Emamesilaste ost ja eksport (Egiptusesse), kogemusvahetus

Tere!
Egiptlasest mesinik, viibib Eestis u 8.8-6.9.2012, sooviks katseliselt kaasa osta emamesilasi ning huvitaks ka kogemusvahetus emade kasvatamisega seoses või üldiselt. Kas keegi oleks vabatahtlikult huvitatud? Smile Meid saab ka vastu külastada, kas mesindusega tuvumiseks või ka lihtsalt päikesepuhkuseks.

Kes Eestis müüvad emamesilasi (kui vabatahtlikke ei selgu), mida oleks mõtet nii kaugele kaasa osta? Tõuaretajad ainult või keegi veel? Huvitaks ilmselt kuumakindlam liik - krainid? Itaalia mesilane ehk ka, kuid kraini tundub tublim. Buckfast - kas peaks vastu +40-45C juures?
Mis on orienteeruvad hinnad?
Kuidas neid praktikas kaasa võtta saab? Kas müüja teeb ekspordipaberid või kus saab teha? Kuidas lastakse lennukisse - kas lähevad pagasisse? Või tuleb saata kohe cargoga?

Tänud ette, kes viitsib järje peale aidata!

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Abivalmidusega Eestis tundub

Abivalmidusega Eestis tundub on nagu sellega ikka on olnud.... Ai-ai-ai-ai, kodu-eestlased!

Teema võib nüüd lukku panna.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Egiptlasele.


Paberid teeb korda müüja ja siis saab mesilased ka lennukisse võtta. Eestis on paljudel mesilasemade kasvatajatel ja aretajatel kodulehed olemas, usun et oleksid sealt kontakti saanud. Ma ise sattusin selle teema peale täiesti juhuslikult. Ilmselt oleksin huvitatud isegi olnud. Kuna teema lukus, siis soovitan järgmine aasta võtta ise ikka ühendust, kui huvi ikka tegelik on. Panen siia mõned interneti aadressid:

www.buckfastbee.ee

www.ligustica.ee

www.alfalfa.ee