis 3-4 kw,kunagi panin kapilte albumisse minu mesila,mõnel onauru saamiseks see kast pliidi peal saab vaha sulatatud jatalvel toa soojaks
edukat mesindamist kõigile mesinikele,ka pisisulidele.Heino Pärnumaalt

huvi vaha sulatamise vastu

Kasutan teemat ära. Olen tartlane ja huvitatud vaha sulatamisest. Sulatada on tarvis kärjetükke. Mis oleks hind?


Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

saunapäev

võtke täisraamine magasin, lööge selle alla roosrevaba rest või võrk. selle alla pange kauss või alumiiniumist/roostevaba kaldpind ning kärjed kasti ning lavale. saun on endale valmis kui vaha enam ei tilgu. põhimõte on sama kui munade keetmisega, kümme raami sulab sama kiiresti kui kakskümmend. seega võib kärgedest vaha sulatamiseks lüüa mõnest lauajupust sobiva mõõduga raami ja saate ära kasutada selle 60-70 kraadi ,mis endale leiliks veel vähevõitu.
hüva leili Smile

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Cardo pilt

Mina olen keetnud vaha


Mina olen keetnud vaha puupliidil suures emailist paari-kolmekümneliitrises suures potis. Kogu vahaolluse olen pannud marliriidest tehtud kotti. Keeduanuma põhjas on 1sm jagu kõrgendatud rest, et marlikott vastu põhja ei oleks( vesi vahel). Paar lapikut põllukivi kotile raskuseks peale. Kogu mustus jääb kotti ja vaha sulab pinnale. Hiljem saab kogu kotitäie rämpsu lõkkes ära põletada, mustus on kõik kotis koos, ei pea eraldi filtreerima.

Parima tulemuse saavutamiseks, tuleks puhta vahaga protseduuri korrata ja seda topeltkihiga kotis. Samas saab mitme korrajagu juba sulatatud vaha korrraga puhastada.

 

Vaha tuleb saada kergelt keema, peab jälgima, et üle ei keeks. Tavaliselt panen õhtul kella 6 paiku poti keema ja tunni paari jooksul jääb asi juba jahtuma kuni hommikuni. Hommikul võtan jahtunud vahaklotsi potist välja, solkvee kallan metsaalla ja rämpsukoti viskan lõkkesse tulehakatuseks, põleb nii mis kole Smile

Pronksmedal (100p.)

Kui...

põleb mis kole siis liiga palju vaha sisse jäänud. Ehk teed rämpsukotile kontrollkeetmise.Kott ei tohi olla ei liiga tihedast ega hõredast materjalist.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Cardo pilt

Ise arvasin ka alul, et vaha


Ise arvasin ka alul, et vaha jääb sisse, aga peale musta mulla seal kotis ei ole. Samas see ködi põleb ikkagi hästi.

Kui jätta keev ollus ööseks jahtuma pliidile, siis tõenäosus, et vaha kotti jääb on minimaalne.

 

Pronksmedal (100p.)

Väärt kraam

Miileks põletada? Vanasõnagi ütleb: "Kõik mis mullast võetud, peab ükskord mullaks saama" Ise ei ole veel tulemusi tunda saanud, (kuna kogused on suht väikesed olnud ) olen aga kuulnud, et vahasulatuse jäägid olevat väärt põlluramm. Kaevad aga peenrasse ja uued meetaimed kasvavad nii mis mühin! Smile

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Cardo pilt

Sel aastal valmis vanast

Sel aastal valmis vanast sügavkülmkirstust vahasulati.

1 sk-kirst , 1 nõudepesumasina toruküttekeha, 1 vana BMW paisupaak , pisut plekki, kanalisatsioonitoru, silikoonliimi ja töötab nii mis kole. Sisse läheb 13+ 5 raami ja 30-40 minutit tööaega ja raamid on puhtad. Elektrit kulus vähem kui varasemal ajal pliidipuid.