Huvitavaid asju maailmast

Leidsin loo sellest, kuidas koeri kasutatakse haigete mesilasperede leidmiseks http://www.psychologytoday.com/blog/canine-corner/201006/honey-skill-dogs-detect-diseased-bee-colonies

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Ma inglise keelt...

sellisel tasemel ei valda...et, ...
Kuid...Ise oled see koer, kui pikemalt mesilasi pead!
Kui esimest korda nägin tegelikkuses haudme mädanikku - tol korral AHM....siis see lõhn jälitas mind kolm päeva....euroopa haudmemädanik on palju leebema lõhnaga ning näteks kotthaue ei anna algul mingit erilist lõhna....kui ikka peres midagi korrast ära - annab lõhn selle kohe välja....nagu hea korjegi....kanarbiku lõhn vahel juba paari meetri kauguselt tunda!
Ja paremat lõhna, kui elujõulisel perel pole vist maailmas olemas, eks me selle tõttu neid mummusid hoiamegi...et üks äärmiselt meeldiv komponent kogu kupatuse juures on meeldiv lõhn!
See on muidugi selge, et vanemas põlves lõhnataju väheneb.... ning koer võib muidugi abiks olla AHM leidmisel n. ö. ametnikele-nuhkidele (loe: vetametile näiteks) abiks.
Nii, et kui liigud mesilast mesilasse......siis, võib kõike kohata....kuid ma ei arva, et meite maal peaks hakkama koera koolitama.....

Olulisem on agrokeemia mõistlikuse piiridesse saada....
Parimat soovides.

Koer

Kuna ameerika lugu, siis ju siin AHM-ist räägitakse ja mõte selles, et koer tunneb ära lõhna, mida inimene veel tükk aega ei tunne ehk siis lubab haiguse varases staadiumis nö vastumeetmeid rakendada. Teisalt: kuna kogu PRIA-s registreerumise sügavam mõte peaks olema see, et tark vet-ametnik aitab rumalal mesinikul haigusi ära tunda/hoida ja niimoodi nende levikut takistada, siis võiks neil äkki mõni selline koer olla küll. Mina usaldan koera igatahes rohkem kui ametnikku Smile.

Geneetiline mitmekesisus...

...peres soodustab vastupanu patogeensetele bakteritele http://www.pctonline.com/IU-bee-diversity-research.aspx

Monokultuurse...

... õietolmu tarvitamine mõjub halvasti - mesilased ei suuda enam haudme toitu piisavalt steriliseerida. http://news.sciencemag.org/sciencenow/2010/01/20-05.html

Siirup

http://www.naturalnews.com/035610_honey_bees_pesticides_corn_syrup.html

Kirjutab, et maisisiirup tehtud maisist, mis kasvatamise käigus kõvasti neonikotinoide saanud ja nüüd siirupki mürgine. Huvitav, millest tehakse meil müüdav valmissööt?

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

nujah

Inimesed kasutavad põllumajanduses neonikotinoide, rounduppe jpm agrokeemiat mille
jäägid ladestuvad mesilaste organismis. Mesiniku raamid kelle videoid
vaatasin kollapsist- Hackenberg vist- need olid suisa mustad, seega
pesas olnud alates sauruste ajast? Hiigelsuur koonduslaager, mitte mesila. Mida rekkadega
veetakse korduvalt tuhandeid kilomeetreid ühest ajavööndist teise. Kas nad veo ajal juua saavad? Sajad
ja tuhanded hektarid monokultuure mida ei saa kasvatada ilma agrokeemiata. Süsteemne mesilasemade aretamine ja
loodusliku mitmekesisuse pärssimine paaritumisel. Söötmine ohtralt agrokeemiat saanud geenmuundatud maisist toodetud siirupiga. Lestade jm haigustekitajate kohanemine tõrjevahenditega. Stress mis kõige selle tagajärjel tekkib?
Ja siis imestame miks nad surevad.
Minu aastatagusest hävingust tuli eluga välja vaid 2 pere- üks oli puhastverd krants, teine buckfast, seega ka ristand. Ravisin ühe sunnitult populaarse ja sigakalli lestatõrjevahendiga.