Mesinduse tulevik

Uus põllumajandusminister lubas maaelu programmi võimaluste piires parandada, kas on õige aeg trummid ja pasunad välja tuua et parandada mesinduse olukorda.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

tumetulevik

--------------------------------------------------------------------------------
Mobiiltelefonid ähvardavad mesilasi

Mariliis Pinn
mariliis.pinnatchararipaev.ee 16.04.2007 14:03
Loe kommentaare(Innocent

Ekspertide hinnangul on mesitarude tühjaks jäämise ja mesilaste arvu järsu vähenemise üks põhjuseid mobiiltelefonist tulev kiirgus.
Üle maailma on mesinikud teatanud juhtudest, kus vanad mesilased surevad ja samas ei ole noored töömesilased valmis veel nektarit koguma, kuninganna ja koloonia eest hoolitsema, kirjutas The Register. Eriti rängalt on kiirgus mõjunud USAs, kus on teateid tarude tühjaks jäämisest on tulnud 24. osariigist. Samuti on täheldatud mesilaste kadumist Kreekas, Poolas, Itaalias, Portugalis, Hispaanias ja Suurbritannias.

Eksperdid on arvanud, et tarude tühjaks jäämist põhjustavad kahjulikud pestitsiidid, tugev päikesekiirgus, mesilaskuningannade viljatus ja illegaalsed mesilaste ravimid. Nüüd avastasid Saksamaa Landau ülikooli teadlased, et mobiililevi võib segada mesilaste navigatsioonisüsteemi. Teadlased paigutasid telefonialuse, mis kiirgas, tarru ja nägid, et kuni 70% nektarit koguma läinud mesilastest ei leidnud tagasiteed.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

mesilased ja elekter

Päris pikk ja põhjalik artikel mesilaste ja elektriväljade seostest, kui palju see nüüd tõsi on aga loogika puudumist teemakäsitluse juures küll ette heita ei saa...

http://pavl2004.narod.ru/articles1.htm

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

telefon

kaks- kolm aastat tagasi " unustasin" mobla tarru raamide peale paariks päevaks, ma ikka helistasin ka neile kuni aku pidas, mingeid muutusi pere suuruses,tigeduses või mõnes muus asjas ei täheldanud. Tegelt tahtsin teada ega mobla neid tigedamaks tee. Aga aeg edeneb ja saavad mesilasedki aru, et töötegemisega kaugele ei jõua, peamine on ikka vahendamine.

telefoni

kord unustasin tasku külge rippuma neid läbi vaadates, pärast lugesin nahkkatte küljest ikka üle 30 nõela

Elekter

No mobiil ise nüüd küll midagi ei tee. Kui juuksekarva lõhki ajada siis me kõik oleme ju igal ajahetket sadade ja sadade raadio ja mobiili ning lokatsioonijaamade antennid.Tehke endile selgeks, et tapab ja on ohtlik võimsus mitte mingi nano või mikrovolt väljatugevust. Sellised väiksed ja ka palju suuremad elektriväljad on looduses alati olnud . Uus asi loodusele on kõrgsageduslikud elektriväljad kuid esimestest raadiojaamadest on möödas ka juba ikka üle 100 aasta ja ma ei tea inimest kes läheks tagasi kiviaega.
Ohtlik, võib olla ogasuguste saatjate ja nende mastide lähedus (oleneb saatja võimsusest)Ega siis vene ajal telesaatjat ilmaasjata Pirita taha ei viidud. Ka siis olid mingid (vist isegi karmimad )normid.
Praegu telemasti alune karpe täis ehitatud ja ma pole kuulnud ,et seal halb elu oleks
Minu mäletamist mööda hakkab mesilastele kahjulik väljatugevus kusagilt100-150V/cm kohta. Ei viitsi praegu kirjandust läbi lapata. Kui järgmisel talvel ette juhtub proovin teada anda.