Söödakärgede hoiustamine

Tarude puudusel panin kaks peret ühte tarru talvtuma. Toitsin ja tegin varroatõrje ära, aga paraku oli vahelauas üks oksakoht, mis välja kukkus ja pered ühinesid omavoliliselt kenasti ära. Nüüd on mul kuus kärge, mille ülemised kolmandikud on kaanetatud meega ja alumised kaks kolmandikku kaanetatud siirupiga (ühel kärjel mingi väike riba all servas kaanetamata), kasutasin valmissööta. Millistes tingimustes oleks neid kõige parem säilitada, et vajadusel saaksin neid kevadel kasutada?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Söödakärgi

hoia nagu mettki - kuivas, jahedas, pimedas. Kusjuures kuivus on kõige olulisem. Kui hermeetiliselt suletud meepurki niiskus ei sattu, siis seda võib kasvõi vihma käes hoida. Kärjekaanetis sedavõrd õhutihe ei ole ja kõik magus ollus imab niiskust, kärjed hakkavad tilkuma, käärima ja hallitama.

Pööningul

käib õhk läbi, aga temperatuur vaid veidi kõrgem kui väljas, sahvris paraku stabiilselt 10 - 12 kraadi sooja ja nii ei oskagi ma valikut teha, kumb neist parem variant oleks. Praegu on nad Kaido tehtud korpuses ja oma tarkusega paneksin nad pööningule, metallist emalahutusvõred alla ja peale et hiired otse sisse ei tormaks (muidugi ei saa keegi keelata neil korpusesse auku sisse närida) muidugi võin nende vastu ka korpuse traarvõrgu sisse mähkida. Eks tuleb vist katse eksituse meetodit proovida: pooled sahvrisse ja pooled pööningule ja aeg näitab kumb parem on ja eks see sõltub ikka tulevast talvest ka. Aga talv ikka tuleb, sest sellist hiirteterrorit pole mitmed ka külma talvega aastad olnud.