Perede ümbertõstmine

Jaanipäeva paiku tuli mulle kaks võõrast sülemit. Kuna vaid üks taru oli tühi  (22 raamiline lamavtaru, mõlemad lennuavad esiseinal), panin nad siis kenasti sinna elama ja hakkasid nad ka usinalt tegutsema. Praeguseks on mõlemas peres kõike, mis olema peab ning lisaks poolraamiga magasinitäis kärjepõhju üles ehitatud (mõlemal perel) ja ka mett korjatud. Logelejaid lennulaual jällegi mõlemal perel palju, aga laiendamisruumi enam pole (kuigi peaks kalendri järgi mõtlema juba koondamise peale). Samas korjet on , naabertaluniku punase ristiku ja mesikapõllud õitsevad ja suvi ka lõpuks Läänemaale saabunud. Kärgede kaanetamine poolepeal. Saan järgmine nädal uued tarud kätte ja küsimusi mitu. Kuna praegune eluruum  ei ole enam esimeses nooruses, siis talvituma neid sinna jätta ei tahaks. Millal oleks õige aeg küüditamisprotseduur läbi viia? Arvestades mesilase kohamälu, siis kas peaksin tõstma uue taru lennuavaga ühe pere lennuava kohale ja vana taru minimaalselt liigutama, sel juhul jääksid tarud külgseintega teineteise vastu. Tegema ühe pere ümbertõstmise ära, laskma neil paar päeva harjuda ja siis ka teise perega sama protseduuri läbi viima. Sellise variandi puhul õnnestuks mul minimaalse nihutamisega need asjad ära toimetada. Kas ma peaksin ootama nende töödega ja koondamise käigus selle protseduuri läbi viima? Kokkuvõtvalt küsimus siis selline, kuidas tometada, et mesilaste hulgas võimalikult vähe segadust tekitada?
Lisan veel, et hauet on mõlemas peres seitsmel raamil ja uued tarud on 8-raamilised korpustarud.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Ümbertõstmine


Olen küll ainult korpustarudest ringi tõstnud, kuid siis olen alati uue korpuse pannud vana taru kõrvale ja  raame täis tõstnud, vana korpuse koos põhjaga aluselt maha tõstnud ja siis uus põhi ja korpus selle peale. Mul lihtsalt puudub ette-taha tõstmise võimalus.


Seega siis korpus koos põhjaga või põhjata lamava kõrvale, kärjed sisse, lamav oma kohalt minema ja korpus asemele. Need lennumesilased kes jäävad lamava seintele, lendavad uude tarusse aga noortega ma küll ei tea, korpusest lihtsalt raputan mesilased lennualauale või tarusse. Eks mõni teadjam oskab rohkem kommenteerida.

Mina tegin nii

Uus taru vana ette nii lähedale, kui võimalik - isegi lennulaud eest ära - ja siis kogu kupatus ümber tõsta. Toimetada hilja õhtul, kui pere koos. Antud juhul vist targem mõlemad pered sama raksuga ümber tõsta, sest mina jätsin vana taru pärast lahtiseks, et kellelgi seal enam pesatunnet ei tekiks. Töötas küll.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

kui ma nüüd .

kui ma nüüd öieti aru saan , siis sul on lamav taru, milles on 2 peret. ja sa tahad tösta need eraldi  lamavasse  vöi korpusesse.
minu küsimnus on veel see et kas mölemad  tarud on ühesuguse raami mööduga?

kui on ühed on väga lihtne. kui aga ei ,siis pead järgmist aastat, vöibolla ootama et mesilased saaksid  raamid välja vahetada.  Häda juhul ka praegu kuid seda ei soovita.

mul löpes aeg ära pole pikemalt vöimalik kirjutada. (tööle lähen.

Unustasin lisada

et korpused eesti raamiga. Nüüüd vaid küsimus see, kas toimetada see asi kohe ära või ühitada koondamisega. Eeldan,et jätkuvate ilusate ilmadega kaanetavad kärjed ära.

Isiklik arvamus,...

... et mida varem, seda parem - jõuavad end enne sügist sisse seada jne...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

kui sul on

kui sul on mölemad korpus tarud aga lihtsalt tahad omavahel vahetada . siis vöid seda teha ka enne lisa sööda sisse söötmist.kui  midagi erilist muuta ei taha (näiteks raame vahetada vöi muud selist) vöib ringi tösta ka peale söötmist kohe.
Köige parem ümber töstmis viis on  nii . vana taru töstad oma kohalt ära ja asendad uuega. siis otsid ema vanast perest ülesse, paned uude taru ja siis köik muud raamid.
kui ema ülese ei otsi vöid ringi töstmisega ema maha pillata. ja siis jäma majas.
kui ema ei otsi ja ika  tahad  taru vahetada pane kahe taru vahele riie, et ema maha ei kukuks. raame liigutad riide kohalt läbi kui teise taru töstad.   kui aga muid asju tahad teha veel siis kohe tösta ringi.
edu sulle

Tänud

Just nii planeerisin teha. Nende perede puhul tegemist tulnukatega, kellest ei tea midagi, aga väga head ehitajad ja ka korjajad võrreldes mu põhiperede krainidega. Kuna tarud värskelt värvitud , siis ootan veidi veel selle ümbertõstmisega. Olen lugenud, et taru sisemuse hõõrumine kuuseokstega pidavat mesilastele meeldima, kas see ka praktikas kellelgi proovitud?

Kuuseoksi

pole proovinud. Aga ju siin tegu eeterlike õlidega, mis kahjureid peletavad. Kuusekasvud ka väga vitamiinirikkad.