EML töögrupid

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

1 mail toimus Olustveres ümarlaud, kus arutati mesinduse olukorda ja moodustati töörühmad esmavajalike teemade edasiarendamiseks ja läbitöötamiseks. 
http://www.mesinikeliit.ee/failid/doku/2012-05-01-ymarlaud/tooryhmad.pdf

Ka siinses kekskonnas on palju kommenteeritud (kirutud) EML põhikirja, seega võiks nagu oletada aktiivset osalust. Kahjuks on heade mõtetega inimesed nüüd üsna vait jäänud ja töörühma algatusgrupi juhina pean tunnistama, et nii e-kirju kui ka telefonikõnesid sel teemal olen saanud .... täpselt 0 tk!!!
Kahjuks võib sellest teha üsna ühese järelduse - kirujaid on küll, aga kui pakutakse võimalust osaleda reaalses tegevuses, siis kipub suu lukku jääma. Kindlasti üht-teist tehakse lõpuks ära, hiljem ei ole aga mõtet siunata, et see või teine asi ei meeldi.

Loodetavasti läheb teistel töörühmadel paremini.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Sul


ju 5 inimest olemas, milles probleem? Kui su töögrupis oleks rohkem inimesi , siis läheks ka rohkem aega. Igal ühel oma arvamus ja nägemus. Nagunii kaadrid otsustavad kõik Wink.


 Juhatusest on ka ainult üks inimene, tähendab see teema pole tähtis EMLi jaoks, võta MM vabalt ja naudi mesindamist.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Põhimõtteliselt

on Sul muidugi õigus, aga isegi kui keegi reaalses töös osaleda ei taha (ei viitsi, sest kiruda on lihtsam), siis vähemalt ettepanekuid võiks ju ikka meilile saata.
PS: minu telefoninumber on sinna täiseti luba küsimata lisatud ja kui ikka taru lahti on, siis ma kõnele ei vasta. Seega soovitav kirjutada.

PS: tänan soovitamast, mesindamine läheb esialgu edukalt Smile

Jututoa moderaator

Tuleb vahet teha põhikirja

Tuleb siiski vahet teha põhikirja kirumisel ja põhikirja punktidele tähelepanu juhtimisel mida täita ei taheta/ei soovita/ei suudeta. Mina olen piirdunud viimasega.


Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Töögruppidest

Ei ma ei hakka vinguma ega miskit, liiatigi pole ma enam EML liige aga jäin lihtsalt lugema ja mõtlema, et mida te õieti nende töögruppide tegemisega mõtlesite?
Sain aru, et te juba lõite ümarlauas omavahel juttu vestes töögrupid!?
Kui sain õigesti aru, siis on järgmine probleem, kuidas saada nende töögruppide töösse kaasata mesinikke,lihtliikmeid ,et nö laiapõhjalisemat ja mõteterohkemat keskkonda luua?
Aastaid on liidu liikmeid ignoreeritud ja pole neid ühegi otsuse langetamisse kaasatud, seetõttu ongi see kaasamise jutt kõigile liiga ootamatu. Keegi ei tunneta, et sellesse koostöösse kutsumine, kedagi kuidagi isiklikult puudutaks, sest nii pole olnud kombeks.
Siinset foorumit on EML juhtkond teadlikult ignoreerinud, loonud isegi eraldi kodulehe, et selgelt siinsest seltskonnast eristuda. Minu meelest on see lihtsalt eemaldumine enda liikmeskonnast ja vastandamine end teiste, mitteliikmetest mesinikega.
Minu soovitus sulle oleks, algata siinses foorumis teie töögrupi tööde ja tekkinud mõtete ning vaidluste üle arutelusid.
Ma usun, et sellisel viisil saaksite teada paljude mesinike arvamused, olgu selleks siis kasvõi  kriitika.
Edu saavutamiseks ,et  kedagi liidu liikmetest enda töödesse kaasata tulevikus (reaalselt ),sõltub  ikks sellest kuidas uustulnukaile liikmeks olekut selgitatakse.
Kui jätkatakse vana liini, st. pakutakse "tasuta Mesinikku" ja niigi kõigile tasuta koolitusi ega anta igale liikmele kohe alguses väiksemaid ülesandeid ja kohustusi,  siis teete ka edaspidi oma ümarlaudu üksi ja kratsite kukalt, kes teid, teie üle pea kasvavates töödes abistada võiks!
Ilusat päeva

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

EML liikmed ja nende olemus

Pokumehe kirjatükist hakkas mulle meeldima viimases lõigus kirjutatud mõte Liidu liikmete väikeste ülesannete ja kohustuste kohta. Usun, et iga  EML lihtliige tunneks end tunduvalt rohkem organisatsiooniga seotuna, kui tal oleks seal ka mingi ülesanne. Näiteks aasta jooksul organiseerida mõni üritus, kirjutada või tõlkida mesindusteemaline artikkel, teha 12 huvitavat fotot vms. Mõistagi ei pruugi 80-aastane mesinik saada hakkama artikli arvutisse trükkimisega, seda saaks teha kahepeale, eakas mesinik jutustab oma juhtumi, noorem kolleeg paneb kirja.  Materjalid pannakse üles EML veebilehele kättesaadavana AINULT EML liikmetele.

Kolmesaja (ca sinnakanti EML liikeid praegu on) erineva ülesande väljamõtlemisega on küll probleeme, aga selle võiks siduda aastamaksuga - kes teeb midagi EML heaks, saab aastamaksust vabaks. Kusjuures aastamaksu summat võiks tõsta. See, kes EML jaoks ikka midagi ei tee, veebilehelt aga teiste infot saab lugeda, võib ju ka tublisti rohkem maksta.

Oletatav tulemus: EML liimetele on kättesaadav tublisti rohkem maakeelset ja mis peamine, Eesti oludele vastavat informatsiooni, seega äkki tekib suurem huvi Liidu liikmeks astumisel. Rohkem liikmeid - tugevam organisatsioon. Rohkem infot veebilehel - suurem huvi EML liikmestaatuse vastu.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

300 lihtliiget


300 lihtliiget mesindusliidus...-see on küll tõesti kõva sõna ja miljuneid euroraha kulutamist vääriv innovatiivne ja perspektiivikas projekt...

Pronksmedal (100p.)

EML liikmed ja nende olemus*

Arvan, et teistele suletud veebilehe ja infoga EML-le liikmeid juurde ei meelita, sest internet on infot täis. Pealegi on mesinikud mesilashaiguste ja leskede kaudu omavahel seotud, nii et mingit eraldatud oaasikest on raske luua. Tuleks ehk õppida nende riikide kogemustest, kus mesinike organisatsioonid edukalt tegutsevad (Tšehhi tuleb meelde).

Tegelikult on mesinduse tähtsus suurem, kui olla ainult mesinike jaoks. Antu Rohtla arvestuste kohaselt peaks Eestis olema minimaalselt 40 000 – 50 000 mesilasperet, et vajalik tolmeldatud saaks. Mesinduse jätkusuutlikkuseks peaks riigil olema mesinduse arengukava, mis ilmselt sisaldaks ka jätkusuutlike mesinikeühenduste olemasolu.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Mina olen küll EML liige

ja mesilased reg. kirjas.Liikmena olemisest olen igaljuhul võitnud. Aaste jooksul olen käinud mitmetel õppepäevadel,tutvunud  paljude profimesinikega ,kel on palju teadmisi, enamus jagab teadmisi piiranguteta, mõnel on suu vett täia, neid enam ei tülita selle tunneb kohe ära kes rääkida eitaha.Pokumehest ma kõll aru ei saa mismoodi ta EESTI mesindust arendada tahab EML liikmeks mitteolemisega, asi tundub nagu muinasjutus luik haug ja vähk.Minu arust on head ja õpetlikud õppevideod.Olen neid vaadanuud nii lääne kui ida omasid ikka midagi uut leiad .Midagi uut ja õpetlikku olen leidnud ka meie mesinike tehtud videotest so. aastaring mesilas MM videod ja A.Lauge videod .Neid võiks olla mitu korda rohkem, siia tasuks EML raha kulutada.Parimate soovidega Heino Pärnumaalt

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kallit, minust sa ei peagi aru saama!

See jutt, et oled saanud käia tasuta õppepäevadel on rumala inimese jutt, õppepäevad on kõigile ühtviisi tasuta, pole see miski liikmetele mõeldud privileeg!
Kuidas aasta tagasi Jänedal räägiti , et EML on ligi 400 liiget, nüüd rõõmustatakse, et liikmeid on 300!
Metsamesink näeb väljapääsu maksude tõstmises- elame näeme, ma ennustan, et saate järgmisel aastal ehk 200 liiget kokku.
Ja põhjus on lihtne, tehakse otsus, et nii on kõikse õigem aga kelleltki arvamust ei küsita-"juhatus otsustas" juhtimistiil ongi selleni viinud, miks mesinikud ei taha enam seda janti kaasa teha.
Mis on valesti ses organisatsioonis, miks inimesed lahkuvad?
Ma arvan, et peamine põhjus võib peituda just selles, et lihtliikmetega ei arvestata.
Väga heaks näiteks millist poliitikat ajab EML juhtkond praegult, peitub nende kodulehel olevas lauses:
"Eesti
Mesinike Liidu liikmed saavad ajalehe ("Mesinik") tasuta postiga koju.
Ajalehte eraldi tellida ei ole võimalik. Kui soovite seda regulaarselt
lugeda, palume teil astuda EML liikmeks."

http://mesinikeliit.ee/textpage/ajaleht

PS.Metsamesinik, ei ole kõik mesinikud ajakirjanikud ega fotograafid, filmimehed, mesinike töö võiks vabalt seisneda sülemiabis, mis oma piirkonda teenindaks ja sülemeid maha aitaks võtta...kui fantaasiast ülesannete ja kohustuste välja mõlemisel väheks jääb, küsige nõu oma liikmetelt, suhelge foorumis ka mitteliikmetega, ka neil võib olla häid ettepanekuid!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

No ikkagi

leian  ma EML rohkem positiivst kui negatiivset.Olen rahul uue tegevjuhiga kes praegu korraldab soome reisi.Nagu kõik inimesed ei ole võimelised olema ettevõtjad, samuti ka siin mesinduses hea kui keegi midagi teeb.Mina olen küll rohkem liikmemaksu maksma kui see ikka asja ette läheb

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Olen

Pokumehe töögruppide jutuga igati päri, samuti Aimari vastusega....tubli Metsamesinik, et siin teema tõstatasid.
Ma ei ole kindel, et põhikirja muutmine EML tööle rakendaks.....seal tundub endiselt vana rasva peal uinuv olek säilivat.....kuid huvitav oleks teada....mida, missugust punkti kavatsete Põhikirjas parandada/muuta??

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Liikmete arvust...

2000 -2001 -2002 oli EML liikmeid ~700.....olin ühe üle Eestilise kursuste - kõigis maakondades (Harju-Jõgeva-Valga mk. jäi ära) korraldaja ning kõik kursuslased said konspekti  tasuta, kes olid EML - liikmed...olen pakkide viisi liikmete küsitlus-vastus lehti EML edastanud...KURSUSTE LÕPETAMISE TUNNISTUSED said üle Eesti, üle 600 inimese. NING SELLE TÕTTU , VÕTAB AHHHETAMA, KUI EML KOGUNEMISTEL NÄED praegu GRAAFIKUID, KUIDAS LIIKMETE ARV KASVAB ja kasvab????????