Vaatlusmesilad

Pronksmedal (100p.)

Selleks, et midagi hinnata, tuleb seda millegagi võrrelda. Tahtsin oma mesilasperede arengut võrrelda vaatlusmesilate omadega. Vaatlusmesilate tabelites puudub ikka veel info selle kohta, millise mesilasrassi (tõuga) on tegemist. Kaks vaatlejat ei ole veel alustanud vaatlemist, mõned on ootamatult lõpetanud, mõnes tabelis on taru kaalu korrigeeritud kogumuutus valesti arvestatud ja mõne tabeliga võib rahule jääda.
Olen jätkuvalt arvamusel, et vaatlusmesilaid võiks olla vähem aga tabelid korrektselt täidetud.
Aga oma mesilaste tulemuste võrdlemisel teistega jäin omadega väga rahule. 

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Minu arust

väga õige tähelepanerk

Pronksmedal (100p.)

milles teema?

mida te härrased ja prouased siis vaatlete ja tabelitesse seate? oleks viisakas olnud omaette teema algatamisel kasvõi foorumi kasutajatele vähemalt mingi algallikas linkida v.m.s. kõik foorumi kasutajad ei ole ju teie x tabelite ja algatatud vaatlustega kursis ja kas nad peakski?

üldiselt on kogu see vaatluste teema ja statistika üldiselt paras asendustegevus. korrektsete ja kasutatavate andmete jaoks peaks olema ühtne metoodika, tehnika, teadmised ja eesmärk. muudel juhtudel võite sõbrale külla minna ja vaadelda, vaadelda, tabeleid joonistada ja muud parasjagu huvipakkuvat teha. kui see just polegi kellegile "rahulolu" tekitamiseks mõeldud. joonistate tabelitesse muudkui kõveraid, mis naabrist paremad ja õnnefaktor tõuseb taevasse. ainult leninlikku punalippu enam ei anta..

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Tubli Taruman!!! Eks

Tubli Taruman!!!

Eks paberihunt need tabelid sööb-ja juhtkonnal on jummala pohhui...Pole ju Eestimaa mesinduses uurimis ja arendusasutust kuhu need andmed jõuaks...Täiesti mõttetu tegevus hetkel...

Pronksmedal (100p.)

milles teema*

Vaatlusmesilate kasutegur on vist päris väike, kui muidu ärksad mesinikud pole neist midagi kuulnudki.

Pronksmedal (100p.)

vaatlusmesilatest

Võin öelda, et 8. juunil püüdsin teada saada,kuidas üldse sattus vaatlusmesilate teema mesindusprogrammi, kuid ei saanudki teada. Selle meetme alla pannakse tuhandeid eurosid. Usun, et oleks olnud sadu paremaid võimalusi, kuhu see raha paigutada. Probleem selles, et praegu on see meede kinnitatud ja tuleb lihtsalt leppida mõtetusega kuid oleks siiski hea teada, kes on nende mõtetuste taga. See selleks, et tulevikus oleksid otsustajad vastutustundlikumad, kuna teame, kes on millise meetme algatajad.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Mälu värskenduseks

Sama jant käis ka eelmisel 2011 aastal nende andmete edastamisega

http://mesindus.ee/node/2390

Pronksmedal (100p.)

Veel vaatlusmesilatest

Ühes blogis on üks mesinik selle teema kommentaaridest teinud järelduse, et vaatlusmesilaid ei peeta vajalikuks. Nii ongi õige järeldada, kui jutt käib vaatlusmesilatest praegusel kujul, kus tabeleid täidetakse nii kuidas juhtub ja mõnel vaatlejal on koguni praktiliselt lõpnud mesilaspere kaalu peal.

Minu arvamus on, et tuleks siiski põhjalikult läbi mõelda, milliseid andmeid koguda. Kindlasti peaksid vaatluspered olema puhtatõulised ja enam-vähem keskmise tootmispere tugevusega. Olulised on fenoloogilised vaatlused, taru kaalu muutused, talvitumise iseloomustus, aga miks ka mitte andmed varroatõrje ja muu sellise kohta.

Vaatlusmesilaid võiks olla vähem, iga tõu (buckfastid, krainid, itaallased) kohta kaks, asukohaga erinevates kliimapiirkondades ning vaatlejad peaksid olema motiveeritud tabeleid korrektselt täitma.