Sülemi elust

Tere kõigile,
taaskord kimbutan teid algajate küsimustega. Nimelt lendas juuli alguses ühte vanasse tarusse sülem sisse ja ei saanud seda kingitus vastu võtmata jätta. Raputasin sülemi kasti ja panin ööks keldrisse (soov oli ka taru teise kohta tõsta ja kuskilt olin kuulnud, et muidu lendavad vanasse kohta tagasi) Kraapisin taru puhtaks ja tõmbasin kuumapuhuriga üle. Siiani on mesilased tublilt elanud ja üllatavalt palju mettki kogunud. Probleem selles, et taru (lamav) põhja on tekkinud kohvipuru taoline puru, millega on tegu ja kas on põhjust muretsemiseks. Samuti võiks jagada nõuandei, kuidas edasi toimetada ,et tuleks tugev pere,kes talve üle elaks ja hoopis järgmisel aastal korralikku meesaagi tooks.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Raivo pilt

sülemi elust.

Sa kasutasid seisnud/vanasid raame. Kui raamid üle 3a seisavad võib juhtuda, et nad kuivavad ja murenevad. KUi nüüd seda raami kasutada, siis mesilased küürivad kärjekannud puhtaks ja tekibki taru põhja  selline kohvipurutaoline ollus. See kraabi kokkuja viska tarust välja.  (ämbrisse, ja vii kaugemale - muidu oht sipelgatega tegelemiseks taru kõrval)
Kuidas talveks valmistada tundmatut peret, tundmatu ajalooga on sama mis ennustada kohvipaksult tulevikul. Enamikul juhul toimivad 90% võtetest ja tulevik täitub:)

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

sülemi pere

Kui selline sülem tuleb mille kohta midagi ei tea. siis oleks kasulik ema vahetus. kuna sa ei tea sellest perest midagi siis sa ei tea ka kui vana sinu pere ema on. Mida noorem ema seda paremini talvitub.    Vana emaga vöib se asi tulla et ta muneb vähe ja kobar jääb liiga väikeseks, ja kevadel ei pruugi ültse munema hakata.
2 anna emale munemis ruumi, ja kui saaki vötta ei taha, siis korje vaestel aegadel anna ergutus sööta, siis ema muneb täie rauaga edasi.  seda sööta ei pea palju koraga andma
näiteks 0,5-1 l
lahus cpeaks olema 1 osa suhkrut ja 1 osa vett.  seda mesilased peavad kövasti ümber töötama ja se tekitab ki korje tunde.

kuid kui oled suhkrut söötnud siis selle pere met vöid ise süüa kui tahad ,kui müümisel kaotad kliendid.

kui väljast korjet aga tuleb ,siis siirupit panema ei pea.
siirup on vajalik selleks et ema munemist korje puuduse töttu ei löpetaks.

kindlasti ravi     kui saaki ei vötta perest vöid kohe raviga alustada, kui aga saaki vötad tuleks peale saagi vötu ravima hakata.

kui saaki vöta tahad ei tohi see pärast ravida et need ravi ained vöivad mee sisse  neid aineid jätta.

ja kindlasti  talve sööt. kui vaja veel on .
koondamise ajal jätad nii palju raame kui mesilastel haudme raame on .  siis on öige koondamine. teised sööda raamid jätad tasku ossa, ja nad veavad selle kooruva te mesilaste kannudesse.

mesilased talvituvad reeglina viimase  koorunud  mesilaste raamidel. sina viiakse peale koorumist sööt.