Farrar taru ehitus

Kasutaja SuurMumm pilt


Tere

Soovin kevadeks soetada 5 Farrar tüüpi korpustaru. Siia ootan postitusi, neilt kes ise teevad korpustarusid. Lahti tuleks kirjutada tarude ehituseks kasutatud materjalid, hea kui mõni pilt lisada ja ära võiks tuua ka komplekti hinna näiteks 5 korpusega taru puhul.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Algajana mõtlesin ise ka

Algajana mõtlesin ise ka alguses kōik ise teha kuid olen saanud niipalju targemaks, et korraliku taru ja raamide valmistamine nõuab esiteks soovitatavalt köetavat tööruumi + seadmeid. Lisaks kulub väga palju aega. Kuna minul on olnud võimalus soetada mõned vajalikud puutöömasinad ja ka mingi ruum on olemas, siis kavatsen teha ainult korpused ja raamid. Farrar korpused teen hööveldatud kuuseplangust, 40mm paksud. Kuna katuseid ja põhjasid kulub taru kohta ainult üks ja neid on kõige tülikam ise teha siis need on ostetud (peno). Minu aja ja võimalustega käib see variant kõige paremini kokku.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Raivo pilt

taru ehitus

Mel kirjutas:
Farrar korpused teen hööveldatud kuuseplangust, 40mm paksud. Kuna katuseid ja põhjasid kulub taru kohta ainult üks ja neid on kõige tülikam ise teha siis need on ostetud (peno). Minu aja ja võimalustega käib see variant kõige paremini kokku.Idee hea. Läbikäidud etapp enamikul.
Korpus täispuidust, enamjaolt tehtud liimpuidust (5cm laiad või täisplangust täiskõrguses) ja otsad tapitud.
Tulemus: niiskuse probleem, tõmbavad kõveraks kui on täisplangust ja ülirasked.
Kui ise teha siis maksimum võiks jääda 35mm. (puitpenokorpus on ju 25mm peno ja mõlemal pool 4mm vineer või soomepapp)
Hea soovitus oleks siinjuures jääda välismõõtmetelt kindlasti samale mõõdule mis penokorpused- enamjaolt hakatakse mingil eluetapil neid juurde soetama ikkagi ja siis on korpused väljast erimõõdus ja probleem suur.

Põhi ja katus
Korpustaru ehitus on hea, seda tasub viljeleda. Kuid ise olen viimastel aastatel jõudnud järeldusele. Penoplastist põhi - nugiste saak enamjaolt. Penoplastist katus - hea rähnidele.

Põhi:
10cm laiad lauad ritta. Alusjalad  ümber ringi 5x3cm. Peale vaja tõsta põhja ja korpuse vahet. Hea oleks ca 1cm. (siinjuures lamavtarus on suuava kõrgus vaid 7mm. Korpuses aga ligi 20- ise kasutan seal ka suuvõret plastikust.)
Alla võre. Võre võib olla kas 10cm ümarad augud kaetud võrguga tagaotsas või siis ka 20x20cm rääbitsvõrk põhja keskel- möögil ehitus poes.


Katus.
100x10cm laud ringi ratast. Sellele omakorda 25x25cm kaigas üles äärde. Tsinkplekk peale ja ääred ümber selle 25x25cm lipi keerata.
Sissepoole 50mm peno.
Katus valmis. Allapoole võib kasutada ka seda nn LAGE (samasugne kast nagu katus millel keskel auk ergutussööda jaoks.  Lagi ise on välismõõtudelt sama, mis korpus ja lagi käib katuse nn sisse.
Lae sisse peaks käima ka omakorda 5cm paks peno.
Juhul kui kasutada lage ja katust. siis  võiks vähendada katuse all olevat penot 25mm peale sest kokku 75mm penot on piisav soojustus.

Selliselt vähemalt ehitaks mina TÄNASE päeva seisuga katuse ja põhja.